תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » הרבנים יצאו נגד מכשירי ה-iPhone – והמאמינים ניפצו אותם

הרבנים יצאו נגד מכשירי ה-iPhone – והמאמינים ניפצו אותם

בטקס שהתקיים בבני ברק ביום השקת ה-iPhone 5 ניפצו המשתתפים את המכשירים באמצעות פטישים ● זאת, לאחר שהאדמו"ר מוויז'ניץ טען שהסמארטפונים הם "שואה רוחנית" ואמר שמי שמחזיק טלפון חכם עם גישה לרשת כאילו מחזיק פצצה במכנסיו ● אתמול (א') פרסם הרב קנייבסקי מודעה בעיתון יתד נאמן בה קרא למאמינים לשרוף מכשירי iPhone

מאת 24 בספטמבר 2012, 10:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מזה שנים דואגים הרבנים במגזר החרדי להחרים מכשירים טכנולוגיים שעשויים לחשוף את ציבור המאמינים שלהם לתכנים "אסורים". זה החל בעיתונות ובספרות החילונית, המשיך בטלוויזיה, ברדיו, במחשבים עם אינטרנט ובמכשירי סלולר הפתוחים לגלישה לאינטרנט. בשנים האחרונות ניסו כל חברות הסלולר בארץ לענות על הצורך במכשירים ללא תכנים "טמאים" והשיקו טלפונים סלולריים "כשרים", שהגלישה בהם מוגבלת או חסומה. אולם, יש רבנים במגזר החרדי שזה לא מספיק להם.

בליל השקת ה-iPhone 5 קיימו חרדים בבני ברק "טקס" של ניפוץ סמארטפונים באמצעות פטישים. זאת, לאחר שבמוצאי ראש השנה אמר האדמו"ר מוויז'ניץ למאמיניו שהסמארטפונים הם "שואה רוחנית". הוא התריע שמי שמחזיק מכשיר עם גישה חופשית לאינטרנט דומה למי שמחזיק פצצה בכיס מכנסיו.

ההתנגדות לטלפונים החכמים הגיעה אתמול (א') לשיאה במודעה שפורסמה בעמוד הראשון של העיתון החרדי יתד נאמן, בשמו של הרב קניבסקי, נגד ה-iPhone (משמאל). המודעה קוראת לשרוף את המכשירים ואפילו לא למכור אותם לגויים, פעולה אותה המשיל הרב ל-"מכירת כלי זיין לגוי".

כפי שכתוב במודעה, היא פורסמה "במענה לשאלת בעל עסק שיש בידו מכשיר 'אייפון' הנצרך מאוד לעסקיו". אולם, למרות הצורך הורה הרב במודעה: "אסור להחזיק בו ועליו לשרפו".

הרבנים יצאו נגד מכשירי ה-iPhone – והמאמינים ניפצו אותם Reviewed by on . מזה שנים דואגים הרבנים במגזר החרדי להחרים מכשירים טכנולוגיים שעשויים לחשוף את ציבור המאמינים שלהם לתכנים "אסורים". זה החל בעיתונות ובספרות החילונית, המשיך בטלוו מזה שנים דואגים הרבנים במגזר החרדי להחרים מכשירים טכנולוגיים שעשויים לחשוף את ציבור המאמינים שלהם לתכנים "אסורים". זה החל בעיתונות ובספרות החילונית, המשיך בטלוו Rating:

תגובות (2)

  • Avatar

    עידו

    כל הכבוד!

  • Avatar

    רונה

    אני מקווה שלפחות את האייפונים המנותצים הם לקחו למיחזור של פסולת אלקטרוניקה. לא הבנתי למה אסור למכור את המכשירים לגויים.

הגיבו