מדוע הוטל צו איסור פרסום על פס"ד בעתירת אורקל נגד מכרז נימבוס?

השופט החליט בעתירה ולציבור אסור לדעת את התוצאות - לפחות בינתיים ● לפי הערכות, הצו הוטל מאחר שיש בפסק הדין מידע רגיש וכי הדיונים התנהלו בדלתיים סגורות ● עם זאת, גורמים בענף אומרים שהוא יותר לפרסום בתוך כמה ימים

מה החליט השופט? ייתכן שנדע את זה בעוד ימים אחדים. צילום אילוסטרציה: BigStock

בית המשפט לעניינים מינהליים נתן לפני ימים אחדים פסק דין בעתירתה של אורקל בעקבות פסילתה במכרז הענן הממשלתי נימבוס. החברה הגישה את העתירה לאחר שנפסלה במכרז – נגד החשב הכללי במשרד האוצר ושתי הזוכות בו, גוגל ואמזון (וליתר דיוק – חברת הענן שלה, AWS). אולם, בצעד חריג, בית המשפט הורה שלא לפרסם את פרטי פסק הדין באתר נט המשפט, על מנת שלא לחשוף אותו לציבור.

גורם המקורב לנושא העריך באוזני אנשים ומחשבים שיש שתי סיבות להחלטה להטיל את צו איסור הפרסום: הראשונה היא שבמסמכי המכרז יש מידע רגיש והשנייה – ששני הדיונים בעתירה נערכו בדלתיים סגורות, לבקשת הנתבעות.

כרגע מוטל, כאמור, צו איסור פרסום על פסק הדין, אולם בית המשפט ביקש מהצדדים השונים בעתירה להודיע לו האם יש מבחינתם מניעה לפרסמו. באורקל, מגישת העתירה, סירבו להתייחס. גורמים בענף מעריכים שלא תהיה התנגדות, ושבתוך כמה ימים יסיר בית המשפט את הצו ופסק הדין יפורסם.

בחודש יולי האחרון עתרה אורקל לבית המשפט לעניינים מינהליים על רקע פסילתה במכרז נימבוס. נציגי אורקל, עורכי הדין תומר רייף ותום אפשטיין, דרשו לבטל את המכרז מסיבות טכניות, מאחר שההצעה שאורקל הגישה לא הועברה לבדיקה כלכלית וגם כי ההצעה של אמזון הוגשה באיחור. בדיון הראשון בעתירה, שנערך לפני כמה שבועות, דחו נציגי החשב הכללי את טענות אורקל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים