תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » CA: מיחשוב הענן יגדיל את השימוש במחשבים מרכזיים

CA: מיחשוב הענן יגדיל את השימוש במחשבים מרכזיים

70% מהארגונים באירופה סבורים, כי מיחשוב הענן יביא לעלייה בשימוש במחשבי MF, ו-79% השיבו, כי יישענו על מחשבים אלה ביוזמות שינקטו בעתיד הקשורות לענן - כך עולה מסקר שבוצע עבור החברה ● רק בשתי מדינות - טורקיה וצ'כיה - סברו, כי הענן דווקא יקטין את השימוש בהם

מאת 10 באוקטובר 2010, 9:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מיחשוב הענן יביא להגדלת השימוש במחשבים מרכזיים (MF) – כך אמר מרסל דה-הרטוג בכינוס עיתונאים שערכה CA בפראג. הכנס הוקדש כולו לתנופת החידוש שיוזמת החברה למחשבים אלה. דה-הרטוג הסתמך בדבריו על סקר שהזמינה החברה לאחרונה בנושא זה, ושתוצאותיו נחשפו בכנס.

הסקר בוצע על ידי חברת ונסון בורן הבריטית, המתמחה בסקרים בתחום הטכנולוגיה, בקרב מעל 300 ארגונים במדינות שונות באירופה – בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה, מדינות הבנלוקס (אזור הכולל את הולנד, בלגיה ולוכסמבורג), סקנדינביה, רוסיה, פולין, טורקיה וצ'כיה. כלל הארגונים שנסקרו עובדים עם מחשבים מהליגה הגבוהה. הממצאים תמכו בתחזיות הוורודות של CA.

מהסקר עולה, כי 70% מהארגונים סבורים שמיחשוב הענן יביא לשמירה או להגדלה של היקף השימוש במחשבים גדולים. רק בשתי מדינות – טורקיה וצ'כיה – סברו ההיפך. הצפי החיובי ביותר נמדד ברוסיה, שנחשבת לשוק מתעורר, עם פוטנציאל משמעותי בתחום.

79% מהארגונים השיבו, כי יישענו על מחשבי MF ביוזמות העתיד שלהם הקשורות למיחשוב ענן. נתון זה מועצם אם לוקחים בחשבון שהשאלה נשאלה רק בארגונים שעדיין לא מבצעים את השילוב האמור.

ב-44% מהארגונים סבורים, כי בעיות איוש מהוות גורם לדאגה כאשר מדובר בשימוש במחשבים מרכזיים. אחת הבעיות היותר מרכזיות היא מחסור במקצוענים בתחום. לדברי המשיבים, בעיה זו צריכה לעמוד בראש מעייניו של כל מי שחפץ להמשיך ולראות מערכות מסוג זה פועלות ומתרחבות. כתוצאה מכך, כמעט בכל המדינות שנסקרו בהן ארגונים צופים, כי הבעיה הגדולה ביותר שעמה יצטרכו להתמודד במהלך השנה הבאה הינה הדרישה הגוברת להדרכה.

התמונה הכוללת שעולה מהסקר היא, כי מיחשוב ענן, שהינו תחום שצומח במהירות, אכן מייצר הזדמנויות טובות לענף המחשבים המרכזיים. מידת היכולת לנצל אפשרויות אלה להשגת שגשוג אצל הספקים תלויה בפתרונות שיעמידו השחקנים בענף, שמספרם הולך ומצטמצם. בעיקר אמורים הדברים לגבי ספקי התוכנה השונים, ובהם CA.

הכותב משמש שליח אנשים ומחשבים בצ'כיה

מתעניין במיחשוב ענן? הירשם לכנס CloudCon של אנשים ומחשבים

CA: מיחשוב הענן יגדיל את השימוש במחשבים מרכזיים Reviewed by on . מיחשוב הענן יביא להגדלת השימוש במחשבים מרכזיים (MF) - כך אמר מרסל דה-הרטוג בכינוס עיתונאים שערכה CA בפראג. הכנס הוקדש כולו לתנופת החידוש שיוזמת החברה למחשבים אל מיחשוב הענן יביא להגדלת השימוש במחשבים מרכזיים (MF) - כך אמר מרסל דה-הרטוג בכינוס עיתונאים שערכה CA בפראג. הכנס הוקדש כולו לתנופת החידוש שיוזמת החברה למחשבים אל Rating:

תגובות (4)

 • Avatar

  אדי

  זו אינפורמציה מעניינת מאד שכן נראה שמיחשוב הענן הולך לקראת התרחבות רבה בשימוש ביישומיו.

 • Avatar

  קובי

  ניתוח מעניין, תודה

 • Avatar

  יעקב

  הנושא של מינפרים הנו נושא חשוב שחלא כותבים עליו לא מלמדים אותו ולא מדברים עליו כי יצא כאילו מהאופנה חשוב שאתם תרחיבו בנו כי אין במה אחרת

 • Avatar

  אור

  דווקא הפסקה האחרונה מעלה שאלה. מצד אחד תחום בגידול:
  "מיחשוב ענן, שהינו תחום שצומח במהירות…"
  לעומת זאת, "…תלויה בפתרונות שיעמידו השחקנים בענף, שמספרם הולך ומצטמצם…"

  מצד אחד הביקוש עולה. בו בעת, ההיצע יורד. מדוע קיים יחס הפוך?

  סטונדט שנה א',
  מנהל מלונאות ותיירות,
  קמפוס אילת.

הגיבו