"תרומתם של המנמ"רים להתמודדות עם הקורונה לא זוכה למספיק הכרה"

כך אמרה שרת המדע והחדשנות, אורית פרקש הכהן, אשר פתחה את ועידת פסגת ה-IT של ישראל, שנערכת היום (א') במרכז הכנסים לאגו, בארגון והפקת קבוצת אנשים ומחשבים

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן.

"תרומתם של המנמ"רים להתמודדות עם הקורונה לא זוכה מספיק להכרה. אנשי ה-IT, אנשי התשתיות ואנשי האבטחה איפשרו לכולנו לתפקד בזמן הקורונה", כך אמרה שרת המדע והחדשנות, אורית פרקש הכהן. פרקש הכהן פתחה את ועידת הפסגה של ה-IT של ישראל, שנערכת היום (א') במרכז הכנסים לאגו, בארגון והפקת קבוצת אנשים ומחשבים.

"בסיורים שערכתי מאז כניסתי לתפקיד, נוכחתי שוב בעוצמה של מהפכת הטכנולוגיה, והשפעתה בכל פינה", אמרה השרה. " נפעמתי מהתעוזה של חברות, ומההובלה שלהן ברחבי העולם", סיפרה. היא ציינה כי בחודשים האחרונים יזמה מספר החלטות ממשלה ומיזמים, שנועדו לטפל באוכלוסיות שונות, כדי לשלב אותן בהיי-טק.

"בין המיזמים ניתן לציין את תכנית החומש לחינוך, יחד עם שרת החינוך יפעת שאשא ביטון; תכנית אימפקט למגזר הערבי, שתוקצה רק לאחרונה; ופעילות משותפת עם שרת הפנים איילת שקד, להקלה בנושא הוויזות להיי-טק מישראל לארצות הברית", אמרה פרקש הכהן. היא ציינה כי מטרת התכניות היא להגדיל את הנוכחות של מגזרים בתעשיית ההיי-טק וכן להגדיל את חלקם של כלל המועסקים בענף ההיי-טק, שהיום עומד על 9 אחוזים".

השרה לשוויון חברתי, מירב כהן,

השרה לשוויון חברתי, מירב כהן. צילום: ויקיפדיה

16 אחוזים מהאוכלוסיה המבוגרת אינם דיגיטליים

השרה לשוויון חברתי מירב כהן, שבירכה גם היא את באי הכנס, וציינה כי אחת ממטרות המשרד בהובלתה היא לטפל באוכלוסיות חלשות, ולוודא שלא יפלו בין הכסאות ולא ישארו מאחור.

"על פי סקר של ארגון אשל, 16 אחוזים מהאוכלוסיה המבוגרת אינם דיגיטליים. התופעה באה לידי ביטוי בזמן משבר כמו הקורונה", הרחיבה כהן. "אנשים שידעו להשתמש בדיגיטל שרדו טוב יותר, ואנו עוסקים כדי לצמצם את הפערים", הבטיחה. כמו כן ציינה כי המשרד מבצע פרויקטים משותפים להכשרת מובילים דיגיטליים בארגונים שונים, כמו גם להכנה לפסיכומטרי במגזר הערבי, כדי להקל עליהם את הכניסה לענף היי-טק. "דגש מיוחד שמנו על האוכלוסיה החרדיות, כדי להגביר את השילוב שלהם בהיי-טק", סיפרה כהן.

שר התקשורת, יועז הנדל

שר התקשורת, יועז הנדל צילום: יח"צ

שר התקשורת יועז הנדל, השר השלישי שבירך בכנס, דיבר על מהפיכת הסיבים האופטיים, שנועדה לצמצם את הפערים על דור חמש.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים