אנבידיה תייצר בישראל תחום חדש של מעבדים ראשיים

החברה מרחיבה את מרכז הפיתוח המקומי, שמבוסס על רכישת מלאנוקס, ותייצר בארץ מעבדי CPU, שישתלבו בתחומים שבהם היא עוסקת בשנים האחרונות - כולל האומניברס

מרכז הפיתוח של אנבידיה בארץ.

אנבידיה הודיעה היום (ג') כי היא מרחיבה את הפעילות של מרכז הפיתוח שלה בישראל, שמבוסס על הרכישה של מלאנוקס, שאותה היא ביצעה לפני כשלוש שנים. ההרחבה מיועדת לאפשר לחברה להתחיל לתכנן, לפתח ובסופו של דבר גם לייצר תחום חדש של מעבדים ראשיים, CPU.

לא מדובר במעבדים שיהיו מיועדים, לפחות כרגע, לשוק המחשוב האישי והשרתים הסטנדרטיים. באנבידיה מחפשים לפתח מעבדים שמשתלבים בתחומים שבהם היא עוסקת בשנים האחרונות – מבינה מלאכותית ורכבים אוטונומיים ועד למחשבים ייעודיים להרצת הפלטפורמה הווירטואלית החדשה שעליה הכריזה החברה, האומניברס, שאמורה להיות מתחרה משמעותי למטאברס של מטא.

מרכז הפיתוח בישראל היה אחראי בשנה שעברה לפיתוח מעבד חדש בשם DPU, שמיועד לשימוש בדטה סנטרים, כדי להוריד עומסים מהמעבדים הראשיים וכדי לזרז את העבודה. בחברה מתכוונים להשתמש בידע שנרכש במהלך הפיתוח של הדורות הראשונים של ה-DPU לצורך הפיתוח של המעבדים החדשים.

"ישראל וההון האנושי הייחודי שלה מהווים גורם מפתח באקו-סיסטם של הטכנולוגיה העולמית, ואנחנו מקימים כאן קבוצה חדשה לפיתוח דורות המעבדים הבאים שלנו. אנחנו מצפים להמשך הרחבת הפעילות המקומית שלנו – הן בתחום המחקר והפיתוח והן דרך התמיכה שלנו במפתחים, חוקרים וחברות ישראליות, באמצעות תוכניות ייחודיות לסטארט-אפים ומפתחים", אמר מיכאל כגן, סמנכ"ל טכנולוגיה באנבידיה.

מאז רכישת מלאנוקס בידי אנבידיה, הפעילות של החברה בארץ צמחה ב-33%, וכיום היא מעסיקה בישראל מעל 2,800 עובדים בשבעה מרכזי פיתוח ברחבי הארץ.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים