תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » ההפתעה שפייסבוק מתכננת: שעון חכם
לא להקל ראש. חטיפת הדף העסקי בפייסבוק. צילום אילוסטרציה: BigStock

ההפתעה שפייסבוק מתכננת: שעון חכם

לפי דיווח שהתפרסם בדה-אינפורמיישן, פייסבוק מתכננת להשיק בשנה הבאה שעון חכם מבוסס Android ● כוונתה של פייסבוק היא לשלוט בפלטפורמת המחשוב הבאה לאחר הסמארטפונים עדי להשיג חופש רב יותר לעשות כרצונה - למשל, להשיג נתוני מעקב שיימנעו ממנה כעת בעקבות עדכון הפרטיות של אפל

מאת 16 בפברואר 2021, 12:46 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לפי דיווח שהתפרסם בדה-אינפורמיישן, פייסבוק (Facebook) מתכננת להשיק בשנה הבאה שעון חכם מבוסס Android.

לפי הידיעה, השעון יהיה התקן שעומד בפני עצמו, בעל קישוריות סלולרית, שלא תלוי בחיבור לסמארטפון, ויאפשר לשלוח הודעות באמצעות שירותים של פייסבוק ויציע תכונות של כושר ובריאות. מערכת ההפעלה שלו תהיה גירסת קוד פתוח של Android של גוגל (Google), שפייסבוק תעשה בה התאמות משלה, ובהתאם –  תציע אפליקציות בחנות ייעודית משלה וכמובן תספק API למפתחים. זאת, מפני ששימוש במערכת ההפעלה WearOS – שאינה קוד פתוח – כרוכה בהסכם רישוי מול גוגל ועמידה בדרישותיה – ופייסבוק מעוניינת להימנע מכך, כדי שתהיה לה אפשרות לבנות אקו-סיסטם משלה ולהתאים אותו למטרותיה העסקיות. הדיווח אף טוען, שבמקביל, פייסבוק עובדת גם על בניית מערכת הפעלה משלה לחומרות עתידיות.

עוד מצוין בדיווח, כי השעון יוכל להתחבר גם לשירותים וחומרה של אביזרי בריאות וכושר של חברות שונות.

אם להתחשב בניסיונותיה הקודמים של פייסבוק בתחום החומרה, לא נראה שהם זכו להצלחה גדולה. למשל, ה-Facebook Phone, ששרד בשוק חודש בלבד. גם מוצר ה-Portal line לשיחות וידיאו לא היה הצלחה, למרות שבמשבר הקורונה הוא זכה לעדנה – לצד כל המכשירים האחרים לשיחות וידיאו.

כוונתה של פייסבוק, טוען הדיווח, היא לשלוט בפלטפורמת המחשוב הבאה לאחר הסמארטפונים. כידוע, יחסיה של פייסבוק עם אפל (Apple) וגוגל, השליטות בתחום הפלטפורמות לסמארטפונים, לא מזהירים, בלשון המעטה, ואפשר לומר שפייסבוק נתונה לחסדיהן במידה רבה. אם לפייסבוק תהיה פלטפורמה משלה, היא תוכל להשיג חופש רב יותר לעשות כרצונה – למשל, להשיג נתוני מעקב שיימנעו ממנה כעת בעקבות עדכון הפרטיות של אפל, שיפגע ביכולתה להשיג את הנתונים המשמשים אותה לצורכי פרסום.

ההפתעה שפייסבוק מתכננת: שעון חכם Reviewed by on . לפי דיווח שהתפרסם בדה-אינפורמיישן, פייסבוק (Facebook) מתכננת להשיק בשנה הבאה שעון חכם מבוסס Android. לפי הידיעה, השעון יהיה התקן שעומד בפני עצמו, בעל קישוריות ס לפי דיווח שהתפרסם בדה-אינפורמיישן, פייסבוק (Facebook) מתכננת להשיק בשנה הבאה שעון חכם מבוסס Android. לפי הידיעה, השעון יהיה התקן שעומד בפני עצמו, בעל קישוריות ס Rating: 0

הגיבו