תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » גוגל "השתכנעה": עדכנה את אפליקציית Gmail ל-iOS בהתאם לדרישות אפל
עדכון לפי דרישות אפל. Gmail

גוגל "השתכנעה": עדכנה את אפליקציית Gmail ל-iOS בהתאם לדרישות אפל

כל חלק ופרט באפליקציה מפרט האם הנתונים הקשורים לזהות יכולים להיאסף על ידי גורמי חוץ ללא הרשאה

מאת 24 בפברואר 2021, 15:31 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לאחר כמה חודשים שבהם גוגל (Google), כך נדמה היה, אינה רוצה לעדכן את האפליקציות שלה ב-App Store בגין שינוי מדיניות הפרטיות של אפל (Apple), נראה שה"פקק השתחרר". מוקדם יותר החודש היא עדכנה את יו-טיוב, ועכשיו היא מעדכנת גם את Gmail כך שתתאים לדרישותיה החדשות של אפל.

כזכור, הדרישה של אפל לפי תנאי הפרטיות החדשים היא, שהאפליקציות יהיו חשופות ומדויקות יותר לגבי איסוף נתונים, שייתכן ופוגע בפרטיותם. כעת יכולים המשתמשים לבדוק עוד לפני ההתקנה מה מקושר אל Gmail ובאילו תכונות הוא משתמש, שעשויות לפגוע בפרטיות.

כך, כל חלק ופרט באפליקציה מפרט האם הנתונים הקשורים לזהות יכולים להיאסף על ידי גורמי חוץ ללא הרשאה. לדוגמה, לגבי תפקוד האפליקציה כתוב במפורט, שנאסף מידע מאנשי הקשר, והתוכן שכותב המשתמש בהודעה, כמו גם הזהות שלו וכתובת הדואר האלקטרוני. עם זאת, יש לציין שמדובר בפריטים שנאמר לגביהם, שהחברה אוספת אותם ויכולה לקשר אותם לזהות שלהם.

במקרה של Gmail, לדוגמה, אפשר ללמוד שהאפליקציה לא אוספת את השם, את הכתובת הפיזית ואת מספר הטלפון, ושהמידע על אודות המיקום משמש רק לצורך אנליטיקה.

מה שמוזר הוא, שהפירוט החדש של הפרטיות נוסף לאפליקציה מבלי שגוגל למעשה תבקש מהמשתמשים לעדכן אותה – עדכון משמעותי בוצע בפעם אחרונה לפני יותר מחודשיים.

גוגל "השתכנעה": עדכנה את אפליקציית Gmail ל-iOS בהתאם לדרישות אפל Reviewed by on . לאחר כמה חודשים שבהם גוגל (Google), כך נדמה היה, אינה רוצה לעדכן את האפליקציות שלה ב-App Store בגין שינוי מדיניות הפרטיות של אפל (Apple), נראה שה"פקק השתחרר". מ לאחר כמה חודשים שבהם גוגל (Google), כך נדמה היה, אינה רוצה לעדכן את האפליקציות שלה ב-App Store בגין שינוי מדיניות הפרטיות של אפל (Apple), נראה שה"פקק השתחרר". מ Rating: 0

הגיבו