אפל דורשת מעובדיה לקבל חיסון בוסטר לקורונה

מי שיסרב להתחסן, יידרש להיבדק בבדיקות קורנה מהירות, כדי להמשיך לעבוד בחנויות ומשרדי הענקית מקופרטינו

מאלצת להתחסן בבוסטר או להיבדק. אפל. עיבוד ממוחשב כאילוסטרציה.

אפל הצטרפה באחרונה לרשימה ההולכת וגדלה של חברות טק ענקיות הדורשות מעובדיהן להתחסן בבוסטר נגד קורונה כדי לקחת חלק בעבודה עבורן.

על פי דיווח של The Verge, מה-24 בינואר, החברה תבקש מעובדים שלא יעשו את הבוסטר לערוך בדיקות קורונה מהירות תכופות, כך על פי מכתב פנימי שנשלח על ידי ענקית ה-iPhone.

"בשל ירידה ביעילות של הסדרה העיקרית של חיסוני COVID-19 והופעתן של גרסאות המועברות בתדירות גבוהה, כמו האומיקרון, זריקת דחף היא כעת חלק מההתעדכנות של חיסון ה-COVID-19 שלכם, כדי להתגונן מפני מחלות קשות", כתבה אפל במייל הפנימי שהגיע לידי The Verge.

אמנם באפל מרבית המועסקים במטות שלה בכלל עובדים במתכונת היברידית או מרחוק, אולם הדרישה החדשה מתייחסת גם לעובדי החנויות הקמעונאיות שלה ולא רק לעובדי המשרדים, שיהיו חייבים בעתיד הלא רחוק להציג תעודת חיסון בבוסטר בפני המעסיקה שלהם.

כזכור, גם אפל, לאחר שורה של דחיות, דחתה פעם נוספת את החזרה למשרדים עקב גל האומיקרון השוטף את העולם כיום. לפניו דובר על חזרה למשרדים מפברואר לעבודה במצב היברידי – שלושה ימים בשבוע. כעת אין תאריך יעד לשיבת הצוותים למשרדי החברה.

בינתיים, לאור ההרחבה של היקף העבודה החכמה מהבתים, אפל הקצתה בונוס של 1,000 דולר לעובדיה שנדרשו להוציא מכספם על הציוד הדרוש לשם העבודה מהבית.

יצוין כי בשבוע שעבר, חברת האם של פייסבוק, מטא (Meta), חשפה שהיא תדחה את תוכניות החזרה למשרד שלה עד סוף מרץ. בנוסף, ענקית המדיה החברתית אמרה שהיא תדרוש מהעובדים להגיש הוכחה על קבלת בוסטר לקורונה לפני שהם חוזרים למקום העבודה. מדובר כמובן על חיסון שני או שלישי, בעוד שבישראל כבר עומד על הפרק חיסון רביעי, שבני ה-60 ואילך כבר החלו לקבל באחרונה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים