מיזם Live Forever: ניצולי שואה מונצחים במציאות מדומה

לקראת יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, שיצויין ב-27 בינואר, הולוגרמות ענק של ניצולת השואה יהודית הרשקוביץ בת ה-93 יוצגו בתל אביב וחיפה

אחת ההולגרמות המובילות הפרויקט. ניצולת השואה בת ה-93, יהודית הרשקוביץ מספרת את עדותה.

כמדי שנה ב-27 בינואר יציינו בעולם ובישראל את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה ולגבורה. מספרם של ניצולי השואה שחיים עימנו יורד משנה לשנה והרצון לתת במה רחבה לסיפוריהם של השורדים, באופן מוחשי ככל שניתן, הופך להיות קריטי. מיזם קהילתי חדש בשם Live Forever, מנצל את קדמת הטכנולוגיה ליצירת הולוגרמות חדשניות של ניצולי שואה שיספרו את סיפורם, יפיחו בהם חיים וישמרו את הזיכרון לשנים רבות קדימה עבור הדורות הבאים.

המיזם מבית עמותת יד עזר לחבר, בשיתוף היזמית החברתית יערית שושן-סבג, מחבר בין טכנולוגיה וזיכרון שואה ומעלה את דמויותיהם ועדותם של ניצולי שואה על גבי הולוגרמות ענק, שיוקרנו ביום זה על פני בניינים בערים מרכזיות: על בניין עיריית ת"א, בחיפה ובמקומות נוספים.

ניצולת השואה בת ה-93 יהודית הרשקוביץ מהווה את אחת ההולגרמות המובילות הפרויקט, שמטרתו גיוס כספים לטובת הכנת 30 הולוגרמות נוספות, אשר יספרו את סיפורם של 30 ניצולי שואה. עלות הפקת הולוגרמה בודדת עומדת על כ-50,000 שקל.

מלבד הקרנתן בערים המרכזיות, יוצגו ההולוגרמות של ניצולי השואה במהלך כל החודש הקרוב במוזיאון השואה בעמותת יד עזר לחבר, שהוקם לצורך שמירה על ההיסטוריה של העם היהודי בתקופת השואה והנצחת עדותם.

גורמים לניצולי השואה 'לחיות לנצח' ולספר את סיפורם לדורות הבאים

שמעון סבג, מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר: "מדובר בפרויקט חברתי ללא כוונות רווח, מקורות המימון מצומצמים למדי ובאמצעות ההולוגרמות, אנו גורמים לניצולי השואה 'לחיות לנצח' ולספר את סיפורם לדורות הבאים. מטרתנו היא להספיק לצלם כמה שיותר ולנצח את הזמן, מפני ששעון החול הולך ואוזל ובקרוב לא יישארו ניצולי שואה שיוכלו לספר את סיפורם.

אי אפשר להישאר אדישים למשמע עדות של ניצול או ניצולת שואה, הם חוו על בשרם את זוועות הנאצים, הם מזכירים לנו למה ובזכות מי אנחנו כאן היום. מה שעצוב זה שהם הולכים ומתמעטים. מי שחיים בינינו כיום, היו ילדים פעוטים או נערים בתקופת השואה, וגם הם כלים ונעלמים", הוסיף סבג.

שושן-סבג הוסיפה: "בטכנולוגיה ייחודית, המצלמת את ניצולי השואה באמצעות מספר מצלמות, הצלחנו להפיק דמות הולוגרפית באמצעות עיבוד תמונה ובינה מלאכותית".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים