משרד התקשורת מפרסם מכרז ראשון לפריסת סיבים אופטיים בפריפריה

החברות שיזכו במכרז יקבלו מימון חלקי מקופת התמרוץ שהקים המשרד, הממומנת מהכנסות חברות התקשורת 

שר התקשורת, יועז הנדל

משרד התקשורת מפרסם היום (ד׳) מכרז ראשון לפריסת רשת סיבים אופטיים באזורים לא כדאיים כלכלית שבהם בזק לא תפרוס, במימון קופת התמרוץ שהוקמה במסגרת מתווה הסיבים.

לפי מתווה הסיבים, בזק צפויה לחבר כ-82% ממשקי הבית בישראל לתשתית אינטרנט המבוססת על סיבים אופטיים בהתאם לעקרונות המנחים של המתווה. באזורים שבהם היא לא תפרוס בשל חוסר כדאיות כלכלית יוכלו חברות בעלות רישיון לפרוס תשתית בהשתתפות מימון מקופת התמרוץ שהקים המשרד, הממומנת מהכנסות חברות התקשורת (0.5% כל שנה).

במקביל, מתכוון משרד התקשורת לחייב את החברות הזוכות במכרז לספק למתחרותיהi שירות סיטונאי על גבי הרשת שתיפרס, ולהציע שירותים לצרכנים ובכך לקדם תחרות גם באזורי התמרוץ.

"לאחר עשורים של תקיעות וגרירת רגליים, שחררנו את הפקקים הרגולטוריים בפריסת התשתיות המתקדמות, והיום אנחנו רואים התקדמות משמעותית", אמר יועז הנדל , שר התקשורת. "קופת התמרוץ תסבסד פריסת סיבים בגבולות, במרחב הכפרי וביישובי הפריפריה. מעל מיליון משפחות בישראל מונגשות לסיבים אופטיים בפריפריה ובמרכז, בעיר וביישובים קטנים בקצב פריסה אדיר, מהגבוהים בעולם – המגיע עד כ-100 אלף בתי אב בחודש… בתוך זמן לא רב ישראל תוביל את המדינות המערביות בכל הנוגע לתשתיות התקשורת ככלי מצמצם פערים. מהפיכת האינטרנט המהיר מגיעה למקומות הכי מרוחקים בארץ, ולכל המגזרים בחברה הישראלית, ותהווה מנוע צמיחה כלכלי אדיר לפריפריה".

לפי המכרז שפורסם, המציעים יציעו את האזורים שברצונם לפרוס מתוך רשימת אזורי התמרוץ, ואת סכום הכסף המבוקש על ידם להשתתפות במימון מקופת התמרוץ לצורך פריסת אותם אזורים. ההצעות אשר יבוקש עבורן הסכומים הנמוכים ביותר עבור פריסה למשק בית באזורים הכלולים בהצעות יזכו במענקים. במכרז התמרוץ הראשון יוענקו מענקי פריסה של כ-80-90 מיליון שקלים. לפי הודעת המשרד, במסגרת המכרז יקבלו קדימות עשרות יישובים בפריפריה, בסמוך לגבולות המדינה, בהם יישובים בעוטף עזה, בבקעה, בערבה, ברמת הגולן בגבול הצפון ועוד.

מכרזי התמרוץ יימשכו עד להשלמת פריבת רשת מתקדמת לכל משקי הבית בישראל, כשהיעד שהציב לעצמו משרד התקשורת הוא להגיע עם תשתית רשת מתקדמת ל-85% ממשקי הבית עד 2025, ול-45% פריסה עד סוף 2021.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. איתן

    כל הכבוד ליועז הנדל!
    לא הצבעתי עבורו, אבל הבנאדם בהחלט הוכיח שוב ושוב שהוא יודע להזיז הרים.

אירועים קרובים