תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מחקר: שיחקו ב-Pokémon Go בזמן נהיגה – והסבו נזקים במיליוני דולרים
Pokémon Go. צילום אילוסורציה: KeongDaGreat, BigStock

מחקר: שיחקו ב-Pokémon Go בזמן נהיגה – והסבו נזקים במיליוני דולרים

במשך 148 הימים של שגעון הפוקימון הגדול, בקיץ אשתקד, גרמו אנשים ששיחקו במשחק תוך כדי נהיגה לנזקים עצומים, כולל אולי להרג - וכל זאת במחוז אחד בלבד באינדיאנה

מאת 27 בנובמבר 2017, 14:27 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שני כלכלנים מאוניברסיטת פורדו שבאינדיאנה, ארצות הברית, מעריכים שאנשים במדינה שנסעו בזמן ששיחקו ב-Pokémon Go גרמו לנזקים בהיקף של מיליוני דולרים – בתקופה של 148 ימים מיום השקת המשחק. בנוסף, הם מצאו שייתכן שהדבר גרם גם למותם של שני בני אדם בתאונות.

מארה פאצ'יו וג'ון מק'קונל, ששוקדים על מחקר תחת הכותרת מוות על ידי Pokémon Go, החליטו לשים דגש על הצד האפל של משחק המציאות הרבודה, שהפופולריות שלו עלתה לשחקים לאחר שהושק בקיץ 2016, אבל ירדה מאוד אחר כך.

על פי דיווח ב-The Verge, פאצ'יו ומק'קונל מצאו במחקרם שהמשחק בזמן נהיגה ב-Pokémon Go גרם לנזק שניתן להעריך ב-5.2 עד 25.5 מיליון דולר – וכל זאת רק במחוז אחד באינדיאנה ובזמן קצר במיוחד.

כמחצית מהתאונות – ליד תחנות עצירה של המשחק

לצורך המחקר עברו השניים על דו"חות תאונות הדרכים במחוז טיפקאנו בתקופה שלאחר שחרורו של המשחק ביולי אשתקד, בכדי לנסות לכמת את מידת הנזק.

המחקר שלהם מצא שבסך הכל, ב-148 הימים ממועד השקת המשחק התרחשו במחוז 286 תאונות והתנגשויות. כאשר השוו את הנתונים לאותה מסגרת זמן בעבר גילו החוקרים שמתוך 286 התאונות, 134 התרחשו ליד תחנות עצירה של המשחק (Pokéstops). העמקה לתוך הנתונים הסטטיסטיים ולמידת הכללים של Pokémon Go גרמו לחוקרים להבין שמספר התאונות היה גבוה ליד תחנות העצירה יותר מאשר ליד מכוני הכושר (Pokémon Gyms). הסיבה לכך היא שתחנות העצירה הן נקודות במשחק שבהן נדרשים המשתמשים לצאת מכלי הרכב וללכת פיזית, בכדי לקבל אספקה עבור המשחק, בעוד שמכוני הכושר דורשים לחימה מול המתחרים, שהם מאמני פוקימונים אחרים, שאותה מבצעים באופן סטטי.

מדוע דווקא ברגעים שבהם נדרשה הליכה גדלו התאונות בכלי הרכב? החברה החתומה על המשחק, ניאנטיק (Niantic), הבינה שאנשים מרמים ועושים שימוש בנסיעה בכלי רכב על מנת לאסוף אספקה מה-Pokéstops. עקב כך, עשו המפתחים שינוי והפכו את המשחק לקשה עבור משתמשים שנעו במהירות גבוהה. העובדה שמשתמשים היו נוהגים בזמן שהיו ב-Pokéstops תוך כדי המשחק, שהלך והפך ליותר אינטנסיבי, גרמה להם להיות מעורבים בתאונות, שהביאו לנזק לרכוש ולגוף.

המחקר גם מציין כי אם החישובים היו מכסים את כל ארצות הברית, הנזק הכולל היה מסתכם בשניים עד 7.5 מיליארד דולר בתוך חמישה חודשים בלבד. אבל לא רק בכסף עסקינן. לפי The Verge, באותו מחוז במהלך 148 הימים שאותם בחנו החוקרים, התאונות שהתרחשו ליד תחנות עצירה גם הביאו להרג של שני בני אדם.

מחקר: שיחקו ב-Pokémon Go בזמן נהיגה – והסבו נזקים במיליוני דולרים Reviewed by on . שני כלכלנים מאוניברסיטת פורדו שבאינדיאנה, ארצות הברית, מעריכים שאנשים במדינה שנסעו בזמן ששיחקו ב-Pokémon Go גרמו לנזקים בהיקף של מיליוני דולרים - בתקופה של 148 שני כלכלנים מאוניברסיטת פורדו שבאינדיאנה, ארצות הברית, מעריכים שאנשים במדינה שנסעו בזמן ששיחקו ב-Pokémon Go גרמו לנזקים בהיקף של מיליוני דולרים - בתקופה של 148 Rating: 0

הגיבו