ממשלת אוסטרליה וטלסטרה רוכשות חברת טלקום כדי לחסום את סין

בצעד שנחשב פוליטי יותר מעסקי, וכדי למנוע מחברות סיניות לקבוע נוכחות באזור הפסיפי, מימנה הממשלה האוסטרלית את רוב העסקה של 1.6 מיליארד דולר של רכישת חברת הטלקום הפועלת באזור

מתחרות על שליטה באזור הפסיפי - סין מול אוסטרליה.

יותר מ"שנאת המן" מאשר מ"אהבת מרדכי" – ממשלת אוסטרליה יחד עם ענקית התקשורת טלסטרה (Telstra) רוכשות תמורת 1.6 מיליארד דולר את חברת הטלקום דיגיסל פסיפיק (Digicel Pacific) כדי לחסום את השפעתה של סין באזור, או כפי שציינה טלסטרה בהודעתה: "הזדמנות ייחודית ומעניינת מאוד להמריץ את נוכחותנו באזור".

דיגיסל פעילה באזורים פפואה ניו גיניאה, פיג'י, סמואה, ונואטו וטהיטי, ובשנה שעברה הופיעו דיווחים על כוונתה למכור את זרוע הפעילות הפסיפית שלה לחברה בבעלות הממשלה הסינית, שהוכחשו על ידה.

הממשלה מימנה את חלק הארי של העסקה, ולדברי אנליסטים אם לא הייתה מתבצעת – הייתה נמכרת לסין, שמעוניינת גם היא לבסס את עצמה באזור.

"אוסטרליה רואה בה נכס אסטרטגי שהיא לא יכולה לתת לו ליפול לידיה של סין", אמר אנליסט ממכון לואי בסידני.

דובר של משרד החוץ והמסחר האוסטרלי בעצם אישר את ההנחה שזהו צעד פוליטי, כשאמר, כי "לקיחת חלק בפיתוח תשתיות היא גורם מפתח בתכנון שלנו לאזור הפסיפי".

באחרונה, על רקע המתיחות הגוברת בין המדינות, ניכרת תאוצה מצד אוסטרליה לבסס את נוכחותה באזור הפסיפי, כמו הקצאה של 1.5 מיליארד דולר למימון פרויקטי תשתיות באזור והצטרפות לקבוצת הארבע – עם הודו, ארה"ב ויפן, ולברית האבטחה אוקוס יחד עם ארה"ב ובריטניה. בנוסף, מימנה הממשלה ב-2018 כבל ימי באורך 4,700 ק"מ בים האלמוגים – כדי למנוע מוואווי הסינית להניח אותו.

אוסטרליה, דרך אגב, היא אחת המדינות שהצטרפו לחרם האמריקני נגד וואווי במה שקשור לתשתיות תקשורת, וחסמה את וואווי וחברות סיניות נוספות מהשתתפות בפריסת תשתיות דור 5.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. משה

    מצוין.
    הגיע הזמן להפיל את השלטון הקומוניסטי-רצחני הזה כמה שיותר מהר!!!!

אירועים קרובים