תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » שני שלישים מאפליקציות האנטי וירוס לאנדרואיד – חסרות ערך
מה שבטוח - זה לא תמיד בטוח. צילום אילוסטרציה: BigStock

שני שלישים מאפליקציות האנטי וירוס לאנדרואיד – חסרות ערך

ארגון שבודק כלי אבטחה למחשבים ולסמארטפונים מצא שרק 80 מהאפליקציות ב-Google Play שמבטיחות הגנה על מכשיר האנדרואיד מקיימות זאת ● השאר לא עמדו אפילו בדרישות האבטחה הבסיסיות ביותר ● למה זה קורה?

מאת 18 במרץ 2019, 16:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בדיקה קפדנית שערך AV-Comparative – ארגון שבודק האם כלי אבטחה למחשבים ולסמארטפונים עומדים בהבטחותיהם, מצאה שלפחות שני שלישים מאפליקציות האנטי וירוס לאנדרואיד הן חסרות ערך לחלוטין.

הארגון עורך מדי שנה את מבחן אפליקציות האבטחה, ובמבחן האנדרואיד ל-2019 נבדקו 250 אפליקציות אנטי וירוס למערכת ההפעלה הגוגלית שמוצעות ב-Google Store. רק 80 מתוכן הצליחו לאתר אפליקציות זדוניות, והשאר לא עמדו אפילו בדרישות המינימליות לאבטחה הבסיסית ביותר. חלק גדול מתוכן התריעו על אפליקציות אמיתיות ולא מזיקות כנגועות, ואישרו אפליקציות נגועות כבטוחות לשימוש.

80 האפליקציות הטובות הצליחו לאתר לפחות 30% מהאפליקציות הזדוניות של 2018, עם 0 התרעות שווא.

הסיבות: אין קוד סריקה, רשימות ישנות ולא אמינות

חוסר יעילותן של רוב האפליקציות נובע מכך שהן לא מבוססות על קוד סריקה. רבות מהן פועלות על בסיס רשימות שחורות או לבנות ישנות ולא אמינות, ולכן הן נכשלות באיתור תוכנות זדוניות כאשר שמותיהן נשמעים אמינים (לדוגמה, facebook.com או whatsapp.com).

רשימת התוכנות שעמדו בבדיקות כוללת אפליקציות של חברות אבטחה ידועות, כמו קספרסקי, מק'אפי, ESET, אוואסט, AVG וסימנטק.

שני שלישים מאפליקציות האנטי וירוס לאנדרואיד – חסרות ערך Reviewed by on . בדיקה קפדנית שערך AV-Comparative - ארגון שבודק האם כלי אבטחה למחשבים ולסמארטפונים עומדים בהבטחותיהם, מצאה שלפחות שני שלישים מאפליקציות האנטי וירוס לאנדרואיד הן בדיקה קפדנית שערך AV-Comparative - ארגון שבודק האם כלי אבטחה למחשבים ולסמארטפונים עומדים בהבטחותיהם, מצאה שלפחות שני שלישים מאפליקציות האנטי וירוס לאנדרואיד הן Rating: 0

הגיבו