תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » מתי תיפתר השאלה: מי יהיה מנכ"ל סימנטק הבא?
מי ינהיג את החברה? אילוסטרציה: Bigstock

מתי תיפתר השאלה: מי יהיה מנכ"ל סימנטק הבא?

בשלב זה הגיעו לסוף המרוץ שלושה מועמדים ● מייקל בראון, המנכ"ל בפועל - מוביל ומוכיח שוב שהזמני הוא תמיד הקבוע

מאת 2 בספטמבר 2014, 10:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מספר המועמדים לתפקיד מנכ"ל סימנטק (Symantec) העולמית הצטמצם לשלושה, כאשר מייקל בראון, המשמש כמנכ"ל זמני, הוא המועמד המוביל – כך על פי דיווחים בעיתונות הטכנולוגית בארצות הברית. הנהלת ענקית האבטחה עוסקת בחיפושים אחר מנכ"ל מאז פוטר במרץ השנה מהתפקיד סטיב בנט. תהליך החיפוש, ציינו מקורבים לסימנטק, לא הניב רשימה ארוכה של מועמדים.

"לאחר תהליך חיפוש קפדני צמצמנו עד לקומץ את רשימת המועמדים המובילים", אמרה בתגובה קריסטן בטץ', דוברת סימנטק, "אנחנו מאוד מרוצים מהאיכויות של המועמדים שהביעו עניין בתפקיד והנהלת החברה תקבל החלטה מבוססת על האמונה לגבי מיהו המועמד המתאים ביותר לתפקיד". היא לא ציינה מיהם המועמדים לתפקיד. בראון עצמו סירב להגיב.

סימנטק רכשה את וריטאס (Veritas) ב-2005 ובכך נכנסה לעולם הגיבוי. השנים האחרונות היו לא קלות לענקית אבטחת המידע העולמית, לאחר שעברה זעזוע קשה עם הרכישה הזו, שעלתה לה 10.2 מיליארד דולר. מאז היא התקשתה להתרומם. ביולי 2012 חוותה סימנטק עוד זעזוע: המנכ"ל, אנריקה סאלם, הודח מתפקידו. במקומו מונה לתפקיד יושב הראש, סטיב בנט, ש-"זכה" לגורל דומה לזה של סאלם במרץ השנה, פחות משנתיים לאחר שמונה לתפקיד. הנהלת החברה החליטה להדיח את בנט מאחר שהוא הפגין חוסר יכולת להוביל את יצרנית תוכנות האבטחה הגדולה בעולם עם המגמה של המעבר למכשירים ניידים, ומאחר שהשינוי הארגוני שביצע בסימנטק נכשל.

בתקופת בנט המשיכה הצניחה במכירות תוכנות האנטי וירוס למחשבים אישיים, שבחלקה הגדול הוסברה בשל הירידה המתמדת במכירת מחשבים אלה. סימנטק, שפעמים רבות התוכנה שלה נמכרת כחלק מהחבילה של המחשב האישי החדש, לא השכילה להשיב למגמה והשיגה הכנסות נמוכות. בנט תלה זאת דווקא בארגון מחדש שביצע בצוותי המכירות של החברה, שבמקום להשיב את הצמיחה הביא לשיבושים ביחסיה עם הלקוחות. אנליסטים אחרים ציינו כי סימנטק נכשלה בהרחבת היצע האבטחה שלה, מעבר לאנטי וירוס, אל מול יצרני תוכנות אבטחת רשתות כגון FireEye ופאלו אלטו (Palo Alto).

כאמור, תחום שבו סימנטק פיגרה אחרי המתחרות שלה בתקופת כהונתו של בנט הוא תוכנות אבטחה עבור טלפונים חכמים וטאבלטים. מדובר בשוק הולך וגדל, שנשלט על ידי כמה חברות, ביניהן NQ Mobile הסינית, Lookout, אווסט (Avast) וקספרסקי (Kaspersky) – לא סימנטק. כאמור, זו העדיפה להמשיך להתמקד בשוק המחשבים האישיים, שהולך ויורד באחרונה. יצוין כי יש לסימנטק תחרות קשה גם בעולם האחסון, בו היא מציעה פתרונות גיבוי מבוססי וריטאס.

ענקית האבטחה נאבקת קשה גם בפעילות המסורתית שלה, מול שחקניות צעירות יותר בשוק, דוגמת קספרסקי וסופוס (Sophos), שמספקות יותר ויותר שירותים מעבר לאנטי וירוס, כגון ניהול איומים אחוד או הגנה על תחנות קצה.

סימנטק, ציינו האנליסטים, מצויה במצב לא פשוט: ההוצאות על טכנולוגיות אבטחה עולות – אך היא לא מקבלת את חלקה בעוגה. על פי גרטנר (Gartner) בשנת 2016 הוצאות האבטחה הארגוניות צפויות לעמוד בעולם על 84.5 מיליארד דולרים, כאשר חברות ישקיעו בתחום האבטחה בשירותי ייעוץ, מיקור חוץ וטכנולוגיות הצפנה – בחלק ניכר מתחומים אלא סימנטק איננה שחקנית.

בשנתה הפיסקלית האחרונה, נפלו מכירות ענקית האבטחה ב-3.3%. בשבעת החודשים האחרונים לכהונתו של בנט, מניות החברה צנחו ב-20%, לצד גל של עזיבות בכירים, פיטורים, וארגון מחדש של מערך המכירות.

מאז בראון מונה לתפקיד ביניים במרץ השנה, מניית ענקית האבטחה עלתה ב-16.1%, נתון המשקף את התלהבות המשקיעים למאמציו לבצע בחברה את השינוי הנדרש – מחברה ממוקדת במכירת תוכנות אנטי-וירוס, לחברה המסייעת במניעת איומים מורכבים ומתקדמים, המספקת יכולות מניעת פריצות מתוחכמות, עם איתור מוקדם שלהן.

בראון, בעל תואר שני מאוניברסיטת סטנפורד, שימש כמנכ"ל קוואנטום (Quantum) במשך שבע שנים עד 2002. מאוחר יותר הוא הצטרף למועצת המנהלים של וריטאס. לאחר רכישת וריטאס על ידי סימנטק, ועד שמונה למנכ"ל זמני – הוא ישב במועצת המנהלים שלה.

מתי תיפתר השאלה: מי יהיה מנכ"ל סימנטק הבא? Reviewed by on . מספר המועמדים לתפקיד מנכ"ל סימנטק (Symantec) העולמית הצטמצם לשלושה, כאשר מייקל בראון, המשמש כמנכ"ל זמני, הוא המועמד המוביל - כך על פי דיווחים בעיתונות הטכנולוגי מספר המועמדים לתפקיד מנכ"ל סימנטק (Symantec) העולמית הצטמצם לשלושה, כאשר מייקל בראון, המשמש כמנכ"ל זמני, הוא המועמד המוביל - כך על פי דיווחים בעיתונות הטכנולוגי Rating: 0

הגיבו