תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סנאפצ'ט יצאה מרשימת עשרת האפליקציות הפופולריות ב-iOS
סנאפצ'ט

סנאפצ'ט יצאה מרשימת עשרת האפליקציות הפופולריות ב-iOS

בפעם הראשונה השנה, ירדה הפופולריות של האפליקציה למקום ה-18 במכשירים מבוססי מערכת ההפעלה של אפל ● לא ברור אם מדובר בתבוסה שלה מול המתחרות, ובעיקר אינסטגרם, או באירוע נקודתי וחסר משמעות של ממש

מאת 6 בנובמבר 2017, 17:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סנאפצ'ט (Snapchat) ירדה ברבעון השלישי של השנה מרשימת עשרת האפליקציות המובילות של אפל (Apple), זו הפעם הראשונה השנה – כך לפי דיווח שפרסמה באחרונה Sensor Tower, שמנתחת את התחום.

האפליקציה, שדורגה במקום השמיני ברבעון השני של השנה, ירדה למקום ה-18 ב-iOS במהלך הרבעון השלישי, אך נותרה מדורגת במקום השני ב-Google Play – החנות של גוגל (Google) לאנדרואיד (Android). שילוב של הנתונים העמיד את האפליקציה בדירוג הכולל במקום החמישי ברבעון, ציין הדו"ח.

Sensor Tower לא סיפקה הסבר לפערי המיקום והפופולריות האלה של סנאפצ'ט, שעלתה בצורה די מטאורית החל מ-2011, אבל אז ירדה כתוצאה מתחרות מצד פייסבוק (Facebook), בעיקר באמצעות אינסטגרם (Instagram). זו החלה את דרכה כאפליקציית רשת חברתית לשיתוף תמונות, אבל מאוחר יותר "אימצה" את מתכונת הסטוריז שסנאפצ'ט הביאה לעולם. בעזרת מהלך זה הפכה אינסטגרם לרשת חברתית סואנת ומגה פופולרית בהרבה.

פייסבוק לא הסתפקה בתחרות שערכה מול סנאפצ'ט באמצעות אינסטגרם שבבעלותה, והכניסה את הסטוריז גם אליה עצמה ולאפליקציית ההודעות המידיות שלה, ווטסאפ (WhatsApp), שם כינתה את הפיצ'ר בשם סטטוס (Status). באחרונה הודיעה ענקית הרשתות החברתיות כי עם הוספת הסטוריז לאינסטגרם ולווטסאפ, לשתיהן יש כעת 300 מיליון משתמשים פעילים מדי יום – כמעט פי שניים מנפח המשתמשים בסנאפצ'ט.

אבל הירידה הנוכחית לא מצביעה בהכרח על כך שקצב ההורדות של סנאפצ'ט הואט. חברת הניתוח App Annie, שאותה מצטט אתר TechCrunch, טוענת שסנאפצ'ט המשיכה לזכות בהורדות יומיות עקביות בשבועות שלפני ואחרי ה-19 וה-20 באוגוסט – שהיו הימים היחידים ברבעון השלישי שבהם היא איבדה את מעמדה במקום העשירי.

מה שקרה, לטענת App Annie, הוא גאות של הורדות מאפליקציות אחרות באותם הימים. כאשר דבר כזה מתרחש, אפילו אפליקציה עם הורדות משמעותיות יכולה לרדת בסיכומים ולכן, לטענתה, נפלה סנאפצ'ט. החברה גם מצביעה על כך שהמצב לא היה ייחודי רק לסנאפצ'ט וכי בנוסף לירידה שלה, חלק מהרשתות החברתיות שנמצאו בדירוג גבוה – כולל אינסטגרם, מסנג'ר (Messenger) וסראחה (Sarahah) – ראו גם הן ירידה בדירוגן באותו הזמן בדיוק.

סנאפצ'ט יצאה מרשימת עשרת האפליקציות הפופולריות ב-iOS Reviewed by on . סנאפצ'ט (Snapchat) ירדה ברבעון השלישי של השנה מרשימת עשרת האפליקציות המובילות של אפל (Apple), זו הפעם הראשונה השנה - כך לפי דיווח שפרסמה באחרונה Sensor Tower, ש סנאפצ'ט (Snapchat) ירדה ברבעון השלישי של השנה מרשימת עשרת האפליקציות המובילות של אפל (Apple), זו הפעם הראשונה השנה - כך לפי דיווח שפרסמה באחרונה Sensor Tower, ש Rating: 0

הגיבו