האם ה-FCC תתנגד לרכישת אקטיוויז'ן בליזארד על ידי מיקרוסופט?

ועדת הסחר הפדרלית החליטה לבחון האם עסקת הענק של רכישת  אקטיוויז'ן בליזארד על ידי מיקרוסופט תמורת 68.7 מיליארד דולר תהפוך את מיקרוסופט למונופול בשוק הגיימנינג, או תפגע בשוק החופשי בהיבט התוכנה

עסקת אקטיוויז'ן בליזארד.

היה צפוי? ועדת הסחר הפדרלית החליטה לבחון מקרוב את עסקת הענק שלפיה מיקרוסופט תשלם 68.7 מיליארד דולר כדי לרכוש את אקטיוויז'ן בליזארד, שאמורה להפוך למציאות ברבעון הרביעי של 2023.

הוועדה, ברשות לינה קאהן, תבחן האם השלמת העסקה תגרום לכך שמיקרוסופט תהפוך לסוג של מונופול בשוק משחקי הווידאו, וגם אם לא, האם רכישת אקטיוויז'ן בליזארד תגרום לכך שהשוק החופשי ייפגע בגלל הגודל והעוצמה של החברה בתחום המסוים של המשחקים – בהיבט של התוכנה, עם או בלי ההיבט של החומרה, שבו מיקרוסופט מציעה, כמובן, את קונסולת ה-Xbox לדורותיה.

קאהן נחשבת למי שמתנגדת נחרצות ליצירת מונופולים, בעיקר בשוק הטכנולוגיה, ומאז שהיא עומדת בראשות הוועדה היא הכריזה שתהיה קשוחה במיוחד כנגד חברות הטכנולוגיה הגדולות, בדומה לעמדה המוצהרת של משרד המשפטים, שוויתר הפעם על התיק לטובת ועדת הסחר.

ההכרזה הגיעה כמעט במקביל להודעה של סוני על רכישת באנג'י, שאחראית לכמה מהלהיטים החזקים ביותר של ה-Xbox, תמורת כ-3.6 מיליארד דולר. מדובר במהלך הגנתי של סוני, וגם הוא אמור לקבל את אישור הרגולטורים – אם כי הסכום הנמוך, כמו גם הפורטפוליו הקטן יחסית של באנג'י, יאפשרו ככל הנראה אישור חלק.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים