תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » סונוס תובעת את גוגל על הפרת פטנטים

סונוס תובעת את גוגל על הפרת פטנטים

יצרנית הרמקולים ומערכות השמע טוענת, כי גוגל הפרה פטנטים שלה והשתמשה בטכנולוגיה שלה בצורה בוטה ובמודע במוצרי השמע שפיתחה ● החברה אף תובעת לאסור את המכירה בארצות הברית של  לפטופים, טלפונים ורמקולים של גוגל ● גוגל: "אנו דוחים את הטענות האלה ונגן על כך בתוקף"

מאת 8 בינואר 2020, 14:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יצרנית הרמקולים ומערכות השמע סונוס תובעת את גוגל בטענה להעתקת טכנלוגיית הרמקולים שלה המוגנת בפטנטים, שהחלישה את מצבה בשוק.

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החברה הגישה שתי תביעות בנוגע להפרה של חמישה פטנטים המשולבים ברמקול האלחוטי שלה. סונוס אף מבקשת מבית המשפט לאסור את המכירה בארצות הברית של הלפטופים, הטלפונים והרמקולים של גוגל בתלונה נפרדת שהוגשה לוועדת הסחר הבינלאומית בראצות הברית (ITC – International Trade Commission).

לטענת סונוס, גוגל גנבה את טכנולוגיית הרמקול הרב-חדרי שלה לאחר שקיבלה גישה אליה בעקבות שיתוף פעולה ביניהן בשנת 2013. במסגרת שיתוף הפעולה, הרמקולים של סונוס אפשרו תמיכה ב-Google Play Music, אך לדברי התביעה, גוגל המשיכה להשתמש בטכנולוגיה הפטנטית במכשירי Chromecast שלה, שמכירתם בינתיים כבר הסתיימה, ואחר כך המשיכה להשתמש בה גם בקו מוצרי Home של הרמקולים החכמים ובמוצרי פיקסל. בתוך כך, טוענת סונוס, כי גוגל סבסדה את המוצרים שלה כדי למכור אותם במחיר מוזל, והשתמשה בהם כדי לאסוף נתונים מן הרוכשים.

עוד טוענת סונוס, כי הזהירה את גוגל שוב ושוב בהקשר להפרה כבר מאז 2016, כמה חודשים לאחר שגוגל השיקה את הרמקול החכם שלה Home, ושוב ב-2018 – לאחר ההשקה של מוצרי Home Max ו-Home Mini, ועד פברואר 2019 האשימה את גוגל בהפרה של 100 פטנטים שלה.

התביעה מצטטת דיווחים רבים שפורסמו בתקשורת, המציינים את הדמיון שבין התכונות של מוצרי גוגל לאלה שסונוס פיתחה, כמו סנכרון שמע לרוחב קבוצות של רמקולים, הגדרת הווליום בקבוצת רמקולים והגדרת מכשירים על רשתות מקומיות.

בראיונות שונים בתקשורת בהקשר לתביעה, ציין מנכ"ל סונוס, פטריק ספנס, כי "גוגל העתיקה את הטכנולוגיה הפטנטית שלנו בצורה בוטה ובמודע כשיצרה את מוצרי השמע שלה. למרות מאמצינו החוזרים ונשנים במהלך השנים האחרונות, גוגל לא הראתה כל נכונות לעבוד איתנו על פתרון שיועיל לשני הצדדים".

לפי פרסום בטיימס, סונוס טוענת כי גם אמזון הפרה פטנטים שלה בקו מוצרי ה-Echo שלה, אבל מנהלי החברה החליטו לא לנהל מאבקים משפטיים נגד שתי ענקיות טכנולוגיות במקביל".

דובר של גוגל הגיב לידיעה ואמר, כי "אמזון וגוגל מכחישות שתיהן את הטענות להפרה. במהלך השנים, היו לנו שיחות עם סונוס על הזכויות של שתי החברות, ואנו מאוכזבים מכך שסונוס  הגישה את התביעות האלה במקום להמשיך במגעים ברוח טובה. אנו דוחים את הטענות האלה ונגן על כך בתוקף".

סונוס תובעת את גוגל על הפרת פטנטים Reviewed by on . יצרנית הרמקולים ומערכות השמע סונוס תובעת את גוגל בטענה להעתקת טכנלוגיית הרמקולים שלה המוגנת בפטנטים, שהחלישה את מצבה בשוק. לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החברה הג יצרנית הרמקולים ומערכות השמע סונוס תובעת את גוגל בטענה להעתקת טכנלוגיית הרמקולים שלה המוגנת בפטנטים, שהחלישה את מצבה בשוק. לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החברה הג Rating: 0

הגיבו