תוכן פרסומי
ראשי » נושאים לבלוק הטאבים » אינטרנט » מיקרוסופט השיקה את אינטרנט אקספלורר 9

מיקרוסופט השיקה את אינטרנט אקספלורר 9

הדפדפן הטרי של מיקרוסופט מציע חידושים רבים, כאשר חלקם נראים היטב מעל פני השטח וחלקם מוטמעים בצילינדרים שמתחת למכסה המנוע ● הממשק מינימליסטי, האבטחה מבורכת אבל מעל הכל ניצב השיפור המשמעותי במהירות

מאת 15 במרץ 2011, 15:53 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מיקרוסופט (Microsoft) השיקה אמש (ב') באופן רשמי את גרסה 9 החדשה של אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) – הגרסה שאמורה להחזיר את הדפדפן הוותיק, לפחות על פי הענקית מרדמונד, אל השורה הראשונה של יצרניות הדפדפנים.

הדפדפן הטרי של מיקרוסופט מציע חידושים רבים, כאשר חלקם נראים היטב מעל פני השטח וחלקם מוטמעים בצילינדרים שמתחת למכסה המנוע. כך, הדבר הראשון שבולט לעין, הוא ממשק שונה לחלוטין – נקי וגדול יותר, שמזכיר מאוד את הממשק של כרום (Chrome) דווקא, בעיקר בשל קיבוץ כפתורי התפריט בפינה העליונה.

בנוסף, ניקתה מיקרוסופט מהשטח כל מה שאינו הכרחי כדי למקסם את שטח העבודה, או כפי שהיא מכנה זאת: Site Centric – האתר במרכז. כך, נעלמה לה שורת הפקודות, ושולבה תיבת החיפוש יחד עם שדה הכתובת (במיקרוסופט קוראים לזה OneBox). כך גם הוצבו הלשוניות לצד שורת הכתובת ולא מתחתיה – כדי לחסוך עוד מקום. באקספלורר 9 יכול המשתמש להזיז את הלשוניות למטה וגם להרחיב או לצמצם את שורת הכתובות.

אבל לא רק ניקיון כולל הדפדפן החדש, אלא גם מהירות. אם הדפדפן "יחוש" שהוא פועל באופן איטי מהרצוי, הוא יציע למשתמש להפסיק פעולה של חלק מהתוספים שמותקנים בדפדפן, בעיקר כאלה שזמן הטעינה שלה ממושך.

מתחת לפני השטח, וזאת מרגישים כמעט מיד, פועל מנוע מהיר ביותר – ולא רק ביחס לג'אווה-סקריפט (JavaScript) ול-DOM. כך, האתרים עולים מהר יותר לעומת זמני העלייה שהציעה גרסה 8, וזה מורגש מיד – בלי כל צורך לבצע מדידות מדויקות. בנוסף, אי אפשר להתעלם מהעובדה שכמו הדפדפנים האחרים – מציעה מיקרוסופט תמיכה בשימוש בחומרת המחשב ועושה זאת באמצעות שימוש בכלי חלונות (Windows), ובמיוחד האצה על ידי שימוש בממשק של DirectX.

גרסה 9 מציעה גם שיפור באבטחת המוצר. מעבר לאבטחה המובנית, מציעה מיקרוסופט אפשרות חדשה (שכבר אומצה על ידי הדפדפנים האחרים), שמורה לאתרים שלא לעקוב אחר הרגלי הגלישה של המשתמש. אתרים שמורשים לעשות זאת יורשו לעשות זאת באופן ספציפי, לפי קביעת המשתמש.

מעבר לכך, מציעה הגרסה החדשה אפשרויות רבות נוספות – חלקן קשורות היטב בחלונות חלקן פחות, כמו למשל הצמדת כתובות אתרים ישירות לשורת המשימות של חלונות 7 (Windows 7).

מיקרוסופט משיקה את אינטרנט אקספלורר 9 בתנאי שוק קשים ביותר מבחינתה. מצד אחד עליה להתמודד עם נתח שוק כללי שהולך ויורד, ומצד שני בפופולריות ההולכת וגואה של כרום – הדפדפן מבית גוגל (Google), שגרסה 10 שלו הושקה בשבוע שעבר. ברקע גם אורבת המהדורה הסופית של גרסה 4 של פיירפוקס (Firefox) – דפדפן הקוד הפתוח היחיד בין המובילים, שלא מצליח לעמוד באף מועד השקה שמפרסם ארגון מוזילה (Mozilla), אך פחות או יותר שומר על מעמדו האיתן בשוק.

מיקרוסופט השיקה את אינטרנט אקספלורר 9 Reviewed by on . מיקרוסופט (Microsoft) השיקה אמש (ב') באופן רשמי את גרסה 9 החדשה של אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) - הגרסה שאמורה להחזיר את הדפדפן הוותיק, לפחות על פי הענק מיקרוסופט (Microsoft) השיקה אמש (ב') באופן רשמי את גרסה 9 החדשה של אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) - הגרסה שאמורה להחזיר את הדפדפן הוותיק, לפחות על פי הענק Rating:

הגיבו