מכה לטסלה: הוסרה ממדד ה-S&P 500 ESG

חברת S&P, שמפעילה את המדד, הסירה את טסלה עקב טענות לחוסר שקיפות ואפליית עובדים על רקע צבע עור ● אילון מאסק זועם: "רמאות"

מדד בלי טסלה.

מכה לטסלה: החברה הוסרה ממדד ה-S&P 500 ESG היוקרתי בבורסה האמריקנית, על ידי הבעלים שלו – חברת S&P (שמפעילה גם את מדד הדאו ג'ונס). זאת, עקב טענות שהחברה מפלה לרעה עובדים על בסיס צבע, שהיא לא שקופה לגבי פליטות הפחמן הדו חמצני במכוניות שהיא מייצרת, עקב המדיניות העסקית שלה ובעקבות התאונות שמכונותיה השתתפו בהן.

מדד ה-S&P 500 ESG כולל את החברות המובילות הרשומות בשווקי המניות של ארצות הברית ושנחשבות כאלה שמיטיבות עם הסביבה. הדירוג של המניות והכללתן במדד מושפעים מגודל החברה אך לא רק, כי אם גם מפרמטרים אחרים, שכוללים תרומה לסביבה, צדק חברתי ועוד.

הוצאת טסלה מהמדד הפתיעה רבים, שכן תרומתן של מכוניות חשמליות בכלל ושלה בפרט להגנת הסביבה היא רבה. אלא שלדברי מרגרט דורן, שמנהלת את המדדים ב-S&P, טסלה הוצאה מהמדד "משום שאין בה שקיפות במסירת מידע על השפעתה על הסביבה, מאחר שהחברה מתנהלת לא בצורה נאותה, מפני שעובדים כהי עור התלוננו על אפליה ועקב התאונות הרבות שהיו למכוניות החברה".

מנכ"ל טסלה, אילון מאסק, כועס – ובצדק, כי החלטה מעוררת הרבה סימני שאלה. בציוץ זועם שהוא פרסם בחשבון הטוויטר שלו האשים מאסק שתהליך בחינת החברות והכללתן במדד הוא רמאות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים