סימנטק השלימה חקירה פנימית – תדחה הכנסות של 12 מיליון דולר

ועדת הביקורת של דירקטוריון ענקית אבטחת המידע "זיהתה התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם קוד החברה והתנהלותה" ● היא לא מסרה פרטים במה עסקה החקירה

סימנטק

סימנטק סיימה את החקירה הפנימית שערכה, בעקבות חשדות שהועלו על ידי עובד לשעבר של החברה, ובשל כך תדחה הכנסות של 12 מיליון דולר, שדווח עליהן ברבעון הכספי שהסתיים במרץ 2018 – כך מסרה ענקית אבטחת המידע אמש (ד').

החברה ציינה ש-13 מיליון דולר שהתקבלו מעסקה עם לקוח דווחו כחלק מסעיף ההכנסות ברבעון האמור. זאת, בעוד שרק הכנסות של מיליון דולר מהעסקה היו אמורות להיות מדווחות בתקופה זו.

ועדת הביקורת של דירקטוריון סימנטק, שהוקמה כדי לחקור את הנושא, "זיהתה התנהגות מסוימת, שאינה עולה בקנה אחד עם הקוד, ההתנהלות ומדיניות החברה – והסבה את תשומת לב החברה לפעולות שעליה לנקוט בעקבות זאת", נכתב בהודעה. עם זאת, הוועדה לא המליצה על "כל פעולה תעסוקתית", משמע – פיטורים, של מי מהמנהלים הבכירים של סימנטק בעקבות החקירה.

דיווח דרמטי

בחודש מאי השנה דווח, בדרמטיות ובהפתעה, כי בעת שנמסרו ביצועיה הכספיים לשנתה הפיסקלית 2018, חשפה סימנטק שוועדת הביקורת של הדירקטוריון שלה פתחה בחקירה פנימית. נושא החקירה, כך נמסר, הוא "חששות שהועלו על ידי עובד לשעבר". הוועדה שכרה "עורך דין עצמאי" כחלק מהחקירה ועדכנה את הרשות לניירות ערך (SEC) בארצות הברית אודותיה. יצוין שה-SEC פתחה בחקירה משלה, שסימנטק הבטיחה לשתף אתה פעולה.

"התוצאות הכספיות של החברה עשויות להשתנות בהתאם לתוצאותיה של ועדת הביקורת", מסרה סימנטק בהצהרה מחודש מאי. ואמנם, ולמרות תוצאות כספיות טובות בשנה הכספית, בעלי המניות היו מודאגים ביותר מהחקירה ומההשלכות האפשריות שלה על ביצועי החברה. כך, בעקבות ההודעה, נחתך שווי השוק של ענקית אבטחת המידע בשליש והיא הפסידה בסוף השבוע שלאחר פרסומה – על הנייר – שישה מיליארד דולר.

המלצות ועדת הביקורת

החקירה באה בתגובה לנושאים שהועלו על ידי עובד לשעבר: תכניות תגמול, תכניות מסחר במניות, פרשנות על התוצאות הכספיות בעבר ודיווח על כמה צעדים בפעילות לפי Non-GAAP, כולל כאלה שיכולים להשפיע על תכניות תגמול למנהלים. החברה לא סיפקה בהצהרה הראשונית פרטים לגבי מה אמר העובד לשעבר וכיצד זה אמור להשפיע עליה. בשיחת ועידה שנערכה בעקבות התוצאות הכספיות, סימנטק מסרה שהחקירה אינה כרוכה בדליפת נתונים, או בבעיות כלשהן בתוכנה או בשירותי האבטחה שלה.

כך או כך, ועדת הביקורת המליצה לסימנטק "למנות מנהל חשבונות ראשי נפרד; למנות קצין ציות לרגולציות נפרד, כזה המדווח ישירות לוועדת הביקורת; להבהיר ולשפר את קוד ההתנהלות של החברה והמדיניות לאורה היא פועלת בנושאים כספיים; ולאמץ בקרות ומדיניות משופרות הקשורות לנושאים שנחקרו". דירקטוריון סימנטק אימץ את ההמלצות והחברה דיווחה כי היא החלה ביישומים שלהן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים