התקלה המוזרה שגורמת למכשירי iPhone לאבד קישוריות Wi-Fi

רשתות Wi-Fi בעלות שם זיהוי מסוים עלולות לשתק לחלוטין את תכונות הקישוריות במכשירי iPhone 

מאבד יכולות קישוריות ל-Wi-Fi. צילום: BigStock

פגם בפרק הקישוריות במערכת ההפעלה של של מכשירי iPhone מנוצל לרעה ברשתות Wi-Fi זדוניות, ונראה שתיקונו מסובך יותר מהצפוי.

כמה שבועות לאחר שהתגלתה תקלה דומה, גילה כעת חוקר אבטחה כי חיבור מכשיר iPhone לרשתות Wi-Fi בעלות שם זיהוי (SSID) מסוים עלול לגרום להפסקת פעולת ה-Wi-Fi בסמארטפון.

קארל שו, מייסד אתר Secret Club, גילה לפני כמה שבועות, שחיבור iPhone לרשת Wi-Fi ששם הזיהוי שלה הוא p%s%s%s%s%n% – מוביל לבאג בפרק הקישוריות במערכת iOS, שמפסיק את תכונות הקישוריות וה-Wi-Fi של המכשיר. לאחר בדיקה, הסתבר שניתן לתקן את התקלה באמצעות הגדרה מחדש של הרשת ב-iPhone.

כעת מצא שו בעיה דומה ואף חמורה יותר. לדבריו, כניסה לטווח של רשת ציבורית ששם הזיהוי שלה הוא secretclub%power% עלולה להוביל לאותה תקלה, אך הבעיה היא שהתקלה נמשכת גם אם מאתחלים את הגדרות הרשת.

הפתרון היחיד, לדבריו, הוא אתחול יצרן, אף כי כמה משתמשים סיפרו כי ניתן לשקם את תכונות הקישוריות באמצעות שחזור המכשיר ב-iTunes. פתרון זה עלול לגרום לאיבוד חלק מהנתונים, בתלות בתאריך האחרון שהמכשיר גובה. משתמש נוסף כתב בטוויטר, כי הסרה ידנית של שם הרשת מהדף com.apple.Wi-Fi.known-networks.plist לפני שחזור המכשיר עשויה גם היא לפתור את הבעיה.

באתר 9To5Mac מסבירים, כי התקלה נגרמת בשל הצירוף של הסימנים %(אות), שנעשה בו שימוש בשפות תכנות כדי לסדר משתנים במחרוזת פלט. הצירוף n% בשפת C נותן פקודה מסוימת, שגורמת לכתיבה עודפת בזיכרון, מה שמוביל את מערכת ההפעלה להפסיק את התהליך, ולמעשה לשיתוק תכונות הקישוריות.

כעת לא נותר אלא להמתין שאפל (Apple) תתקן את הפגם ב-iOs.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים