תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » מנכ"ל AMD ללארי אליסון: אנחנו לא למכירה, אבל נקשיב לכל הצעה מעניינת

מנכ"ל AMD ללארי אליסון: אנחנו לא למכירה, אבל נקשיב לכל הצעה מעניינת

כמה ימים לאחר הצהרתו של מנכ"ל אורקל לפיה החברה שלו "לא סגרה את הדלת בפני רכישת חברת שבבים" אמר דרק מאייר, מנכ"ל AMD, כי “החברה אינה עומדת למכירה, אבל אנחנו נשמח להקשיב לכל הצעה שתהיה מעניינת עבור מחזיקי המניות שלנו"

מאת 10 באוקטובר 2010, 16:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

דבריו של מנכ"ל אורקל (Oracle) לארי אליסון בסיום כנס Oracle OpenWorld על כך שבכוונת החברה לרכוש בעתיד גם חברות שמייצרות שבבים, ממשיכים להדהד בתעשייה, וגם לאחר שהרוחות נרגעו קצת, חזר וטען אליסון בפגישה עם אנליסטים בשבוע שעבר שהחברה "לא סגרה את הדלת בפני רכישת חברת שבבים".

התשובה של AMD, שהוזכרה כאחת החברות שאורקל יכולה להתעניין ברכישתה, הייתה קצרה אך מעניינת. “AMD אינה עומדת למכירה", אמר מנכ"ל החברה, דרק מאייר בכנס תעשייתי, “אבל אנחנו נשמח להקשיב לכל הצעה שתהיה מעניינת עבור מחזיקי המניות שלנו".

האם מדובר בתשובת לא, אבל כן? לא סוד הוא ש-AMD אינה מצליחה להתרומם במכירות שלה מול היריבה הגדולה אינטל (Intel) בתחום המעבדים, במיוחד בכל מה שקשור לשוק המעבדים למחשבים הניידים, בו הנוכחות שלה דלה יחסית. עם זאת החברה נהנית משם יחסית טוב בשוק המעבדים המיועדים לשרתים, שוק בו לאורקל יש עניין רב.

אבל יש לזכור שאם AMD תירכש בידי אורקל, החברות שמתחרות באורקל ומייצרות שרתים ומוכרים אותן עם תוכנות לענן ולניהול נתונים, יפסיקו לרכוש מעבדים מ-AMD ויעברו לחפש מקורות אחרים.

בנוסף יש לזכור של-AMD יש הצלחה רבה בשנים האחרונות בתחום בו לאורקל אין כל עניין: מכירת כרטיסי תצוגה למחשבים האישיים, הצלחה שמקורה ברכישת הענק של ATI הקנדית. לא ברור מה תעשה אורקל עם החטיבה הזו אם תרכוש את AMD.

מנכ"ל AMD ללארי אליסון: אנחנו לא למכירה, אבל נקשיב לכל הצעה מעניינת Reviewed by on . דבריו של מנכ"ל אורקל (Oracle) לארי אליסון בסיום כנס Oracle OpenWorld על כך שבכוונת החברה לרכוש בעתיד גם חברות שמייצרות שבבים, ממשיכים להדהד בתעשייה, וגם לאחר שה דבריו של מנכ"ל אורקל (Oracle) לארי אליסון בסיום כנס Oracle OpenWorld על כך שבכוונת החברה לרכוש בעתיד גם חברות שמייצרות שבבים, ממשיכים להדהד בתעשייה, וגם לאחר שה Rating:

הגיבו