תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » גרטנר: הוצאות ה-ICT העולמיות יעלו השנה ב-4% לארבעה טריליון דולרים

גרטנר: הוצאות ה-ICT העולמיות יעלו השנה ב-4% לארבעה טריליון דולרים

ההוצאות בתחום יגדלו השנה בצורה משמעותית יותר מאשר ב-2012 - חוזה חברת המחקר ● כך, ההוצאות על שירותי תקשורת, שאוחזים בנתח השוק הגדול ביותר מכלל ה-ICT, תעלינה השנה ב-2% לעומת צמיחה שלילית אשתקד ● עוד חוזה גרטנר גידול שנתי בהכנסות מתחום התוכנה הארגונית, מסדי הנתונים, אינטגרציית הנתונים והתוכנות לעולם שרשרת האספקה יצמחו מעט ● בחברה צופים, כי השנה יהיו זעזועים בעולם ה-ICT, אולם הם יהיו "קצרי מועד"

מאת 2 באפריל 2013, 8:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ההוצאות העולמיות על מוצרי IT ושירותי מיחשוב צפויות לגדול השנה ב-4.1% ולעמוד על 3.8 טריליון דולרים – כך חוזה גרטנר (Gartner).

על פי הצפי של חברת המחקר, ההוצאות על שירותי תקשורת, שאוחזים בנתח השוק הגדול ביותר מכלל ה-ICT, תעלינה השנה ב-2% ל-1.69 טריליון דולרים. זאת, לאחר שהתחום חווה אשתקד צמיחה שלילית של 0.4%. ההכנסות מתעבורה קולית, המצויות בירידה, תקוזזנה על ידי גידול בהוצאות של שירותי נתונים בעולם הנייד.

עוד חוזה גרטנר, כי ההכנסות מתחום התוכנה הארגונית יגדלו ב-2013 משמעותית – ב-6.4% – ויעמדו על 297 מיליארד דולרים. זאת, בהשוואה לצמיחה של 3.5% בשנת 2012.

תחומי מסדי הנתונים, אינטגרציית הנתונים והתוכנות לעולם שרשרת האספקה יצמחו מעט, ויסייעו לתפעול מערכות ה-IT בצורה יעלה יותר.

בנוסף, גרטנר צופה, כי יחול השנה גידול גם בהוצאות על שירותי ה-IT. זה יעמוד, לפי החברה, על 4.5%, מה שיביא אותן ל-918 מיליארד דולרים. ההוצאות על דטה סנטרים צפויות לצמוח ב-3.7% ל-146 מיליארד דולרים וההוצאות על התקנים – ב-7.9% ל-718 מיליארד.

לדברי האנליסט ריצ'רד גורדון, "הקיצוץ בהוצאות ממשלת ארצות הברית ומשבר החוב המתמשך בקפריסין גרמו להמשך המצב השברירי ברחבי העולם, הן במגזר העסקי והן בזה הצרכני". עם זאת, לדבריו, "הזעזועים החדשים צפויים להיות קצרי מועד. הם עלולים אמנם לגרום להפסקות בהוצאות באופן נקודתי, אולם יוזמות אסטרטגיות בעולם ה-IT תימשכנה".

גרטנר: הוצאות ה-ICT העולמיות יעלו השנה ב-4% לארבעה טריליון דולרים Reviewed by on . ההוצאות העולמיות על מוצרי IT ושירותי מיחשוב צפויות לגדול השנה ב-4.1% ולעמוד על 3.8 טריליון דולרים - כך חוזה גרטנר (Gartner). על פי הצפי של חברת המחקר, ההוצאות ע ההוצאות העולמיות על מוצרי IT ושירותי מיחשוב צפויות לגדול השנה ב-4.1% ולעמוד על 3.8 טריליון דולרים - כך חוזה גרטנר (Gartner). על פי הצפי של חברת המחקר, ההוצאות ע Rating:

הגיבו