אילן שפיגלמן פורש מאורקל ישראל

במהלך יותר משני עשורים בהם שימש בתפקידו, היה אחראי שפיגלמן למיצובה של אורקל כענקית IT בשוק המקומי ● ככל הידוע, לא ימונה לו מחליף

עוזב את אורקל לאחר יותר משני עשורים. אילן שפיגלמן, סמנכ"ל השיווק של אורקל ישראל. צילום: עזרא לוי

אילן שפיגלמן, סמנכ"ל השיווק של אורקל (Oracle) ישראל – פורש מתפקידו, כך נודע לאנשים ומחשבים.

בימים האחרונים הודיע שפיגלמן להנהלת החברה על רצונו לעזוב את התפקיד. לדבריו, "לאחר שבמשך תקופה ארוכה מהקריירה שלי שימשתי בתפקיד המאתגר, אני פונה לדרך חדשה". במהלך יותר משני עשורים בהם שימש בתפקידו, היה אחראי שפיגלמן למיצובה של אורקל כענקית IT בשוק המקומי. ככל הידוע, לא ימונה לו מחליף.

יצוין כי אין קשר בין עזיבתו של שפיגלמן לבין נימבוס – מכרז הענן הממשלתי, שבו אורקל הפסידה, כמו גם לעזיבתו של עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל עד באחרונה. גם עזיבתו של נבון את תפקיד המנכ"ל הייתה חלק ממהלך כולל ועולמי שמבצעת אורקל. זמן קצר טרם פרסום תוצאות מכרז נימבוס, בו זכו אמזון ווב סרביסס (AWS) וגוגל (Google Cloud) – הודיעה אורקל כי היא מקימה ענן מקומי בישראל, בדטה סנטר של בינת בהר חוצבים בירושלים. בכך היא הפכה לחברה הראשונה מבין השחקניות שהתמודדו במכרז שהחלה בהליכים להקמת הדטה סנטר באופן מעשי. כאמור, הפרישה של שפיגלמן קשורה לשינויים מבניים וארגוניים באורקל העולמית.

לפני שהגיע לאורקל, ב-2000, היה שפיגלמן ממקימי הסניף הישראלי של קומפאק (Compaq) בישראל, ושימש סמנכ"ל המכירות של הסניף. במהלך שנות ה-90' של המאה הקודמת הייתה קומפאק הספק העיקרי של מחשבים אישיים, תואר שבו החזיקה עד2001, אז השיגה אותה HP. ב-2002 נמכרה החברה ל-HP תמורת סכום של 25 מיליארד דולרים. לפני קומפאק עבד שפיגלמן כמה שנים ב-HP ישראל. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון.

לא ניתן היה להשיג את תגובת אורקל ישראל או זו של שפיגלמן לדיווח.

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב
 1. ינשוף 2

  ינשוף מתפלא עליך ? ממתי בישראל לוקחים אחריות על כישלונות ? נימבוס זאת הצלחה כבירה של אורקל ! הם פורשים בעקבות ההצלחה ! הם השיגו את שלהם !

 2. ינשוף

  כל העזיבות לא קשורות לנימבוס .
  בטח
  מחליפים דור שלם וזה לא קשור לכלום

  חושבים שהקוראים מטומטמים

אירועים קרובים