בנאס"א מבקשים להפעיל את מחלקת המיחשוב "הטובה בממשל"

מנהל הסוכנות, צ'רלס בולדן, אמר בוועידת המיחשוב הראשונה של נאס"א שנערכה השבוע, כי החדשנות יכולה לנבוע אך ורק משיתוף פעולה עם המגזר הפרטי ואימוץ הדוגמה שלו ● "אנו מקווים שאירועים כאלה יסייעו לנו להפוך לארגון משולב, פתוח ושקוף יותר על מנת שאנשים יוכלו לחפש ולמצוא בקלות כל דבר שהם רוצים לדעת אודותינו - במחשב iPad, במחשב נישא או במחשב שולחני, או בכל מכשיר אחר", אמר בולדן

בנאס"א (NASA) שואפים להפעיל את "מחלקת המיחשוב הטובה בממשל" ולקדם רעיונות מהמגזר הפרטי – ובכלל זה חברות פרטיות ואקדמיה – על מנת להשיג את היעד, אמר צ'רלס בולדן, מנהל הסוכנות, אתמול (ב').

בולדן אמר את הדברים בוועידת המיחשוב הראשונה של נאס"א, ביום ב'. כדי להדגיש את חשיבות האירוע אמר בולדן למשתתפים שבסוכנות החלל מבקשים לשתף עמם פעולה ולקבל מהם עצות כדי להגביר את השקיפות ולקדם את החדשנות.

"אנו מקווים שאירועים כאלה יסייעו לנו להפוך לארגון משולב, פתוח ושקוף יותר … על מנת שאנשים יוכלו לחפש ולמצוא בקלות כל דבר שהם רוצים לדעת אודותינו – במחשב iPad, במחשב נישא או במחשב שולחני, או בכל מכשיר אחר", אמר בולדן. הנאום של בולדן הועבר בשידור חי באינטרנט.

בשבוע שעבר הביע גם מנהל הטכנולוגיה הראשי של נאס"א, בובי בראון, את שאיפתה של נאס"א להוביל בתחום המיחשוב בין סוכנויות הממשל. ואכן, מאז שהורה הנשיא אובמה להשתמש בחידושים בתחום המיחשוב כדי להגביר את השקיפות ואת מעורבות הציבור, ניצבת נאס"א בחזית בתחומים אלה.

בסוכנות החלל אימצו את הרשתות החברתיות ואת טכנולוגיות האינטרנט החדשות כדי לעדכן את הציבור בפעילויות הסוכנות, ובולדן הדגיש בנאומו כי הסוכנות מפעילה אחת מתוכניות הפתיחות המקיפות ביותר בין סוכנויות הממשל.

בעבר היה המצב שונה: בולדן, אסטרונאוט לשעבר, סיפר כי כשטס במעבורת החלל בתחילת שנות התשעים הוא נאלץ להתמודד עם מערכות מחשב מיושנות שלא התפתחו בהרבה אפילו עד היום. "מערכות המיחשוב במעבורות החלל – אז וגם היום – מוגבלות מאוד", אמר בולדן. "המעבורות מצוידות בחמישה מחשבים למשימות כלליות. אלה אותם מחשבים שבהם השתמשתי כשטסתי בווייטנאם בשנת 1972".

התוכנית של מעבורות החלל תסתיים בהמשך השנה, במסגרת מהלך כולל של שינויים בסוכנות החלל. בולדן ציין אמנם כי בסוכנות "יוסיפו לקדם את הטיסות לחלל ואת חקר החלל", אך בנאס"א מבקשים ליישם כיום את הטכנולוגיות שפותחו למשימות החלל גם למטרות ארציות יותר. נוכח הדרישות של אובמה להגביר את השקיפות והמעורבות הציבורית "אפשר להבין שכיום הדברים מתנהלים ב- נאס"א בצורה שונה לחלוטין", הסביר בולדן והוסיף, כי מומחי מחשבים מהמגזר הפרטי ימלאו תפקיד חשוב באסטרטגיה העתידית של נאס"א.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים