תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » גוגל מפתחת מערכת הפעלה חדשה – ו-"צבעונית" במיוחד…
מחברה שפעלה ממוסך לתאגיד ענק. גוגל. צילום: BigStock

גוגל מפתחת מערכת הפעלה חדשה – ו-"צבעונית" במיוחד…

המידע היחיד שהחברה שחררה על מערכת ההפעלה החדשה הוא רמז בנוגע לשם שלה ● ככל הנראה בונה הענקית מערכת שמיועדת למכשירי אינטרנט של הדברים עתידיים

מאת 16 באוגוסט 2016, 9:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל (Google), כך מתברר, מפתחת עוד מערכת הפעלה.

עם זאת, להבדיל מאנדרואיד (Android) ומ-Chrome OS, מערכת ההפעלה החדשה אינה מבוססת על קרנל של Linux ו/או Unix, אלא על קרנל חדש בשם Magenta, שנולדה מתוך פרויקט LittleKernel שמטרתו ליצור קרנל דל משקל במיוחד למערכות קטנות – מה שמצביע על כך שככל הנראה בונה גוגל מערכת שמיועדת למכשירי אינטרנט של הדברים עתידיים.

גוגל מכנה את מערכת ההפעלה החדשה שלה, שעדיין נמצאת רק בשלבי פיתוח ראשוניים למדי, בשם פוקסיה (Fuchsia). בדף ה-GitHub של הפרויקט מסופק המידע הבא בלבד, שאינו חושף כלום: "ורוד + סגול = פוקסיה (מערכת הפעלה חדשה).

עם זאת מה שברור הוא שבבסיס אמורה מערכת ההפעלה הזו להתחרות עם מערכות הפעלה אחרות שמשמשות מערכות משובצות. אבל, להבדיל ממערכות אלו, גוגל רומזת על הוספת מודלים לתמיכה בממשקי משתמש וכן לאבטחה, מה שיאפשר לה להשתמש במערכת החדשה גם בטלפונים ואפילו במחשבים.

בנוסף, המערכת תומכת במעבדי ARM ב-32 וב-64 סיביות וגם במעבדי x86 ב-64 סיביות, ואפילו יכולה לרוץ כמערכת וירטואלית בסביבת PC מלאה. גוגל אף ציינה כי היא שוקלת להציע אותה עבור ה-Raspberry Pi 3, המחשב הזעיר שזכה לפופולריות מסוימת.

גוגל מפתחת מערכת הפעלה חדשה – ו-"צבעונית" במיוחד… Reviewed by on . גוגל (Google), כך מתברר, מפתחת עוד מערכת הפעלה. עם זאת, להבדיל מאנדרואיד (Android) ומ-Chrome OS, מערכת ההפעלה החדשה אינה מבוססת על קרנל של Linux ו/או Unix, אלא גוגל (Google), כך מתברר, מפתחת עוד מערכת הפעלה. עם זאת, להבדיל מאנדרואיד (Android) ומ-Chrome OS, מערכת ההפעלה החדשה אינה מבוססת על קרנל של Linux ו/או Unix, אלא Rating: 0

הגיבו