תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » סימנטק: עלות הפשע הקיברנטי השנה – 388 מיליארד דולרים; מתקרבת להיקף שוק הסמים העולמי
עוד מתקפה של האקרים פרו פלסטינים. צילום אילוסטרציה: אימג'בנק

סימנטק: עלות הפשע הקיברנטי השנה – 388 מיליארד דולרים; מתקרבת להיקף שוק הסמים העולמי

14 איש בעולם חווים מתקפה קיברנטית מדי שניה, יותר ממיליון מדי יום, ובסך הכל נפגעו מפשע מקוון השנה יותר מ-431 מיליון אנשים, מדווחת ענקית אבטחת המידע ● הסיכוי לגולש לחוות מתקפה מקוונת עומד על 1 ל-2.27 ● "לי זה לא יקרה": בעוד ש-87% מהנשאלים בסקר של סימנטק שחוו מתקפה קיברנטית סברו כי חשוב לעדכן את המחשב בתוכנות אבטחה הפועלות בזמן אמת, הרי שבפועל רק 21% מהם עשו זאת

מאת 11 בספטמבר 2011, 8:22 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סך המותקפים ברשת השנה עמד על יותר מ-431 מיליון בני אדם. מדי יום חוו מתקפה קיברנטית יותר ממיליון איש ברחבי הגלובוס, מדי שעה יותר מ-50,000 ומדי דקה - 820, ומדי שניה - 14

עלות הפשיעה המקוונת עמדה השנה על 388 מיליארד דולרים, כך על פי דו"ח חדש שפרסמה ענקית אבטחת המידע סימנטק (Symantec). הנתון הזה גבוה יותר מהיקף שווקי המריחואנה, הקוקאין וההרואין יחדיו, והוא מעט נמוך יותר מהיקף כלל תעשיית הסמים העולמית השנתית, המוערכת ב-411 מיליארד דולרים.

בחודשיים האחרונים העבירה סימנטק שאלונים בקרב 20,000 משתמשי רשת בעולם, רובם בוגרים, מיעוטם בני נוער. הסקר נערך ב-24 ארצות, ביניהן ארה"ב, הודו, סין, ברזיל, דרום אפריקה, כמה מארצות אירופה, איחוד האמירויות, אוסטרליה וניו זילנד. עלות הנזקים הכספיים שנגרמו למשתמשים עמדה על 113.8 מיליארד דולרים, ועלות הזמן והטרדה שנגרמה לקורבנות הפשיעה המקוונת נאמדת ב-274.3 מיליארד דולרים.

על פי ענקית האבטחה, הסיכוי לחוות תאונת מטוס עומד על 1 ל-10.7 מיליון. הסיכוי למוות בתאונת דרכים עומד על 1 ל-6,279. לעומתם, הסיכוי לחוות מתקפה מקוונת עומד על 1 ל-2.27.

נתון צפוי הוא של תחושת ה-"לי זה לא יקרה". כך, בעוד ש-87% מהנשאלים שחוו מתקפה קיברנטית סברו כי חשוב לעדכן את המחשב בתוכנות אבטחה הפועלות בזמן אמת, הרי שבפועל רק 21% מהם עשו זאת.

סך המותקפים ברשת השנה עמד על יותר מ-431 מיליון בני אדם. מדי יום חוו מתקפה קיברנטית יותר ממיליון איש ברחבי הגלובוס, מדי שעה יותר מ-50,000 ומדי דקה – 820, ומדי שניה – 14. פרק הזמן שארך למותקפים לטפל בבעיית אבטחת המידע נע בין ארבעה ימים לשבועיים, ועמד בממוצע על עשרה ימים. הטיפול היה כרוך בפעילות מול הרשויות, עדכון פרטים, עבודה מול חברות אשראי ועוד.

39% מהמותקפים דיווחו, כי המתקפה הקיברנטית שחוו הייתה "הגדולה שבהטרדות" חייהם. רק 21% מהמותקפים דיווחו למשטרה על המתקפה הקיברנטית שחוו. נתון מעניין שנבדק על ידי סימנטק לראשונה, הראה כי בצד 54% מהמותקפים שניזוקו ממתקפות משולבות, נוזקות, או וירוסים, 10% מכלל המותקפים חוו מתקפות בטלפונים החכמים שלהם, כולל Smishing – פישינג באמצעות SMS.

נתון מעניין נוסף העולה מהדו"ח מצביע, כי למי שנפגע ממתקפה קיברנטית יש סיכוי גדול פי שתיים לחוות פשע בעולם הפיסי, לעומת מי שלא חווה מתקפה קיברנטית. בדו"ח לא צוינה הסיבה לכך.

על פי המחקר, נשים מבלות יותר זמן בגלישה ברשת. 67% מהגולשות מתקשרות ברשת עם חברותיהן, לעומת 62% מהגברים. 66% מהנשים משתמשות ברשתות חברתיות, לעומת 58% מהגברים. 52% מהנשים עורכות קניות ברשת, לעומת 50% מהגברים.

חוקרי ענקית האבטחה מסיימים את הדו"ח בציינם, כי הנתון של עלות הפשע הקיברנטי לשנה, בסך 388 מיליארד דולרים, הוא יותר מפי 100 מתקציבו השנתי של יוניצ"ף, העומד על 3.65 מיליארד דולרים; הוא שווה ערך לעלות של 90 שנים למאבק הכלל עולמי במלריה; וכן הוא שווה ערך להכפלת הוצאות החינוך בכל מדינות צפון אפריקה והסהרה למשך 38 שנים.

סימנטק: עלות הפשע הקיברנטי השנה – 388 מיליארד דולרים; מתקרבת להיקף שוק הסמים העולמי Reviewed by on . עלות הפשיעה המקוונת עמדה השנה על 388 מיליארד דולרים, כך על פי דו"ח חדש שפרסמה ענקית אבטחת המידע סימנטק (Symantec). הנתון הזה גבוה יותר מהיקף שווקי המריחואנה, הק עלות הפשיעה המקוונת עמדה השנה על 388 מיליארד דולרים, כך על פי דו"ח חדש שפרסמה ענקית אבטחת המידע סימנטק (Symantec). הנתון הזה גבוה יותר מהיקף שווקי המריחואנה, הק Rating:

הגיבו