אפל לא בעניין של המטאברס – ולא מייעדת את קסדות ה-AR שלה עבורו

לפי אנליסט מבלומברג, המתמחה בטכנולוגיה וחדשנות, ובהתבסס על מקורות מהחברה עצמה, הענקית רוצה שהקסדות מתוצרתה ישמשו ל"גיימינג, תקשורת וצריכת תוכן", ואין לה שאיפות בתחום המטאברס, שהעולם כולו בבאזזז סביבו

לא חלק מהתכניות. המטאברס ואפל. אילוסטרציה בעיבוד ממוחשב.

אפל לא מעוניינת לקחת חלק בחגיגות המטאברס – שעליהן מנצח מארק צוקרברג ממטא (Meta) כיום – וזאת על אף תוכניותיה לשחרר את קסדת המציאות הרבודה (AR) שלה, אולי כבר השנה. על המגמה הזו דיווח אנליסט בלומברג, מארק גורמן, בניוזלטר השבועי שלו, Power On, ועל אף שהפרסום עלה בראשונה במדור למנויים בלבד של הניוזלטר, גורמן שיתף את הניתוח שלו עם העולם דרך טוויטר.

"נאמר לי באופן די ישיר שהרעיון של עולם וירטואלי לחלוטין, שאליו משתמשים יכולים לברוח – כמו שהם יכולים בחזון העתידי של מטא/פייסבוק – הוא מחוץ לגבולות (העיסוק) של אפל", כתב גורמן. 

האנליסט המשיך וציין כי אפל רוצה שהקסדות מתוצרתה ישמשו ל"גיימינג, תקשורת וצריכת תוכן", ולא למסעות מציאות רבודה ארוכים וכנראה ממכרים מאוד, כמו אלה שמטא מתכוונת להוציא את כולנו אליהם.

הישאבות למטאברס? לא אצל משתמשי iOS

מדובר בבשורה משמחת עבור מי שהחלו חוששים בגין הצהרותיה של מטא על העולם הדיגיטלי האלטרנטיבי שהיא מפתחת, שעשוי לגרוף את כולנו אליו בתוך כחמש שנים.

הדאגה היא מכך שעקב חדירת המטאברס – פלטפורמה שלפי תוכניותיו של "צוקי" אמורה לפעול בכל האמצעים המחוברים: קרי, המחשב הנייח והנייד, הטאבלים והטלפונים הניידים, ושלא תדרש עבורה בהכרח קסדת מציאות רבודה או וירטואלית – בני האנוש ינטשו את העולם האמיתי וישקיעו את עצמם ביקום הדיגיטלי. עבור אלו החרדים מהתסריט הזה, ובשביל מי שרוצה שאפל תמשיך לייצר בעיקר מכשור מתקדם, הניתוח של גורמן הוא בשורה של ממש.

אריאנה גרנדה במופע במטאברס של פורטנייט. צילום: אפיק גיימס

אריאנה גרנדה במופע במטאברס של פורטנייט. צילום: אפיק גיימס

גורמן התייחס לעובדה שבטווח השנה הקרובה אפל עשויה לשחרר את ה-אפל גלאס (Apple Glass) שלה – קסדת מציאות רבודה מתקדמת – וטען בפרסומיו כי הקסדה העתידית רק תשפר את הרעיון ואת הדרך שבה יש לאנשים גישה לעולם הדיגיטלי, אך לא מתוכננת ספציפית כדי לשרת משתמשים במטאברס. לכן, כך הוא מסביר, הגאדג'ט שיוצר ופותח על ידי הענקית מקופרטינו, לא יהיה כזה שנחבוש על ראשינו כל היום, כפי שניתן לדמיין את משתמש המטאברס הלהוט שצוקרברג חולם עליו.

גורמן המשיך וציין בטקסט שלו שלפי מקורות בחברה, ענקית הטכנולוגיה לא צופה שתבנה אי פעם מטאברס, ואינה מעוניינת לראות את האפל גאלס שלה כמשהו שמשתמשים ירצו ללבוש לפרקי זמן ארוכים, אלא רואה בו מכשיר שמשתמשים ירכיבו מדי פעם כדי לתקשר, לשחק משחקים או ליהנות מבידור, וזה הכל.

עוד הוא מרחיק לכת וטוען כי במקום פיתוח מאסיבי של טכנולוגיות מצאיות מדומה (VR) ורבודה, כפי שניתן לצפות מחלוצי המטאברס או ממי שמעוניינים למצב עצמם ככאלו – ושמיקרוסופט, אפיק גיימס, ניאנטיק, אנבידיה ועוד ענקיות כבר שקועות בו ובפיתוחים לקראתו – אפל מתמקדת בעיקר בקסדה שלה כחוויה למשתמשים, כך שהגאדג'ט יהיה איכותי במיוחד, על מנת שאנשים יחשקו בו לצורך שימוש יחד עם ה-iPhone או האפל ווטש (Apple Watch) שלהם.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים