פרטנר תפרוס סיבים אופטיים לטמרס טלקום, שיחברו בין המזרח לאירופה

פרטנר תפרוס עבור טמרס טלקום מסדרון תקשורת בין הים התיכון למעברי הגבול עם ירדן, שיאפשר את הרחבת תשתית הסיבים של טמרס לחיבוריות בין המזרח למערב דרך ישראל ● שווי העסקה: 40 מיליון שקלים

הודיע על פרישה. אבי צבי, מנכ"ל פרטנר.

קבוצת פרטנר תקים תשתית סיבים אופטיים בישראל, שתאפשר חיבור בין המזרח הרחוק לאירופה, ולמעשה תהווה חלופה למעבר הקיים דרך תעלת סואץ. ספקית התקשורת טמרס טלקום בחרה בפרטנר עבור יצירת מסדרון תקשורת בין הים התיכון לבין מעברי הגבול עם ירדן כחלק מהרחבת תשתית הסיבים של החברה לחיבוריות בין המזרח למערב דרך ישראל. שווי העסקה עומד על כ-40 מיליון שקלים, וכחלק ממנה תרכוש טמרס גם שירותי תחזוקה מפרטנר.

טמרס טלקום, שבבעלות קרן אלומה ופויו זבלדוביץ, מספקת שירותי תקשורת בישראל ובעולם באמצעות כבל תת ימי מבוסס סיבים אופטיים בין ישראל לאירופה ושירותי דטה סנטר. טמרס טלקום היא החברה היחידה המפעילה כיום תשתית סיבים רציפה, המאפשרת תעבורת מידע בין המזרח לאירופה. החברה היא ספק מוביל של פרטנר לתקשורת בינלאומית מבוססת כבלים תת ימיים, כששיתוף הפעולה בין החברות מתעצם והופך לאסטרטגי.

כיום, מרבית הכבלים הבינלאומיים המחברים את אירופה עם המזרח הרחוק ומדינות המפרץ עוברים דרך תעלת סואץ. מצרים מהווה נקודת כשל עקב המצב הגיאופוליטי המורכב, התלות במדינה אחת, מחירים גבוהים וקריעת הכבלים בתעלת סואץ על ידי האוניות לאור היותה צרה ורדודה. הקמת תשתית הסיבים של פרטנר בישראל יחד עם הכבל התת-ימי של טמרס מהווה פתרון עדיף, מהיר, יציב ושריד לכשלים אלה.

פרטנר תספק שתי נקודות גישה לישראל דרך ירדן לכבלים שיגיעו מהמזרח הרחוק: אילת וגשר אלנבי . שני המקטעים הללו יחוברו ישירות לחיפה, או לכל מקום אחר שמהווה נקודת גישה לאירופה. לפרטנר כבר יש תשתית עצמאית בין חיפה לבאר שבע ובין חיפה למעלה אדומים, ובמסגרת הפרויקט היא תקים תשתית חדשה מבאר שבע ועד אילת, ובמקביל – ממעלה אדומים ועד גשר אלנבי, כאשר כל אחד משני המקטעים יהווה גיבוי לאחר. בסך הכל תפרוס פרטנר כ-300 ק"מ של סיבים אופטיים בהשקעה כספית של עשרות מיליוני שקלים, שתיפרס על פני שנתיים.

הפרויקט של פרטנר צפוי לספק קיבולת גבוהה ולתת מענה לתנועת הדטה הגדלה מהמערב למזרח., ויש לו גם פוטנציאל להתקשרות עם מפעילים נוספים מהעולם בעסקאות שצפויות להניב הכנסות ורווחים עתידיים משמעותיים לפרטנר. בנוסף, הפריסה של פרטנר צפויה לשרת גם לקוחות פרטיים בפריפריה, שכן במקביל יחוברו יישובים הצמודים לתוואי הפריסה, כאלה שכיום אינם נגישים לסיבים של החברה, כמו דימונה.

אבי צבי, מנכ"ל פרטנר, אמר בעקבות חתימת העסקה, "פרטנר יוצאת לדרך עם פרויקט עוצמתי, שיהווה מנוע צמיחה משמעותי לפעילות החברה ויהפוך אותה לשחקנית תשתיות תקשורת בינלאומית. כחלק מהפרויקט פרטנר תחזק גם את פעילות הסיבים בדרום הארץ ותגיע ליישובים נוספים בפריפריה".

תום קורן, מנכ״ל טמרס טלקום, ציין, כי "באמצעות הכבל התת ימי מבוסס הסיבים האופטיים שלנו, ובאמצעות שירותי המשך אותם אנו רוכשים מפרטנר ומספקי תשתיות באירופה, נהפוך להאב תקשורת מרכזי ומוביל באזור ובעולם ונשפר את השירות שאנו מעניקים ללקוחותינו באופן משמעותי".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים