ארה"ב: עקב חששות בטיחות לטיסות – ה-FAA ביקשה דחייה של הפעלת 5G

רשות התעופה הפדרלית האמריקנית פנתה לספקיות הטלקום, ביניהן ל-וריזון ול-AT&T, בבקשה לדחות השקה שתוכננה לשבוע הבא של שירותי ה-5G האלחוטיים שלהן, מחשש שהטכנולוגיה החדשה עלולה ליצור בעיות בתנועה האווירית

לא יפעל בינתיים בשדות תעופה בארה"ב. 5G. אילוסטרציה.

השקת שירותי ה-5G של האינטרנט המהיר בארה"ב תדחה ולא תתקיים כפי שתוכננה בשבוע שעבר, זאת אחרי שרשות התעופה הפדרלית האמריקנית, ה-FAA, פנתה לספקיות טלקום וביקשה זאת, לנוכח חששות שהטכנולוגיה החדשנית תפגע בבטיחותן של טיסות.

שר התחבורה, פיט בוטיג'ג', וה-FAA שלחו מכתב אל וריזון (Verizon) ו-AT&T בבקשה לעכב את השקת שירותי ה-5G שלהן, ובו ציינו כי "אנו מבקשים שהחברות שלכן ימשיכו להשהות את הצגת שירות ה-C-Band המסחרי לתקופה קצרה נוספת, של לא יותר משבועיים מעבר לתאריך הפריסה המתוכנן כעת של 5 בינואר", כתבו השר וראש ה-FAA, סטיב דיקסון, לשתי החברות ביום ו' האחרון.

הפונים הוסיפו כי "שירות C-band המסחרי יוכל להתחיל כמתוכנן בינואר, עם חריגות מסוימות סביב שדות תעופה מועדפים. ה-FAA ותעשיית התעופה יזהו את שדות התעופה המועדפים, שבהם אזור חיץ יאפשר המשך פעולות תעופה בבטחה, בזמן שה-FAA תשלים את הערכותיה לגבי פוטנציאל ההפרעות סביב שדות התעופה הללו".

חברות התעופה התקוממו על נזקי ה-5G האפשריים

קבוצת הסחר של תעשיית התעופה, המכונה A4A, הזהירה ממש באחרונה מפני נזק משמעותי אם השקת 5G תתקיים ליד שדות תעופה גדולים. "מטוסים לא יוכלו להסתמך על מדי גובה רדיו עבור נהלי טיסה רבים, ולכן לא יוכלו לנחות בשדות תעופה מסוימים", מסרה הקבוצה ביום ה' במזכר.

A4A אמרה כי 11 חברות התעופה החברות בה עומדות בפני הצורך לנתב מחדש או לבטל "אלפי" טיסות, וכתוצאה מכך הן עלולות לספוג הפסדים של למעלה ממיליארד דולר.

תחבל בפעולת מטוסים? 5G. אילוסטרציה.

תחבל בפעולת מטוסים? 5G. אילוסטרציה. צילום: BigStock

עוד נמסר מטעם הקבוצה כי השירות החדש ישפיע על כל שלושת שדות התעופה הגדולים באזור ניו יורק – לה גווארדיה, קנדי ​​וניוארק שבניו ג'רזי – כמו גם על או'הייר בשיקגו, לוגן שבבוסטון, דאלאס-פורט וורת' שבטקסס, לוס אנג'לס אינטרנשיונל ונמל התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו.

היועץ הכללי של קבוצת הסחר אף איים לפנות לבית המשפט בשבוע הבא, אם ה-FAA לא יגיב לבקשת הקבוצה לעיכוב.

הטכנולוגיה החדשנית עוד צריכה בדיקה

למעשה במכתבה זה מודה רשות התעופה שיהיה צורך במחקר נוסף על ההשפעות האפשריות של 5G על פעולתן של מערכות אלקטרוניות שונות במטוסים, כולל מד הגובה ('מד גובה רדיו' בשמו המלא) שלהם, לפני הכנסת האינטרנט של הדור הבא לפעולה. עם זאת, על פי דיווחים שונים, בפועל, עדיין לא דווח על תקריות שנגרמו על ידי הרשת המהירה במדינות שבהן כבר נעשה שימוש ב-5G.

יצוין כי וריזון ו-AT&T הסכימו בעבר על עיכוב של חודש בהשקת שירותי ה-5G שלהן, המספקים מהירויות גבוהות יותר כאשר מכשירים ניידים מתחברים לרשתות שלהם, ומאפשרים למשתמשים לחבר מכשירים רבים לאינטרנט מבלי להאט אותו.

דובר וריזון, ריצ'רד יאנג, אמר בתגובה על הפנייה: "קיבלנו את המכתב לפני זמן קצר, אחרי 18:00 בערב ראש השנה, ונצטרך קצת זמן כדי לעיין בו".

דוברת AT&T, קים הארט ג'ונסון, אמרה שהחברה בוחנת את המכתב.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים