אפל רכשה סטארט אפ שהופך כל iPhone למסוף תשלום סלולרי

מוביווייב מאפשרת לקונים להצמיד את כרטיס האשראי או הסמארטפון שלהם ל-iPhone המשמש כמסוף כדי לחולל תהליך של תשלום, זאת ללא צורך בחומרה נוספת מעבר לשבב NFC ● לפי הערכות, סכום הרכישה עומד על 100 מיליון דולר ● האם הטכנולוגיה של הנרכשת והפופולריות של אפל יפגעו ביצרניות של מסופי תשלום סלולרי?

משלמים באפליקציה? דעו שאוספים עליכם פרטים אישיים. אילוסטרציה: BigStock

אפל (Apple) רוצה לבסס מעמד בתחום התשלומים הסלולריים: רכשה חברת סטארט-אפ קנדית, שיש לה טכנולוגיה ההופכת כל iPhone למסוף תשלום סלולרי, תמורת כ-100 מיליון דולר, כך לפי דיווח בבלומברג.

הטכנולוגיה של החברה הנרכשת, מוביווייב (Mobeewave), מאפשרת לקונים להצמיד את כרטיס האשראי או הסמארטפון שלהם לסמארטפון אחר כדי לחולל תהליך של תשלום. המערכת עובדת עם אפליקציה ואינה דורשת חומרה נוספת מעבר לשבב NFC (תקשורת שדה קרוב – Near Field Communications), הקיים במכשירי iPhone כבר מאז שנת 2014.

לפי הפרסום, עובדי החברה הנרכשת, כמה עשרות, יישארו בה וימשיכו לעבוד באתר החברה שמחוץ לעיר מונטריאול, וגם התבקשו לא לדבר על התשלום שיקבלו בעקבות הרכישה.

דובר של אפל פרסם הודעה – ההודעה הסטנדרטית של אפל בנוגע לרכישותיה – ובה נאמר, כי "אפל רוכשת מדי פעם חברות טכנולוגיות קטנות, ובאופן כללי אינה דנה במטרותיה או בתוכניותיה".

לאחר שיש לה את אפליקציית Pay כבר מאז 2014, וגם כרטיס אשראי משלה שהושק בשנה שעברה, השילוב של מוביווייב בשירותיה יאפשר לכל אחד שיש שלו iPhone לקבל תשלום בלי לרכוש כל חומרה נוספת. בכך פותחת אפל חזית מול יצרניות מסופי התשלום הסלולרי, שמוצריהן עשויים להתייתר ככל שיחדרו לשוק יותר ויותר קמעונים שישתמשו בשירות שאפל תציע.

בשנה שעבר חברה סמסונג (Samsung) למוביווייב במטרה לאפשר למכשירי הסלולר שלה להשתמש בטכנולוגיה, וזרוע ההשקעות של סמסונג היא אף אחת המשקיעות בסטארט-אפ, שגייס עד לרכישתו כ-20 מיליון דולר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים