עסקת ענק בפתח: אורקל במגעים לרכישת סרנר ב-30 מיליארד ד'

אם תתממש - מדובר בעסקה הגדולה ביותר של אורקל אי פעם ● עוד פרט "קטן" שמוסיף פיקנטריה למו"מ - סרנר, חברה המתמחה בתיקים רפואיים אלקטרוניים, היא שותפה של AWS, יריבתה של הרוכשת

העסקה הורכזה רשמית. אורקל תרכוש את סרנר.

אחת מיצרניות התוכנה הגדולות בעולם, חברת אורקל, מנהלת משא ומתן על רכישת סנסר (Cerner), כך על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, שציטט מקורות יודעי דבר. שווי העסקה המוערך, לדברי אותם מקורות, עומד על כ-30 מיליארד דולר, ואולם התנאים המדויקים לקיום הרכישה עדיין אינם ידועים.

לרוכשת הפוטנציאלית שווי שוק של למעלה מ-280 מיליארד דולר, ואולם עד היום לא השקיעה סכום עתק גבוה כל כך ברכישת חברה אחרת. אם תתממש – העסקה עתידה להיות הגדולה ביותר שביצעה אורקל אי פעם, וכן אחת הגדולות ביותר שנרשמו בעולם ב-2021. העסקה הקודמת הגדולה ביותר בתולדות אורקל הייתה רכישת יצרנית התוכנה לניהול ארגונית PeopleSoft, וזו אירעה בשנת 2005 תמורת 10 מיליארד דולר.

סרנר מתמחה בתיעוד רפואי אלקטרוני – התוכנה שלה משמשת מוסדות רפואיים ואנשי מקצוע לשם אחסון וניתוח נתונים רפואיים. שווי השוק שלה הוא כ-23 מיליארד דולר.

בין אם העסקה תצא לפועל, אם לאו, אין ספק כי אורקל ממשיכה להרחיב את נוכחותה בתעשיית הבריאות כיום, בעידן הקורונה. החברה כבר מציעה טכנולוגיה ללקוחות כדי לעזור למבטחים, לספקי שירותי בריאות ולמערכות בריאות ממשלתיות לנתח נתונים.

סוף השותפות עם AWS?

לעסקה, ההולכת ונרקמת כנראה, יש עוד היבט מעניין, ואולי השלכות, שהופכים אותה לבולטת במיוחד – סרנר היא שותפה של AWS, יריבתה של הרוכשת.

במרכזי הנתונים של סרנר עצמה אוחסנו עד כה 23.5 מיליון תיקי בריאות של תושבי ארה"ב, אך בשנת 2019, החברה בישרה כי החלה לעבור לענן – והודיעה שבכוונתה להעביר כמה מעומסי העבודה שלה אל שירותי האינטרנט של אמזון.

"העבודה שלנו עם אמזון ו-AWS היא מרכיב מפתח לפרק הבא של סרנר", אמר בזמנו ברנט שייפר, יו"ר ומנכ"ל סרנר באותם ימים. "בזמן שאנו פועלים לשנות את סרנר, אנו משלבים כוחות עם אמזון ו-AWS כדי לתדלק את האסטרטגיה שלנו להפוך את סרנר לזריזה יותר, על מנת לספק פתרונות מהירים יותר, ניתנים להרחבה ומאובטחים ללקוחות ולמטופלים. אנו מצפים ששיתוף הפעולה הזה עם אמזון ו-AWS יאפשר גל חדש של חדשנות, שיכול להוביל ולשנות את עתיד שירותי הבריאות".

רכישת סרנר על ידי אורקל, אם תקרה, תביא ככל הנראה לסופה של השותפות הזו, משום שכידוע אורקל מפעילה פלטפורמת ענן מתחרה משלה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים