תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » השנה העסוקה ביותר של אורקל בתחום הענן, על פי תומאס קוריאן
תומס קוריאן נשיא אורקל לפיתוח מוצרים

השנה העסוקה ביותר של אורקל בתחום הענן, על פי תומאס קוריאן

יישומים, פלטפורמות וכלים חדשים המוצעים כשירותים מקוונים, משלימים את הענן הארגוני המלא של אורקל ● קוריאן, נשיא החברה לפיתוח מוצרים, מתאר כיצד שירותי הענן של החברה מסייעים לאנשים לפתור בעיות עסקיות ממשיות

מאת 2 בנובמבר 2015, 11:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

במהלך השנה האחרונה לבדה השיקה אורקל (Oracle) רשימה מכובדת של שירותי ענן, בכל שלוש קטגוריות הענן המובילות: תשתית כשירות (IaaS), פלטפורמה כשירות (Paas) ותוכנה כשירות (SaaS). "עברה עלינו שנה עסוקה במיוחד", ציין תומאס קוריאן, נשיא אורקל לפיתוח מוצרים, במהלך הרצאת המליאה שלו ביום השני של כנס Oracle Open World  2015, שנערך ביום ג' 27 באוקטובר. שירותי הענן של Oracle "מסייעים לאנשים לפתור בעיות עסקיות ממשיות ומייצגים שילוב מרתק של ביצועים, זמינות ופשטות", אמר קוריאן. "כל אדם שברשותו דפדפן אינטרנט, בכל מקום בעולם, יכול ליהנות מגישה לענן שלנו ולכל המוצרים החדשים והמלהיבים האלה", הוסיף.

נתוני ביצועים מול המתחרים. צילום: פלי הנמר

נתוני ביצועים מול המתחרים. צילום: פלי הנמר

Infrastructure as a Service (תשתית כשירות)

אורקל הציגה שיפורים בכל אחד מהתחומים של היצע ה-IaaS שלה: אחסון, מחשוב ועבודה ברשת. לדוגמה, שירות חדש של אחסון בארכיון מספק שמירת נתונים ארוכת טווח בשיקוף מלא, בעלות של "דולר לטרה-בייט לחודש", מציין קוריאן. בנוסף, אורקל השיקה את יכולת המחשוב האלסטי, "היכולת לומר, אני מעוניין במספר מסוים של ליבות ואני מעוניין לשלם [תמורתן] לפי שעה", כמו גם את יכולת הגישה למערכת Oracle Exadata Database Machine, שנחשבת לגולת הכותרת של החברה, כשירות ענן – "אם אתה מעוניין בביצועים הטובים ביותר בעולם עבור הפעלת אורקל", מסביר קוריאן.

תומס קוריאן מתמצא היטב בחומר ומעבירים אותו ברמה גבוהה. צילום: פלי הנמר

תומס קוריאן מתמצא היטב בחומר ומעבירים אותו ברמה גבוהה. צילום: פלי הנמר

Platform as a Service (פלטפורמה כשירות)

אורקל הציגה פונקציות חדשות רבות בתחום PaaS, והרחיבה את ערכת הכלים המקוונת שלה בתחומי פיתוח היישומים הארגוניים, ניהול נתונים ופיתוח יישומים ניידים. כמו כן, החברה השיקה שירותים חדשים של ניתוח נתונים, לרבות Oracle Big Data Cloud Service, המאפשר לאנליסטים להציג שאילתות על נתוני Hadoop לא מובנים באמצעות Oracle SQL (שפת שאילתות מובנית) ו- Oracle Data Visualization Cloud Service, כלי המיועד למנתחי נתונים מתחילים, המצריך אך ורק גיליון אלקטרוני ודפדפן. "זה עד כדי כך פשוט", טען קוריאן.

שירותי ים-נתונים בענן של אורקל. צילום: פלי הנמר

שירותי ים-נתונים בענן של אורקל. צילום: פלי הנמר

אורקל הוסיפה שירותים עבור אבטחה ארגונית ושילוב יישומים, כמו גם שלושה כלים לניהול מערכות מקוונות: Oracle Application Performance Monitoring Cloud Service, Oracle IT Analytics Cloud Service ו- Oracle Log Analytics Cloud Service, המבוססים על פלטפורמת הניהול המשותפת Oracle Enterprise Manager, שמיועדת לפלטפורמת הענן של אורקל.

קוריאן שיבח את מוצר ה-SaaS של אורקל, המיועד לשרשרת האספקה בתחום הייצור הדיסקרטי, משלב הרכש ועד הלוגיסטיקה. בקצה האחר של הקשת הארגונית מצויים ה-Oracle Documents Cloud Service, אשר מקל על שיתוף מסמכים ומייעל אותו, וכן Oracle Social Network Cloud Service, המאפשר למשתמשים הארגוניים "לשתף פעולה לרוחב החברה תוך שימוש בממשק דמוי-פייסבוק". שירות Oracle Internet of Things Cloud Service אוסף ומסנן נתונים ממגוון רחב של חיישנים והתקנים.

שירותים בענן לניהול מסמכים ורשתות חבריות. ברוח הזמנים

שירותים בענן לניהול מסמכים ורשתות חבריות. ברוח הזמנים

Software as a Service (תוכנה כשירות)

אורקל הוסיפה מבחר גדול של לא פחות מ-183 מודולים חדשים לרשימת יישומי ה-SaaS הארגוניים הנרחבת שלה, ביניהם: תכנון משאבים ארגוניים (ERP), ניהול ביצועים ארגוניים (EPM), ניהול הון אנושי (HCM) וכן חוויית לקוח (CX). "מדובר בחבילת השירותים המלאה היחידה מסוגה", הדגיש קוריאן.

לנאומו של קוריאן קדמה שיחה עם ריק וולטס, הנשיא ומנהל התפעול הראשי של קבוצת ה- NBA Championship Golden State Warrior. השניים החליפו ביניהם חוויות אודות תרבויות מנצחות. "אתה יכול לנצח רק כאשר הלקוחות שלך אוהבים את מה שיש לך להציע", אמר קוריאן. בסיום השנה העסוקה שעברה על אורקל, ניתן לומר כי החברה מציעה חוויה מקיפה של ענן ארגוני כשהיא ממצבת עצמה כשונה מכל מתחרותיה, כי לטענתה היא היחידה שמציעה את שלוש הפלטפורמות: תשתית כשירות (IaaS), פלטפורמה כשירות (Paas) ותוכנה כשירות (SaaS) עם מבחר פתרונות משמעותי בכל פלטפורמה; בעוד מתחרותיה העיקריות, קרי אמזון (Amazon), גוגל (Google), יבמ (IBM), ו-HP, מציעות בדרך כלל פתרונות משמעותיים בפלטפורמה אחת בלבד: או תשתית כשירות (IaaS) או פלטפורמה כשירות (Paas) או תוכנה כשירות (SaaS). החריגה, היא מיקרוסופט (Microsoft) שגם לארי אליסון מודה שהיא מתחרה בכל שלוש הפלטפורמות: IaaS, IaaS, SaaS.

השנה העסוקה ביותר של אורקל בתחום הענן, על פי תומאס קוריאן Reviewed by on . במהלך השנה האחרונה לבדה השיקה אורקל (Oracle) רשימה מכובדת של שירותי ענן, בכל שלוש קטגוריות הענן המובילות: תשתית כשירות (IaaS), פלטפורמה כשירות (Paas) ותוכנה כשי במהלך השנה האחרונה לבדה השיקה אורקל (Oracle) רשימה מכובדת של שירותי ענן, בכל שלוש קטגוריות הענן המובילות: תשתית כשירות (IaaS), פלטפורמה כשירות (Paas) ותוכנה כשי Rating: 0

הגיבו