תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » אפליקציה מזויפת לאלקסה הסתננה למקום גבוה ב-App Store
בלי הפייק ניוז האחרונים על הקורונה? App Store. צילום: BigStock

אפליקציה מזויפת לאלקסה הסתננה למקום גבוה ב-App Store

Setup for Amazon Alexa עברה את המסננים של אפל, והגיעה למקום השישי בקטגוריית העזרים ולמקום ה-60 מבין האפליקציות החינמיות

מאת 30 בדצמבר 2018, 18:12 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אפליקציה מזויפת של כלי הגדרות לאלקסה של אמזון, שקרויה Setup for Amazon Alexa, הסתננה לחנות האפליקציות של אפל והגיעה למקומות גבוהים ברשימות שלה. כך, היא התמקמה במקום השישי בטבלת האפליקציות המורדות ביותר בקטגוריית העזרים ולמקום ה-60 ברשימת האפליקציות החינמיות ב-App Store, ואף צברה יותר מ-9,400 תגובות. לאור הגידול המרשים במכירות של מכשירי אלקסה, כמות ההורדות של האפליקציה המזויפת, גם אם הראתה קפיצה גדולה, לא הפתיעה ביותר.

האפליקציה עצמה היא פשוטה ביותר, ובמהלך התקנתה נדרשים המשתמשים לספק את כתובת ה-IP שלהם, המספר הסידורי של המכשיר ואת שמם. לפי התגובות והדירוגים, היא הצליחה לשטות בבעלי מכשירי אלקסה, שרבים מהם הביעו תסכול על "התקנה מסובכת" ועל "אי יציבות".

בנוסף, הסתבר ש-One World Software מאפשרת להשתמש בה כדי לאסוף מידע אישי על המשתמשים, כמו כתובות IP, מידע מהדפדפן, שמות דומיינים, דפי נחיתה, צפייה בדפים, נתוני עוגיות, מכשירי הסלולר ונתוני הזהות שלהם, נתוני מיקום ועוד. כמו כן, ייתכן שהחברה עוקבת אחרי מיקום המשתמשים ותנועותיהם, כדי "לנטר את היעילות של השירותים שלה וקמפיינים פרסומיים".

בינתיים, לאחר הפרסומים על האפליקציה המזויפת, היא הוסרה מ-App Store, וגם אפליקציות של One World Software אינן מופיעות עוד בחנות.

אפליקציה מזויפת לאלקסה הסתננה למקום גבוה ב-App Store Reviewed by on . אפליקציה מזויפת של כלי הגדרות לאלקסה של אמזון, שקרויה Setup for Amazon Alexa, הסתננה לחנות האפליקציות של אפל והגיעה למקומות גבוהים ברשימות שלה. כך, היא התמקמה ב אפליקציה מזויפת של כלי הגדרות לאלקסה של אמזון, שקרויה Setup for Amazon Alexa, הסתננה לחנות האפליקציות של אפל והגיעה למקומות גבוהים ברשימות שלה. כך, היא התמקמה ב Rating: 0

הגיבו