מומחים: אנבידיה תעקוף את אפל כחברה השנייה בגודלה בעולם

אנליסטים חוזים כי אנבידיה תהפוך בקרוב לחברה בעלת שווי של יותר משלושה טריליון דולר ● הנתונים הפיננסיים מחזקים את ההערכה הזאת ● למה זה צפוי לקרות?

מעלה מעלה מעלה. אנבידיה.

אנבידיה מאיימת על מעמדה של אפל כחברה השנייה בגודלה בעולם מבחינת שווי שוק, ומומחים מעריכים כי בקרוב היא תעקוף אותה ותהפוך לחברה בעלת שווי של יותר משלושה טריליון דולר. כבר כיום, המרחק ביניהן לא מאוד גדול: אפל שווה, נכון לפרסום שורות אלה, 2.947 טריליון דולר ואילו אנבידיה שווה 2.696 טריליון. במקום הראשון, לא הרבה מעל אפל, נמצאת מיקרוסופט עם 3.085 טריליון דולר.

יש להערכת האנליסטים שתי סיבות עיקריות: האחת היא העובדה שאפל מאבדת גובה בגלל התחרות הקשה שהיא נתקלת בה, בעיקר בשוק הסיני הענק, והשנייה היא העלייה הדרסטית במכירות ובשווי המניה של אנבידיה, עקב ההתמקדות שלה ב-AI. מניית החברה עלתה בחודש האחרון ב-27.7% ומאז תחילת השנה – ב-127.5%. רק בשבוע האחרון גדל שווי השוק שלה ב-350 מיליארד דולר. הגידול נרשם לאחר שהחברה פרסמה תוצאות מצוינות לרבעון הראשון של השנה, עם עליות של 18% בהכנסות ושל 21% ברווח הנקי.

לעומת זאת, מניית אפל גדלה מאז תחילת השנה ב-3.6% בלבד. יש לציין שבחודש האחרון היא רשמה עלייה גדולה יותר – של 11.2%, אבל עדיין מדובר בפחות מחצי מקצב העלייה של מניית אנבידיה. אפל סיימה את הרבעון השני של שנתה הכספית עם ירידות קלות, חד ספרתיות, הן בהכנסות והן ברווח הנקי שלה.

עוד עומדת בעוכריה של אפל העובדה שהיא מאבדת בהדרגה את מעמדה כחברה חדשנית, בו בזמן שההתמקדות של אנבידיה בבינה מלאכותית והחדירה החזקה שלה לעולמות הגיימינג ומטבעות הקריפטו מוכיחות את עצמן.

צעד שאנבידיה מבצעת, שלפי אנליסטים ייטיב איתה ושהם אף מכנים אותו "אבן דרך בתולדות החברה", הוא פיצול מניות, שבשוק מצפים לו מזה זמן רב. מנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג, הודיע באחרונה כי החל מה-7 ביוני (יום ו' הקרוב), כל אחד מבעלי המניות של החברה יקבל על כל מניה שלה שהוא מחזיק בה עוד תשע מניות. כלומר: במקום מניה אחת יהיו לו 10 מניות. בשוק אומרים כי המהלך יביא למחיר מניה נגיש יותר למשקיעים חדשים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים