תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » מומחים הצליחו להשבית את רשת התוכנות הרובוטיות Grum

מומחים הצליחו להשבית את רשת התוכנות הרובוטיות Grum

השרתים של רשת התוכנות הרובוטיות פעלו מפנמה והולנד, והפיצו כ-18 מיליארד הודעות של דואר זבל מדי יום ● מנהלי הרשת הצליחו לשוב ולהפעיל אותה עוד באותו יום באמצעות שרתים שפעלו ברוסיה, אולם חברות בריטיות ואמריקניות הצליחו לעלות על עקבותיהם של השרתים החדשים ● "כדי לשוב ולהקים רשת חדשה בהיקף של Grum, הם יצטרכו לצאת למתקפה חדשה ולהדביק מאות אלפי מחשבים", אמר עטיף מושטק, מומחה לאבטחת מידע מ-FireEye

מאת 19 ביולי 2012, 15:45 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מומחים לאבטחת מידע הצליחו להשבית שלשום (ג') את הרשת השלישית בגודלה בעולם של תוכנות רובוטיות – Grum, שאחראית על פי הדיווחים להפצה של כ-18% מכלל דואר הזבל בעולם.

השרתים של רשת התוכנות הרובוטיות פעלו מפנמה והולנד, והפיצו כ-18 מיליארד הודעות של דואר זבל מדי יום. אולם, מנהלי הרשת הצליחו לשוב ולהפעיל אותה עוד באותו יום באמצעות שרתים שפעלו ברוסיה, כך על פי הידיעה שהופיעה בניו-יורק טיימס (New York Times).

אנשי החברה לאבטחת מידע FireEye מקליפורניה, והשירות למעקב אחר דואר זבל SpamHaus מבריטניה, הצליחו לעלות על עקבותיהם של השרתים החדשים ברוסיה שהפעילו את הרשת של התוכנות הרובוטיות, והשביתו אותם בשיתוף עם ספקיות האינטרנט המקומיות.

באחרונה הוגברו המאמצים של קהילת ההיי-טק להשבתת הרשתות של התוכנות הרובוטיות. מיקרוסופט (Microsoft) היא אחת הלוחמות הבולטות ביותר ברשתות אלה, ובעזרת צווים מבתי משפט הצליחו אנשי החברה להחרים שרתים ששימשו להפעלת רשתות, דוגמת Waledac, Rustock ו-Kelihos.

במרץ 2011 דיווחה סימנטק (Symantec), כי בעקבות ההשבתה של רשת Kelihos ירד ההיקף של דואר הזבל ברחבי העולם בכשליש. בשיאה הפיצה הרשת כ-44 מיליארד הודעות של דואר זבל מדי יום, קרוב למחצית מכלל התעבורה בעולם.

מומחים לאבטחת מידע סבורים, כי הקמתה מחדש של רשת Grum לא תהיה משימה פשוטה. "כדי לשוב ולהקים רשת חדשה בהיקף של Grum, הם יצטרכו לצאת למתקפה חדשה ולהדביק מאות אלפי מחשבים", אמר עטיף מושטק, מומחה לאבטחת מידע מ-FireEye. "בשל הצורה שבה כתובה התוכנה הרובוטית, ברגע שהשרת אינו פעיל, לא יכולים עוד המחשבים הנגועים להפיץ דואר זבל".

מומחים הצליחו להשבית את רשת התוכנות הרובוטיות Grum Reviewed by on . מומחים לאבטחת מידע הצליחו להשבית שלשום (ג') את הרשת השלישית בגודלה בעולם של תוכנות רובוטיות - Grum, שאחראית על פי הדיווחים להפצה של כ-18% מכלל דואר הזבל בעולם. מומחים לאבטחת מידע הצליחו להשבית שלשום (ג') את הרשת השלישית בגודלה בעולם של תוכנות רובוטיות - Grum, שאחראית על פי הדיווחים להפצה של כ-18% מכלל דואר הזבל בעולם. Rating:

הגיבו