תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » אחרי החופש, לפני החגים

אחרי החופש, לפני החגים

מאת 3 באוגוסט 2009, 13:27 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הגענו לימים בהם ארגונים מורידים הילוך: החום הכבד של הקיץ, לצד היציאות לחופשות מאורגנות. אלו הם הימים בהם מעדכנים את התוכניות ונערכים בכוחות מחודשים לקראת הרבעון האחרון של השנה. כרגיל במדינת היהודים, החזרה לצמיחה תיעשה כנראה בשני שלבים: הראשון – בתום החופש הגדול, בסוף אוגוסט עד תחילת ה-"חגים", והשני – באוקטובר עד לסוף השנה.

גם אנחנו, באנשים ומחשבים – קבוצת מדיה המלווה את הענף מזה 28 שנה ברציפות, עשינו שיעורי בית, והשלמנו בימים אלו את ההיערכות לקראת חידוש הפעילות במלוא הקצב. קבוצת אנשים ומחשבים פועלת בשתי זרועות עיקריות: האחת היא זרוע המדיה, הכוללת את פורטל החדשות של הענף, לצד DailyMaily, הניוזלטר היומי הוותיק, הנקרא על ידי 90 אלף קוראים מדי ערב. פורטל החדשות המקוון עלה לאוויר לפני פחות מחצי שנה. מהר מאוד הוא תפס את מקומו כמקור המידע המרכזי של ענף ההיי-טק בישראל. עבודות הפיתוח בפורטל נמשכות במלוא הקצב, על ידי אנשי הצוות המצוינים של KCS. תוך זמן קצר יהפוך הפורטל לבמה המרכזית של הענף, עם שלל פורומים, בלוגים, חומר מקצועי ושימושי ועוד הרבה הפתעות.

הזרוע השניה היא זרוע הכנסים והוועידות, אשר מוכרות לכל מי שפועל בענף ה-IT. סיימנו את ועידות האביב במפגש החצי-שנתי של פורום C3 שנערך לפני שבועיים במרכז הכנסים אווניו בקריית שדה התעופה. הבשורה המרכזית ששמעו באי הכנס הייתה סיום המיתון. אלא שבשורה זו, אף שהגיעה לאוזני המנמ"רים בארגונים, הם – בניגוד לאנליסטים בבורסה, עדיין לא ממהרים להכריז על סוף המיתון. הם ייצאו ממנו בזהירות, אבל בנחישות.

רגע לפני תחילת שנת הלימודים, ב-28 באוגוסט, נמשיך במסורת בה התחלנו לפני שנתיים: מסיבת סיום הקיץ של המנמ"רים המנכ"לים ושאר הבכירים – עם משפחותיהם. השנה נחגוג את סיום הקיץ, ערב החזרה לעבודה באופן מלא, במתחם הנופש הכפר הקסום, שבשכונת נחלת יהודה בראשון לציון. מלבד נטוורקינג ואוכל עשיר, מובטחות לנו במקום עוד הרבה הפתעות.

בשורות טובות לפני החגים
בשורות טובות הוא שמה של הוועידה המרכזית הראשונה שנערוך מיד לאחר אוגוסט, ועידת e-GOV2009. זוהי הוועידה המרכזית של המנמ"רים ושל כל העוסקים במיחשוב בממשלה, במגזר הציבורי וברשויות. אין ספק שהממשלה סיפקה השנה כותרות רבות בתחום המיחשוב הממשלתי, והוועידה תעסוק, כבכל שנה, בנושאים רבים שמעסיקים את המגזר הממשלתי-ציבורי. לראשונה יתארחו בה, בשידור וידיאו מיוחד, שני בכירים מחו"ל: פרנק ליימן – יו"ר ארגון המנמ"רים הבינלאומי ICA, והשני הוא ויוק קונדרה – המנמ"ר הראשי בבית הלבן, מינוי אישי של הנשיא ברק אובמה. בנוסף ייערכו בוועידה פאנלים מקצועיים בהנחיית ד"ר נחמן אורון ויעקב נבות, חברי ועדת ההיגוי של האירוע. כמובן שלא ייפקד מקומם של מפעילי התחבורה בישראל, בראשותו של ויקטור איררה, אף הוא חבר ועדת ההיגוי לכנס.

בהמשך הרבעון הרביעי, ומיד לאחר מכן ברבעון הראשון של 2010, צפויות ועידות עם הנושאים החמים ביותר שמעסיקים את המנמ"רים במגזרים השונים. כך, ניתן למנות, בין השאר את נושא הבינה העסקית. בשל המיתון לצד הצורך בהתייעלות ומיקוד התחרות בין הארגונים, הפך תחום זה מתחום נישתי שהיה מיועד בעיקר לאנליסטים ולאנשי מחקר במחלקות השיווק, לכלי ניהולי תפעולי, שאין המנכ"ל יכול להסתדר בלעדיו. כך גם תחום ה-CRM, שלא פיגר אחרי ה-BI ואף הוא יעמוד במוקד הנושאים המרכזיים שבהם נטפל לאחר החגים. זאת לצד נושאים חמים נוספים, כגון וירטואליזציה, מיחשוב ענן, הדפסה ועוד.

המצטיינים
מיד בתחילת ספטמבר נכתיר את הארגונים שזכו לציונים הגבוהים ביותר בתחרות מצטייני האתרים, Webi 2009. השנה חל גידול עצום במספר הארגונים שהגישו את מועמדות האתרים שלהם לתחרות. צוות השופטים, בראשותו של עידו לוי, מנכ"ל גלובל מרקטפלייס, רשם לעצמו בסיפוק כי חל שיפור עצום בהשקעות של הארגונים בתחום. שוב הוכח מעבר לכל ספק, כי דווקא בזמן מיתון, הרשת מהווה מנוף עסקי חשוב ביותר. אז מי הזוכים? אתם מוזמנים לתפוס מקום בטקס ההכתרה שייערך ב-9 בספטמבר.

גם השנה לא שכחנו את המצטיינים בארגוני ה-IT, אשר מיישמים כלים ופתרונות יחד עם הספקים של הענף. מסתבר שהמיתון לא פגע בכוח היצירתיות של הארגונים. תחרות ITAwards 2009, הנערכת זו השנה השביעית ברציפות, נחשבת גם הפעם כמבחן הסיום השנתי של המתמודדים בה. כך, יכולים המנמ"רים והעובדים תחתיהם, לגרום לעוד רגע של נחת למנהלים שלהם, כמו גם לספקיות ה-IT המביאות להם את הפתרונות.

התחרות מצויה בעיצומה בימים אלה: עשרות פרויקטים כבר עושים את דרכים לאתר התחרות. כרגיל, התחרות הקשה תהיה בכמה מהמגזרים התחרותיים במשק: הבנקאות, חברות אשראי, הקמעונאות ומוסדות ציבור שונים. בשנה שעברה קטף בנק לאומי את גביע אלוף האלופים. מעניין האם בנק הפועלים יצליח ליטול השנה את הבכורה.

בחום יולי-אוגוסט המהביל, כשרבים מאיתנו בדרך או כבר מצויים בשיאה של החופשה, כל האירועים הללו נראים רחוקים מאוד. אבל מי כמוכם, הקוראים, יודע היטב שהם נמצאים ממש מעבר לפינה. אצלנו העסקים כרגיל, תוכלו להמשיך ולעקוב אחרינו מכל מקום בעולם, לכתוב אלינו ולספר לנו על הדברים המעניינים והחשובים ביותר לקהילה.

שיהיה לכולנו המשך קיץ נעים וקריר.

אחרי החופש, לפני החגים Reviewed by on . הגענו לימים בהם ארגונים מורידים הילוך: החום הכבד של הקיץ, לצד היציאות לחופשות מאורגנות. אלו הם הימים בהם מעדכנים את התוכניות ונערכים בכוחות מחודשים לקראת הרבעון הגענו לימים בהם ארגונים מורידים הילוך: החום הכבד של הקיץ, לצד היציאות לחופשות מאורגנות. אלו הם הימים בהם מעדכנים את התוכניות ונערכים בכוחות מחודשים לקראת הרבעון Rating:

הגיבו