ביממה בלבד: שוק הקריפטו איבד 200 מיליארד דולר מערכו

האינפלציה הגבוהה בארצות הברית, שמעבירה את המשקיעים לאפיקים סולידיים יותר, ממשיכה גם היום (ה') להביא לירידות חדות בשערי המטבעות הווירטואליים ● הביטקוין כבר צנח בכ-60% לעומת ערך השיא שרשם בנובמבר

הקץ לירידות בשוק הקריפטו לא נראה באופק.

שוק הקריפטו ממשיך גם היום (ה') בצניחה החופשית שהוא חווה בימים האחרונים, כאשר שערי מרבית המטבעות הדיגיטליים ממשיכים להיצבע באדום בוהק. נתון בולט הוא שכלל השוק איבד מערכו ביממה האחרונה כ-200 מיליארד דולר – ב-24 שעות בלבד.

הביטקוין יורד היום, נכון לכתיבת שורות אלה, בכ-10% לשער של כ-28 אלף דולר ליחידה. הוא כבר הגיע מוקדם יותר היום לשער של כ-26,500 דולר ליחידה. מדובר בצניחה של קרוב ל-60% משער השיא שאליו הגיע בנובמבר – של 65,312 דולר. לפני שבוע הוא עמד על כמעט 40 אלף דולר. האת'ריום, שהוא המטבע הווירטואלי השני בגודלו, צונח היום במעל 17% אל מתחת ל-2,000 דולר ליחידה – כ-1,930 דולר. גם כאן מדובר בירידה דרמטית מאז השיא שלו בנובמבר, שעמד על 4.800 דולר. ירידות חדות נרשמות גם בשערים של מטבעות קריפטו בולטים אחרים, כאשר ה-XRP צונח ביממה האחרונה ב-24%, הסולנה ב-25% והדוג'קוין ב-23%.

הצניחה בשערי המטבעות הווירטואליים מקבילה לירידות בוול-סטריט, בפרט של מניות הטכנולוגיה. כך, לדוגמה, מניית אפל ירדה אתמול בכ-5% ואיבדה את תוארה כחברה בעלת שווי השוק הגדול ביותר בעולם לטובת חברת הנפט הסעודית סעודי ארמקו. שער המנייה של אפל ממשיך לרדת במסחר שלפני פתיחת שערי נסדא"ק היום. גם המניה של מטא ירדה אתמול בכ-5%, וגם שעריהן של ענקיות טק אחרות ממשיכים לרדת.

הסיבה המרכזית לירידות בשני המקרים – הן של מניות החברות והן של שערי המטבעות הווירטואליים – הוא האינפלציה בארצות הברית, שגורמת למשקיעים, לרבות המוסדיים, להפנות את הכסף שלהם מאפיקים תנודתיים למסלולי השקעות סולידיים יותר, ולכן גם בטוחים יותר. נתוני האינפלציה שפורסמו אתמול מראים כי מחירי הסחורות והשירותים בארצות הברית זינקו בחודש שעבר ב-8.3% – שיעור הגבוה ממה שחזו האנליסטים וקרובה לרמת המחירים הגבוהה ביותר מזה ארבעה עשורים. המחירים ליצרנים עלו בשיעור ניכר יותר – של 11%.

האם המגמה הזאת תיעצר בימים הקרובים? בשוק תנודתי כמו שוק הקריפטו קשה לדעת מה יקרה, ואנליסטים מביעים חשש שזה לא יקרה ושהסיום של מגמת הירידות לא נראה באופק.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים