תוכן פרסומי
ראשי » נושאים לבלוק הטאבים » אינטרנט » ארצות הברית: נטפליקס תשלם – ספקית האינטרנט קומקאסט תדאג שתכניה יקבלו עדיפות

ארצות הברית: נטפליקס תשלם – ספקית האינטרנט קומקאסט תדאג שתכניה יקבלו עדיפות

ספקית התוכן ברשת תשלם לחברת שירותי האינטרנט כדי שזו תבטיח שתכניה יסופקו למיליוני לקוחותיה בצורה מהירה יותר ● צרכני נטפליקס אולי ירוויחו, אולם יש מי שמודאג מפני הפרת עיקרון הנייטרליות ברשת

מאת 24 בפברואר 2014, 17:43 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סיבה לדאגה? ענקית שירותי הסטרימינג נטפליקס (Netflix) הסכימה לשלם לקומקאסט (ComCast), ספקית שירותי האינטרנט הגדולה בארצות הברית, בעלת מיליוני לקוחות, תמורת העברה מהיר יותר של תכני הווידיאו שהיא מספקת. זאת, לאחר שבית משפט אמריקני קבע בחודש שעבר כי הסכם מסוג זה לא מפר את עיקרון הניטרליות ברשת וכי ספקיות אינטרנט לא מחויבות להתייחס בצורה שווה לכל התעבורה ברשת. החברות סירבו להתייחס לפרטי העסקה.

ההסכם נועד להבטיח למנוייה של נטפליקס גישה מהירה וטובה יותר לתכנים דוגמת הסדרה הפופולרית בית הקלפים וכן לתכנים טלוויזיוניים נוספים. הודעתה של נטפליקס מגיעה לאחר חודשים בהם התלוננו לקוחותיה על גישה משובשת לתכנים. אולם, מעבר לשיפור השירות עבור לקוחותיה של נטפליקס, ייתכן כי ההסכם יסלול את הדרך לשיתופי פעולה דומים נוספים עם ספקיות אינטרנט, בהן הענקיות ורייזון (Verizon) ו-AT&T.

עם זאת, לא הכול ורוד בממלכת האינטרנט. מעבר לעובדה שההסכם מעלה את החשש להפרה בוטה של עיקרון הניטרליות ברשת והעדפה של ספקי תוכן עם כיסים עמוקים, יש מי שסבורים שהעלויות של מהלכים שכאלה יתגלגלו בסופו של דבר אל הצרכן הפשוט, שייאלץ לשלם יותר עבור התכנים האינטרנטיים. בתוך כך, חודשה הקריאה לרשות התקשורת הפדרלית, FCC, לקבוע כללים מנחים שיבטיחו כי האינטרנט יישאר פתוח וחופשי, ללא התערבות.

ארצות הברית: נטפליקס תשלם – ספקית האינטרנט קומקאסט תדאג שתכניה יקבלו עדיפות Reviewed by on . סיבה לדאגה? ענקית שירותי הסטרימינג נטפליקס (Netflix) הסכימה לשלם לקומקאסט (ComCast), ספקית שירותי האינטרנט הגדולה בארצות הברית, בעלת מיליוני לקוחות, תמורת העברה סיבה לדאגה? ענקית שירותי הסטרימינג נטפליקס (Netflix) הסכימה לשלם לקומקאסט (ComCast), ספקית שירותי האינטרנט הגדולה בארצות הברית, בעלת מיליוני לקוחות, תמורת העברה Rating:

הגיבו