הבנק הדיגיטלי שבבעלות פרופ' אמנון שעשוע מגייס 120 מיליון דולר

הבנק השוויצרי Baer Julius, ענקית הטכנולוגיה טנסנט וקונגולמרט הפיננסים היפני SBI הובילו את סבב ההשקעה בבנק, המבוסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית

אנשי הבנק הדיגיטלי, וואן זירו. מימין: שוקי אורן, היו"ר; פרופ' אמנון שעשוע, המייסד; וגל בר דעה, המנכ"ל.

הבנק הדיגיטלי הראשון, שבבעלות פרופ' אמנון שעשוע, שפיתח טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית במטרה להנגיש לקהל הרחב שירותי בנקאות פרטית, מגייס 120 מיליון דולר ממשקיעים בינלאומיים ומקומיים, בהובלת הבנק השוויצרי Baer Julius, ענקית הטכנולוגיה הסינית טנסנט (Tencent) וקבוצת הפיננסים היפנית SBI. הגיוס מתבצע לפי שווי של 320 מיליון דולר.

פרופ' שעשוע, שהזרים את ההון הראשוני להקמת הבנק בהיקף של 65 מיליון דולרים, ישתתף גם

הוא בסבב ההשקעה, וימשיך להחזיק בגרעין השליטה בבנק. הסכום שיגויס ישמש לצורך המשך מימוש התכנית העסקית של הבנק, ולהשלמת ההון הרגולטורי הנדרש על ידי בנק ישראל.

לשלושת המשקיעים שמובילים את הסבב מצטרפים משקיעים נוספים, ובהם קרן ההשקעות האמריקנית Partners Equity Cost West, קופת הגמל של עובדי האוניברסיטה העברית והקרן הסינגפורית Ventures east Far. הבנק נמצא במגעים מתקדמים עם משקיעים בולטים נוספים, שעתידים להצטרף להסכם ההשקעה. סגירת העסקה צפויה במהלך חודש ינואר הקרוב.

הבנק הדיגיטלי הראשון הוא הבנק העצמאי הראשון שקיבל רישיון מבנק ישראל, אחרי יותר מ-43 שנים בהן לא קם בנק חדש. הבנק הוקם על מנת לתת ללקוחותיו בית אחד לניהול כלל החיים הפיננסים, תוך הצעת מגוון שירותי בנקאות פרואקטיביים, כלומר ייזום של פניות ללקוחותיו, שירות שניתן היום רק ללקוחות מעטים. הבנק פיתח טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית, שנועדה, להגדרתו, כדי "להעניק למשקי הבית שירותי בנקאות פרטית שיסייעו להם להתמודד עם המורכבות בניהול הכסף, החל מניהול תזרים ובניית תקציב, המשך באשראי, חסכונות, השקעות ועוד, והכל במטרה לחסוך להם זמן, כסף, דאגות כלכליות ולשפר את איכות חייהם".

השקת הפעילות – בתחילת 2022

במרץ האחרון החל הבנק בתקופת הרצה במטרה להשיק את פעילותו בהדרגה לציבור הרחב בתחילת 2022. המצטרפים הראשונים שיקבלו הזדמנות לפתוח חשבון בבנק יהיו החברים ברשימת ההמתנה של הבנק, המונה כבר מעל 60 אלף נרשמים.

פרופ' אמנון שעשוע, מייסד הבנק הדיגיטלי: "הבעת האמון של שחקנים בינלאומיים מהמובילים בעולם בטכנולוגיה ובחזון של הבנק תאיץ את התכניות האסטרטגיות ארוכות הטווח שלנו לשנות את פני הבנקאות, תחילה בישראל ובהמשך מעבר לים. אני באמת מאמין שטכנולוגיה מבוססת AI, שכבר משנה חלקים משמעותייים בחיינו, יכולה להוות פתרון לאתגרים הפיננסיים שעמם מתמודדות משפחות רבות ברחבי העולם. אנחנו מודים לשותפים החדשים שלנו על האמון, ומצפים לייצר עמם שיתופי פעולה אסטרטגיים בעתיד".

שוקי אורן, יו"ר הבנק הדיגיטלי: "העוצמה הפיננסית והמוניטין שמביאים עמם המשקיעים בסבב גיוס זה יסייעו לבנק לממש את התכניות האסטרטגיות שלנו ולהציע לצרכנים בישראל, לראשונה מזה עשורים רבים, אלטרנטיבה שלמה לבנקים המסורתיים".

גל בר דעה, מנכ"ל הבנק הדיגיטלי: "משקי בית, בישראל ובחו"ל, סובלים מהצפה של מידע פיננסי ומורכבות של ניהול הכסף. אנחנו מתרגשים מההשפעה שיכולה להיות לטכנולוגיה שפיתחנו על משקי הבית בישראל ומצפים לעבוד עם המשקיעים החדשים שלנו כדי להביא אותה לשווקים נוספים בעולם".

את הגיוס מוביל בנק ההשקעות רוטשילד. משרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק מייצג את הבנק בסבב ההשקעה. משרד הרצוג פוקס נאמן מלווה את הליך בדיקת הנאותות מטעם המשקיעים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים