תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » על רקע הקורונה: קרן פרגרין מגייסת 300 מ' ד' לתחום מדעי החיים
הנהלת פרגרין ונצ'רס: האחים איל ובועז ליפשיץ, תמיר טל, ליאור שחורי, דודי אלדר וטל קרסו. צילום: יח"צ

על רקע הקורונה: קרן פרגרין מגייסת 300 מ' ד' לתחום מדעי החיים

פרגרין גרוות' היא הקרן החמישית של החברה, והיא משקיעה בחברות בשלבים מאוחרים בתחומים כגון בריאות דיגיטלית ופארמה - שמתפתחים מאוד בתקופת הקורונה ● בין המשקיעים בה: גופים מוסדיים ישראליים - מגזר שמשקיע בשיעור נמוך יחסית בהיי-טק

מאת 10 בנובמבר 2020, 15:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עוד הוכחה לכך שעולם הטכנולוגיה לתחום מדעי החיים משגשג: קרן הון-הסיכון הישראלית פרגרין, שמתמחה בהשקעות בשלב מאוחר בסטארט-אפים בתחום זה, הודיעה היום (ג') כי היא משיקה קרן חדשה בשם פרגרין גרוות' (Peregrine Growth), וכי היא מצויה בימים אלה במהלכו של סבב גיוס בסך של 300 מיליון דולר. 101 מיליון מהסכום היא כבר גייסה ממשקיעים מוסדיים ישראלים, וכ-200 מיליון נוספים יגויסו ממשקיעים מוסדיים ומ-Family offices בישראל ובעולם.

מנהלי פרגרין נמצאים בימים אלה בשיחות מתקדמות עם גופים מוסדיים נוספים מהארץ לגבי השקעות ישירות בקרן, וכן לגבי השקעות לצידה, על פי המסלול של רשות החדשנות, שמעודד את הגופים הללו להשקיע בהיי-טק.

פרגרין גרוות' תשקיע בין 20 ל-30 מיליון דולר בכל סטארט-אפ שתבחר בו, תוך התמקדות בחברות בשלבים מאוחרים – על סף הנפקה, רכישה או מיזוג, במגזרים דוגמת מכשור רפואי, פארמה ובריאות דיגיטלית.

מדובר בקרן החמישית של פרגרין ונצ'רס ובקרן הצמיחה הראשונה שלה זאת, בהמשך לפרגרין 4 שהשלימה גיוס של 115 מיליון דולר בשנה שעברה. פרגרין 4, כמו קודמותיה, מתמקדת בשלבים מוקדמים ואמצע החיים של חברות בתחום מדעי החיים. בחברה אומרים כי ביצועי חברות הפורטפוליו של פרגרין ממקמים את הקרנות שלה ברביע העליון במדדי ביצועים המדרגים קרנות הון סיכון ברחבי העולם.

10 אקזיטים בקרוב ל-20 שנה

פרגרין ונצ'רס נוסדה ב-2001 על ידי האחים איל ובועז ליפשיץ, יזמים סדרתיים שעוסקים בהקמת חברות סטארט-אפ מתחילת שנות ה-90. במהלך השנים הצטרפו למייסדים השותפים תמיר טל, ליאור שחורי, דודי אלדר וטל קרסו. פרגרין רשמה עד כה 10 אקזיטים בשווי מצטבר של יותר משני מיליארד דולר, ביניהם האקזיטים של ואלטק וניאווסק. הפורטפוליו שלה כולל בין היתר חברות צמיחה בשווי של מאות מיליוני דולרים כל אחת.

צוות מנהלי פרגרין משקיע בחברות סטארט-אפ על פי ביקושים שהם מזהים כתוצאה מהקשרים שהם מקיימים עם חברות מדעי חיים גדולות. מודל זה מאפשר לפרגרין להקים ולהצמיח חברות מצליחות רבות בתחום הרפואי, ובכללן חברות מכשור רפואי, ביו-טכנולוגיה, פארמה, אסתטיקה ובריאות דיגיטלית, ביניהן מגנטו, ממיק וקורדיו.

"אנחנו מאמינים שחברות בשלבים מאוחרים בתחום מדעי החיים מהוות הזדמנות השקעה מצוינת", אמר ליפשיץ. "הקרן החדשה לוקחת ניסיון של קרוב ל-20 שנים בהשקעות בחברות מדעי החיים בכל השלבים וממקדת אותו בכאלה שנמצאות בנקודת הזמן המבטיחה ביותר – לקראת פריצת דרך מסחרית, הנפקה, רכישה או מיזוג. ההיכרות המעמיקה שלנו עם ענף מדעי החיים והקשרים שלנו מאפשרים לנו לדעת באיזו חברה לתמוך וכיצד לתזמן את ההשקעה כך שתניב את ההחזרים הטובים ביותר לשותפים שלנו".

הוא הוסיף ש-"בעקבות משבר הקורונה, החשיבות במימון טכנולוגיות בתחום הבריאות מקבלת משנה תוקף. יש השקעות רבות יותר בתחומי הביו-טכנולוגיה, הבריאות ומדעי החיים, ונוצרות הזדמנויות חדשות רבות. ממשלות ברחבי העולם מכירות בכך שלא הושקעו עד היום מספיק כספים בטכנולוגיות בריאות ופארמה ולכן, ההערכה הרווחת כיום בשוק היא שמגזר מדעי החיים ייהנה מצמיחה משמעותית בעשור הקרוב. משקיעים מוסדיים שמבחינים במגמה זו צפויים להקצות נתחים גדולים יותר מתיק ההשקעות שלהם למגזר זה".

על רקע הקורונה: קרן פרגרין מגייסת 300 מ' ד' לתחום מדעי החיים Reviewed by on . עוד הוכחה לכך שעולם הטכנולוגיה לתחום מדעי החיים משגשג: קרן הון-הסיכון הישראלית פרגרין, שמתמחה בהשקעות בשלב מאוחר בסטארט-אפים בתחום זה, הודיעה היום (ג') כי היא מ עוד הוכחה לכך שעולם הטכנולוגיה לתחום מדעי החיים משגשג: קרן הון-הסיכון הישראלית פרגרין, שמתמחה בהשקעות בשלב מאוחר בסטארט-אפים בתחום זה, הודיעה היום (ג') כי היא מ Rating: 0

הגיבו