תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האם בקרוב נוכל להתקין את 10 Windows גם ב-Chromebook?
Chromebook

האם בקרוב נוכל להתקין את 10 Windows גם ב-Chromebook?

ההתקנה תבוצע במקביל ל-Chrome OS בשיטה של אתחול כפול כך שהמשתמש יוכל לבחור בכל פעם שידליק את המחשב האם להיכנס ל-Windows או ל-Chrome OS

מאת 14 באוגוסט 2018, 12:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

 

 

מיקרוסופט וגוגל  נחשבות כיום ליריבות הקשות ביותר בתחום של מערכות ההפעלה למחשבים. גוגל, עם Chrome OS שלה, הצליחה לחדור עמוק מאוד אל שוק החינוך בארצות הברית עם מחשבי ה-Chromebook המבוססים על מערכת ההפעלה הזו. אחת התשובות לכך מצידה של מיקרוסופט הייתה השקת מחשב Surface במחיר זול מתמיד.

עכשיו מתברר שגוגל, ברקע, מפתחת כבר מזה זמן מה יכולת שתאפשר להתקין את Windows 10 של מיקרוסופט גם במחשבי ה-Chromebook. מדובר בהתקנה שתבוצע במקביל ל-Chrome OS בשיטה של אתחול כפול שזכתה כבר לכינוי Campfire – המשתמש יוכל לבחור בכל פעם שמדליקים את המחשב האם להיכנס ל-Windows או ל-Chrome OS. המטרה היא שהפעילות של שתי מערכות ההפעלה הללו תהיה מבחינת המשתמש פשוטה ונגישה, וזה אומר שגם העדכונים של מערכות ההפעלה יצטרכו מבוצעים בקלות יחסית.

פרויקט שבפירוש מיועד לשימוש ציבורי

כבר לפני מספר חודשים חשפו מפתחים באתר XDA שגוגל בוחנת אפשרות להתקנה כפולה במחשבים המבוססים על מערכת ההפעלה וזאת לאחר שזוהה מצב עבודה בשם Alt OS. ההוכחה שמדובר ב-Windows 10 התגלתה בבדיקת קוד הבסיס של מערכת ההפעלה של גוגל במחשב PixelBook היוקרתי שלה. הקוד מכיל התייחסויות ישירות לערכות רישוי החומרה של מיקרוסופט. ערכות אלו מורצות במחשבים כדי לבדוק שהם מתאימים לדרישות המערכת של Windows 10.

גוגל לא אישרה את הדברים, אבל המפתחים ציינו שמדובר בפרויקט שבפירוש מיועד לשימוש ציבורי ולא רק לצרכים פנימיים של החברה, וכן שלא מדובר רק ב-PixelBook אלא בכל מחשב Chromebook שיעמוד בדרישות המערכת ושיהיה לו מספיק נפח אחסון. 

האם בקרוב נוכל להתקין את 10 Windows גם ב-Chromebook? Reviewed by on .     מיקרוסופט וגוגל  נחשבות כיום ליריבות הקשות ביותר בתחום של מערכות ההפעלה למחשבים. גוגל, עם Chrome OS שלה, הצליחה לחדור עמוק מאוד אל שוק החינוך בארצ     מיקרוסופט וגוגל  נחשבות כיום ליריבות הקשות ביותר בתחום של מערכות ההפעלה למחשבים. גוגל, עם Chrome OS שלה, הצליחה לחדור עמוק מאוד אל שוק החינוך בארצ Rating: 0

הגיבו