תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » תביעה נגדית של גוגל נגד סונוס: מפירה פטנטים ונוקטת טענות שקריות
קודם סונוס נגד גוגל, ועכשיו גוגל נגד סונוס. צילום: BigStock

תביעה נגדית של גוגל נגד סונוס: מפירה פטנטים ונוקטת טענות שקריות

התביעה של גוגל באה בעקבות תביעה שהגישה נגדה סונוס בינואר השנה, שבה טענה כי גוגל הפרה פטנטים שלה והשתמשה בטכנולוגיה שלה במוצרי השמע שפיתחה, ואף תבעה לאסור מכירה בארצות הברית של מוצרים של גוגל

מאת 14 ביוני 2020, 12:24 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל (Google) תוקפת את סונוס (Sonos) בתביעה נגדית ומסלימה את מלחמת הפטנטים בין שתי החברות. החברה הגישה נגד יצרנית הרמקולים ומערכות השמע תביעה בטענה להפרה של חמישה פטנטים שלה וגם מאשימה אותה כי נקטה טענות שווא הנוגעות לשותפות בין שתי החברות.

בתביעה לבית המשפט ציינה גוגל, כי סונוס השתמשה בנפחים מהותיים בטכנולוגיה שלה ללא קבלת היתר, כולל חידושים מוגנים בפטנטים שנוגעים לחיפוש, לתוכנה, לרישות, לעיבוד קול ולניהול והזרמת מדיה דיגיטלית במוצרי חומרה ותוכנה.

"סונוס מפירה בפועל קניין רוחני של גוגל. לסונוס אין רישיון להשתמש בפטנטים של גוגל. מאחר שסונוס מסרבת להפסיק את ההפרה ואינה מוכנה להכיר בערך הטכנולוגיה של גוגל באמצעות רישיון, הגישה גוגל את התביעה הזאת, כדי להגן על הקניין הרוחני שלה", ציינה גוגל בתביעה.

כאמור, גוגל גם טוענת כי סונוס נקטה טענות שקריות בנוגע לשותפות בין החברות, שהחלה בשנת 2013, עם שילוב פלטפורמת המוזיקה של גוגל ברמקולים של סונוס. במהלך שנות השיתוף, סונוס שילבה גם את העוזרת הקולית החכמה של גוגל במוצריה ב-2019.

בתגובה לתביעה הנגדית, אמר מנכ"ל סונוס, פטריק ספנס, כי גוגל מעדיפה להשתמש "בגודלה ובעוצמתה כדי לנקום במקום לשלם מה שהיא חייבת".

בחודש ינואר השנה, תבעה סונוס את גוגל בטענה להעתקת טכנולוגיית הרמקולים שלה המוגנת בפטנטים, שהחלישה את מצבה בשוק. החברה הגישה שתי תביעות בנוגע להפרה של חמישה פטנטים המשולבים ברמקול האלחוטי שלה. סונוס אף ביקשה מבית המשפט לאסור את המכירה בארצות הברית של הלפטופים, הטלפונים והרמקולים של גוגל בתלונה נפרדת שהוגשה לוועדת הסחר הבינלאומי בארצות הברית (ITC – International Trade Commission).

https://www.pc.co.il/featured/307624/

חודש לאחר מכן פתחה ועדת הסחר בחקירה בנוגע לרמקולים המיוצרים על ידי גוגל.

תביעה נגדית של גוגל נגד סונוס: מפירה פטנטים ונוקטת טענות שקריות Reviewed by on . גוגל (Google) תוקפת את סונוס (Sonos) בתביעה נגדית ומסלימה את מלחמת הפטנטים בין שתי החברות. החברה הגישה נגד יצרנית הרמקולים ומערכות השמע תביעה בטענה להפרה של חמי גוגל (Google) תוקפת את סונוס (Sonos) בתביעה נגדית ומסלימה את מלחמת הפטנטים בין שתי החברות. החברה הגישה נגד יצרנית הרמקולים ומערכות השמע תביעה בטענה להפרה של חמי Rating: 0

הגיבו