חברת האגרוטק סנקורפ גייסה 18 מיליון ד' ותפתח שלוחה בישראל

הגיוס בוצע בהובלת קרן JVP הירושלמית, ובעקבותיו תפתח סנקרופ שלוחה ראשונה בישראל, אשר תשמש כמוקד פיתוח ופיילוטים תוך שיתוף פעולה עם מכון המחקר מיגל וחקלאים מהגליל העליון והגולן

חקלאות חכמה

סנקרופ (Sencrop), החברה הצרפתית עם קהילת החקלאים הגדולה ביותר באירופה, גייסה 18 מיליון דולר בהובלת קרן JVP הירושלמית. בסבב השתתפו גם המשקיעים הקיימים, בהם BPI France EIT Food – זרוע ההשקעות של ממשלת צרפת הפועלת עם קרן JVP, וכן EIT Food, IRD, , Demeter IM  NCI Waterstart. את ההשקעה הובילו גדי פורת, שותף כללי ב-JVP, ואלכסנדר דאהן, דירקטור השקעות בקרן.

הגיוס נועד לחזק את ההובלה של סנקורפ בשוקי הליבה שלה, להאיץ את התרחבותה הבינלאומית בארה"ב וביעדים אסטרטגים נוספים, ולבסס את מעמדה כחברה מובילה בעולם האגרוטק והחקלאות החכמה.

סנקרופ פועלת ביותר מ-26 מדינות. המטה המרכזי של החברה ממוקם בצרפת, ויש לה משרדים גם בהולנד, בריטניה, גרמניה וספרד.

בעקבות ההשקעה תפתח סנקרופ שלוחה ראשונה בישראל, במרכז הפודטק הבינלאומי מרגלית סטארט-אפ סיטי בקריית שמונה, אשר תשמש כמוקד פיתוח ופיילוטים תוך שיתוף פעולה עם מכון המחקר מיגל וחקלאים מהגליל העליון והגולן. בנוסף, תאפשר סנקרופ לסטארט-אפים ישראליים הפועלים בתחום החקלאות המדייקת מסלול מהיר ל-go to market עם השווקים הגלובליים באמצעות נגישות לפלפורמה שלה החברה, ואיתה לעשרות אלפי החקלאים מאירופה.

הסטארט-אפ החדשני בתחום האגרו-טק נוסד ב-2016 על ידי מייקל ברוניו ומרטין דוקרוקט, והפך למוביל באירופה תוך שש שנים. יותר מ-20,000 חקלאים משתמשים בטכנולוגיה של החברה, והיא מעסיקה כ-100 עובדים במשרדיה באירופה.

החזון של החברה היא לייצר טכנולוגיה שמעניקה לחקלאים ברחבי העולם פתרון לחקלאות חכמה, מדויקת ושיתופית, שתסייע להם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר ברמה היומיומית, במטרה לאפשר לחקלאים תפוקות טובות יותר, רווחיות גבוהה יותר, שיפור יעילות וצמצום נזקים סביבתיים.

לצורך מימש החזון, פיתחה סנקרופ סנסור מהפכני, המוצב בשדות ומאפשר לחקלאים לקבל לנייד שלהם בזמן אמת נתונים רבים ואסטרטגיים. החיישנים והפלטפורמה של החברה מאפשרים לחקלאים לקבל מידע וחיזוי בזמן אמת המתמקד בשטחי החקלאות והגידולים שלהם, כולל: מידע מיקרו אקלימי, תחזית מדויקת של תנאי מזג האוויר, לחץ מים, שלבי גדילה, מצבי התפתחות של מחלות או מזיקים, צורכי השקיה שוטפים, שימוש בחומרי הדברה ועוד.

המידע משותף באפליקציה ומאפשר השוואות וסינכרון עם אלפי חקלאים מאזורים שונים. באמצעות האפליקציה החקלאים יכולים לייעל את הפעולות שלהם. כך, למשל,  הודות לתחזית ברורה של תנאי מזג האוויר, יוכלו המגדלים להבין האם ומתי הזמן הנכון ביותר לרסס את היבול או להשקותו, לזהות סיכוני מזג אוויר ומחלות עבור היבולים שלהם, כולל אירועי כפור וסכנת טחב – ולפעול ובהתאם.

"ההשקעה של JVP בסנקרופ היא חלק מאסטרטגית שיתוף הפעולה בינינו לבין נשיא צרפת סביב טכנולוגיות מובילות מצרפת וישראל בתחומי הסייבר, האקלים, פודטק וחקלאות", אומר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן הון הסיכון JVP ומרגלית סטארט-אפ סיטי."המפיכה שסנקרופ מובילה במיקרו-אקלים לחקלאים באירופה יכולה כעת להתבסס גם על הפיתוחים הגדולים שיש בישראל בכלל ובגליל בפרט. כבר בפעם הראשונה שפגשנו את מרטין ומייקל, מייסדי החברה, הבנו שלנסקרופ יש את היכולת לחולל מהפכה אדירה בעולם החקלאי. כחלק מהתהליך ההשקעה,  היזמים הגיעו למרכז שלנו בגליל ונפגשו עם מכוני המחקר וחקלאים מקומיים. באמצעות הפתרונות החכמים מבוססי בינה מלאכותית, סנקרופ מצליחה לייצר מפת דרכים אישית המותאמת לכל חקלאי, המאפשרת לו למקסם את איכות היבול שלו תוך זמן קצר מאוד. אנו שמחים לאחד כוחות עם סנקרופ ולתמוך בצוות כדי להביא את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לחקלאים באירופה, בישראל, בצפון אמריקה ובעולם כולו".

"המשימה של סנקרופ היא לעשות 'דמוקרטיזציה' של חקלאות מדויקת, ובכך להפחית את סיכוני היבול לחקלאים", אומר המייסד שותף ומנכ"ל החברה דוקרוקט. "פיתחנו טכנולוגיית מיקרו אקלים ייחודית, המאפשרת כיום ליותר מ-20,000 אנשי מקצוע לגשת למידע מדויק ונקודתי, ולניטור שוטף טוב יותר של היבולים תוך ניהול אסטרטגיית סיכונים מוצלחת יותר בכל חלקה וחלקה. הגיוס, בהובלת קרן JVP, שחקנית מובילה בעולמות האגרוטק, פודטק, ואקלים-טק, פותחת מגוון אפשרויות חדשות להאצת הצמיחה הבינלאומית שלנו".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים