תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » אילון מאסק עקף את צוקרברג והוא האדם השלישי בעושרו בעולם
אילון מאסק עם רכב של טסלה. צילום ארכיון: מאוריציוס פסק, מתוך ויקיפדיה

אילון מאסק עקף את צוקרברג והוא האדם השלישי בעושרו בעולם

גייטס ובזוס, מאחוריכם - מאסק התעשר השבוע ב-8.2 מיליארד דולר, עקב זינוק בשווי מניות טסלה שלו, לאחר שהחברה נכנסה למדד S&P 500 ● שוויו הנקי עלה ל-110 מיליארד דולר, ואילו צוקרברג "מדשדש" במקום הרביעי עם כ-104 מיליארד בלבד

מאת 18 בנובמבר 2020, 16:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ליזם הטכנולוגי התזזיתי אילון מאסק יש כבר מקום בהיסטוריה, והשבוע הזה היה משמעותי במיוחד בעבור הישגיו – חברת החלל שייסד ושהוא מנכ"לה, SpaceX, שילחה בהצלחה ארבעה אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית, והוא בדיוק הפך לאדם השלישי בעושרו בעולם.

הכללתה של טסלה (Tesla), חברת המכוניות החשמליות שייסד ושבה מאסק מחזיק 21%, במדד S&P 500 של החברות המובילות בארה"ב, הנסיקה אתמול (ג') את המניות שלה, ובמקביל הביאה את המנכ"ל שלה לעלות גם במיקומו בין עשירי תבל.

מחיר המנייה של טסלה עלה בכ-14 אחוז, ל-460 דולר ליחידה, וזה יחד עם עלייה כוללת של 500% במחיר המניות שלה השנה, והגעתה לשווי שוק של 441 מיליארד דולרים, פירושו שמאסק, יליד פרטוריה שבדרום אפריקה, שווה נכון למועד כתיבת שורות אלו 110 מיליארד ד'.

כאמור, הנתון החדש גרם למאסק לטפס במדד המיליארדרים של בלומברג (Bloomberg Billionaires Index), ולעקוף את המיליארדר והקולגה שלו, מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג. כעת זה מאסק שממוקם בעמדה הדומיננטית הזו, וצוקרברג נותר מאחור במקום הרביעי עם שווי של כ-104 מיליארד דולר.

השמיים הם הגבול?

אלא שאפשר שגם מקומו של ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט (Microsoft), שהוא כעת שני מעל מנכ"ל טסלה במדד עם הון המוערך ב-125 מיליארד ד' – ושאגב, הפך באופן כללי לאויב בעבור מאסק משום מה – עלול להיות בסכנה.

עסקת בונוס עתידית יכולה לנפח את כיסיו של מאסק אפילו יותר. לפי התקשורת העולמית, מאסק עשוי לזכות בבונוס על הישגי שיא שלו, שיעמוד על כ-55 מיליארד דולרים, זאת במסגרת תכנית שכר המקושרת למחיר המנייה.

זה אמנם לכאורה עניין רחוק, משום שבכדי לזכות בתשלום המרבי מאסק צריך לבנות את טסלה לחברה ששווה 650 מיליארד ד' עד לשנת 2028, ואולם, מכיוון שנכון לעכשיו טסלה היא כבר יצרנית הרכב היקרה ביותר בעולם, והיא אמורה להצטרף ל-S&P 500 ב-21 בדצמבר – אפשר שמאסק יצליח במשימה הרבה לפני תאריך היעד. עניין שעשוי לקדם את שוויה של טסלה הוא הפיתוח של טייס אוטומטי אוטונומי לחלוטין עליו היא שוקדת, ושמאסק טוען באחרונה שהשלמתו וחשיפתו קרבים ובאים. באוגוסט הוא הבטיח "זינוק קוונטי" בטכנולוגיות הנהיגה האוטונומית המלאה של מכוניות טסלה שיחול בתוך שבועות ספורים.

בכל מקרה, מי שבינתיים יכול לישון בשקט, על שקי זהב, הוא האיש העשיר בעולם, מייסד ומנכ"ל אמזון (Amazon) ג'ף בזוס, המוערך כיום כשווה 185 מיליארד ד', למרות שכבר חצה את רף 200 המיליארד אבל שב וצנח מעט בהמשך.

וכאמור, חברה אחרת של מאסק השיגה אבן דרך משמעותית השבוע – SpaceX מילאה את חלקה בחוזה המסחרי הראשון שנרקם אי פעם עם סוכנות החלל האמריקאית נאס"א, לאחר השיגור הנוסף והמוצלח שערכה בימים אלו.

שמות מוזרים והתנהלות תמוהה

מאסק הוא אדם אקסצנטרי מחד אבל תמהוני ולא בהיר מאידך. הוא מרבה להימצא בטוויטר ולפרסם שם דברים שלעיתים מעוררים מחלוקת ומהומות, ואף הואשם בעבר בניסיון להונאת בעלי מניות דרך ציוצים, דבר שעלה לו בכס היו"ר של טסלה.

בשבת האחרונה הודה מאסק כי הוא ככל הנראה חולה בקורונה, אבל גם על הנושא הזה היו לו השגות והוא פיזר סביבו וסביב המגיפה בכלל שפע של סימני שאלה.

מבחינת חייו האישיים, הוא ידוע כמי שניהל מערכות זוגיות רבות, כשהאחרונה שבהן היא זו שהחלה ב-2018, כשהפך לבן זוגה של הזמרת הקנדית גריימס. ב-4 במאי האחרון נולד בנם, שהשניים החליטו להעניק לו את השם המופרך X Æ A-12. העיסוק בשם הפך לטרנד בטוויטר, כשרבים תהו כיצד לבטא אותו או מה משמעותו, עניין שגריימס ענתה עליו בציוץ, שגם בכדי להבין אותו תזדקקו כנראה להרבה יכולות.

בנוסף מאסק הוא אב ל-5 ילדים אחרים מנישואין קודמים: התאומים גריפין וקסאבייר, והשלישייה דמיאן, סקסון וקאי. אבל עושה רושם שאין מה לדאוג לו ומה לעסוק בשאלה כיצד יפרנס כל כך הרבה צאצאים.

אילון מאסק עקף את צוקרברג והוא האדם השלישי בעושרו בעולם Reviewed by on . ליזם הטכנולוגי התזזיתי אילון מאסק יש כבר מקום בהיסטוריה, והשבוע הזה היה משמעותי במיוחד בעבור הישגיו - חברת החלל שייסד ושהוא מנכ"לה, SpaceX, שילחה בהצלחה ארבעה א ליזם הטכנולוגי התזזיתי אילון מאסק יש כבר מקום בהיסטוריה, והשבוע הזה היה משמעותי במיוחד בעבור הישגיו - חברת החלל שייסד ושהוא מנכ"לה, SpaceX, שילחה בהצלחה ארבעה א Rating: 0

הגיבו