תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מיקרוסופט משיקה שירותי ענן באירוח מלא

מיקרוסופט משיקה שירותי ענן באירוח מלא

ענקית התוכנה תתחיל להציע ברחבי העולם שירותי אירוח במרכזי נתונים ששייכים לה, בהם תשתיות המחשוב בענן Windows Azure, וחבילת היישומים העסקיים Microsoft Online Services ● מיקרוסופט תספק אותם בעזרת רשת שמבוססת על שישה מרכזי נתונים ראשיים המפוזרים ברחבי העולם, שבכל אחד מהם יש רשת של 40 מרכזים נוספים, קטנים יותר ● השירותים יחלו להיות זמינים בארץ בימים הקרובים

מאת 6 באפריל 2010, 9:12 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מיקרוסופט (Microsoft) תיכנס היום (ג') לתחום שירותי הענן: ענקית התוכנה תתחיל להציע ברחבי העולם שירותי אירוח במרכזי נתונים ששייכים לה, בהם תשתיות המחשוב בענן Windows Azure, שתהיה זמינה בישראל החל מ-9 באפריל, וחבילת היישומים העסקיים Microsoft Online Services, שתשווק בארץ החל מ-12 בו. בנוסף, תשיק מיקרוסופט חבילה שתאפשר לארגונים ליצור במרכז המיחשוב שלהם ענן פרטי.

שירותי הענן שתציע מיקרוסופט כוללים, למעשה, התאמה של כל מוצרי החברה לשימוש בשיטת התוכנה כשירות. כך, למשל, פלטפורמת Windows Azure מציעה שירותי שרתים מרחוק, או כוח מיחשוב עם חיוב לפי צריכה. היא כוללת גם את SQL Azure – מנוע בסיס הנתונים היחסי של מיקרוסופט בהתאמה לשימוש באירוח – וכן את Azure Platform AppFabric, שהינו מוצר משלים שאמור להקל על חיבור יישומים מקומיים לכוח המיחשוב שהחברה רוכשת בענן.

בגזרת השירותים המקוונים, תציע מיקרוסופט כמעט את כל סל המוצרים שלה, כולל שרת SharePoint, שרת Exchange, תוכנת ניהול הלקוחות Dyanmic CRM והתאמה של יישומי חבילת האופיס (Office). מעבר לכך, תציע החברה את Office Live Meeting, שמיועד לניהול שיחות ועידה באינטרנט, וכן חבילת שירותים מאורחים עבור Exchange, שכוללת סינון וירוסים, הגנה נגד תולעים, הצפנת נתונים ועוד.

החברה תספק את השירותים בעזרת רשת שמבוססת על שישה מרכזי נתונים ראשיים המפוזרים ברחבי העולם, שבכל אחד מהם יש רשת של 40 מרכזים נוספים, קטנים יותר. המרכזים נבנו בשלוש השנים האחרונות בהשקעה של 3.5 מיליארד דולרים, וכל אחד מהם מכיל בין 4,000 ל-6,000 קרונות ענק. כל אחד מאותם קרונות יכול לטפל ב-1,500 עד 2,800 שרתים. עד סוף 2011 מתכוונת החברה להקים עוד ארבעה מרכזים שכאלה.

מהלך זה, שאליו מתכוננת החברה מזה מספר שנים, אינו אומר שמיקרוסופט זונחת את שוק התוכנה המסורתי. "אנחנו נותנים את עוצמת הבחירה, את היכולת לבחור את המינון שמתאים למודל העסקי ולמודל השירות שלך", אמר ניר חינסקי, מנהל תחום הענן במיקרוסופט ישראל. "אנחנו אומרים שהפתרון ההיברידי הוא השילוב הנכון. הגישה שלנו היא שהשילוב הוא הדרך, ולא שמחר בבוקר מעבירים הכול לענן, אלא אם, כמובן, רוצים בכך. מיקרוסופט מציעה, בניגוד לחברות האחרות, את האפשרות למשתמש לבחור עד כמה הוא רוצה להיות בענן ועד כמה הוא רוצה שהחומרה והתוכנה תהיה אצלו. בכל מקרה, מבחינתו, השימוש יהיה שקוף. אנחנו נותנים ממשק משתמש אחיד – חוויה שקופה למשתמש, ובאותה מידה גם למנהלן".

מיקרוסופט פרסמה את מחירי השירותים החדשים

במסגרת השירות החדש, יהיו החיובים מבוססים על רכישת מנויים או רישיונות. "הלקוח רוכש את המנויים בהתאם לכמות המשתמשים וסוג השירותים שהוא רוצה לספק לכל אחד מהעובדים", נמסר ממיקרוסופט. "ההתחייבות לשירות היא לשנה, והארגון יכול להגדיל בכל עת את כמות הרישוי ברמה של מנוי ושירות בודד. המנוי נותן לארגון את הזכות להשתמש בשירות. התמחור אינו מבוצע על בסיס שימוש חלקי או שימוש בפועל".

לדברי החברה, "המינימום לדרישת השירותים הינו חמישה מנויים לאותו שירות. לאחר מכן, הארגון יכול לבצע רכישה בכל תמהיל של כמויות ושירותים שהוא צריך". כן נמסר, כי "לקוחות שכבר נמצאים בהסכם רישוי מול מיקרוסופט, או שירכשו רישוי לשרתים מאורחים, יזכו להנחה. לדוגמה: אם ללקוח יש רישוי של Core CAL, הרישוי הארגוני הבסיסי, והוא רוכש את כלל חבילת השירותים, הוא מקבל עליה אחוז מסוים של הנחה, כל עוד הסכם הרישוי שלו בתוקף".

בנוסף, פרסמה מיקרוסופט את המחירים שיידרשו לשימוש בשירותים המאורחים שלה: Exchange Online יעלה חמישה דולרים למשתמש לחודש; SharePoint Online – 5.25 דולרים למשתמש לחודש; Office Communications Online – שני דולרים; Office Live Meeting – 4.5 דולרים. מי שירכוש את כל החבילה ישלם 10 דולרים למשתמש לחודש. המחיר לשימוש בכל חבילת השירותים לארגונים עם רישוי קיים הוא החל מ-4.93 דולרים למשתמש לחודש, והוא נקבע בהתאם לרישוי.

פרטים מלאים על השירותים המאורחים ניתן למצוא באתר מיוחד שפתחה החברה לצורך כך. פרטים לגבי השימוש בפלטפורמת ה-Azure, כולל מחירים שמבוססים על נפח תעבורה ושטח אחסון, ניתן למצוא כאן.

מיקרוסופט משיקה שירותי ענן באירוח מלא Reviewed by on . מיקרוסופט (Microsoft) תיכנס היום (ג') לתחום שירותי הענן: ענקית התוכנה תתחיל להציע ברחבי העולם שירותי אירוח במרכזי נתונים ששייכים לה, בהם תשתיות המחשוב בענן Wind מיקרוסופט (Microsoft) תיכנס היום (ג') לתחום שירותי הענן: ענקית התוכנה תתחיל להציע ברחבי העולם שירותי אירוח במרכזי נתונים ששייכים לה, בהם תשתיות המחשוב בענן Wind Rating:

הגיבו