תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אסרתם על גוגל לעקוב אחריכם? אז אסרתם…
זהירות: גוגל אוספת ומנתחת מידע עליכם גם כשאתם לא מרשים לה. צילום אילוסטרציה: BigStock

אסרתם על גוגל לעקוב אחריכם? אז אסרתם…

חשיפה של סוכנות הידיעות AP מוכיחה שגוגל עוקבת אחרי התנועה הפיזית של בעלי סמארטפונים, גם כשסימנו בהגדרות הפרטיות שהיא לא תוכל לעשות זאת ● החברה מכחישה את ההאשמות

מאת 14 באוגוסט 2018, 15:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל ממשיכה לעקוב אחרינו גם אם הורינו לה מפורשות שלא לעשות זאת – כך עולה מחשיפה של סוכנות הידיעות AP.

סוכנות הידיעות פנתה לחוקרי מדעי המחשב מאוניברסיטת פרינסטון, שבדקו ואישרו את הממצאים. היא הזהירה את הקוראים כי המידע הרב הזה, שכולל נתונים על מה שאנחנו עושים בכל דקה ודקה, יכול לשמש גם את המשטרה. ב-AP הזכירו מקרה שבו המשטרה הוציאה אשתקד צו לגוגל על מנת שתאתר מכשירים ליד זירת רצח בראלי שבצפון קרוליינה.

מבקשת אישור, אבל לא תמיד

על פי רוב נראה שגוגל מאוד בהירה ומבקשת רשות להשתמש בפרטי המיקום שלנו. הדבר נכון לגבי אפליקציות כמו Google Maps, שתזכיר לכם לאפשר גישה למיקום אם אתם משתמשים בה לצורך ניווט. במידה שתסכימו לכך, גוגל תשמור נתונים על המיקום שלכם לאורך זמן ויישום המפות אף יציג בפניכם את ההיסטוריה של ציר הזמן (ה-Timeline) שלכם, שמפרט את התנועות הפיזיות ממקום למקום שעשיתם לאורך היום, השבוע, החודש וכדומה.

בנוסף, עדכונים אוטומטיים יומיים של מזג אוויר בטלפונים מבוססי אנדרואיד מציינים באופן כללי היכן המשתמש נמצא, כמו גם חיפושים במנוע שלה, שמאתרים עבורנו בעלי שירותים שונים בקרבת מקום אלינו. אלא שכאמור, לפי התחקיר של AP, הדברים הללו מתרחשים גם כשהמשתמשים אומרים לגוגל שלא לנהוג כך.

לא רק במכשירי אנדרואיד

מעבדה שמפעיל ג'ונתן מאייר, לשעבר טכנאי בכיר ברשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, אישרה את ממצאי AP במספר מכשירי אנדרואיד. אלא שסוכנות הידיעות, שביצעה בדיקות משלה גם על כמה מכשירי iPhone, טוענת שמצאה את אותה התנהגות גם במכשירים מבוססי ה-iOS.

על אף שגוגל טוענת שמשתמשים יכולים לבטל את המעקב, לטענת סוכנות הידיעות הדבר אינו נכון. בכתבה נטען כי אפילו אם המשתמש ביטל את אפשרות היסטוריית המיקומים בהגדרות, אפליקציות גוגל מסוימות עדיין מאחסנות באופן אוטומטי נתוני מיקום עם חותמת זמן. "אם מרשים למשתמשים לכבות את היסטוריית המיקומים, כל המקומות שבהם אתם שומרים על היסטוריית המיקומים צריכים להיות כבויים", אמר מאייר.

בהצהרה מטעמה הגנה גוגל על מתודות המעקב שלה והכריזה: "קיימות מספר דרכים שונות שבהן גוגל יכולה להשתמש במיקום בכדי לשפר את חוויית המשתמשים, כולל היסטוריית מיקומים, פעילות אינטרנט ואפליקציות, וכן באמצעות שירותי מיקום ברמת המכשיר. אנחנו מספקים תיאורים ברורים של כלים אלה, וכן אפשרויות ברורות להפעיל או לבטל אותם, ולמחוק את ההיסטוריה שלהם בכל עת".

אסרתם על גוגל לעקוב אחריכם? אז אסרתם… Reviewed by on . גוגל ממשיכה לעקוב אחרינו גם אם הורינו לה מפורשות שלא לעשות זאת - כך עולה מחשיפה של סוכנות הידיעות AP. סוכנות הידיעות פנתה לחוקרי מדעי המחשב מאוניברסיטת פרינסטון גוגל ממשיכה לעקוב אחרינו גם אם הורינו לה מפורשות שלא לעשות זאת - כך עולה מחשיפה של סוכנות הידיעות AP. סוכנות הידיעות פנתה לחוקרי מדעי המחשב מאוניברסיטת פרינסטון Rating: 0

הגיבו