הקריירה החדשה של נתי כהן: יו"ר פעיל של CyberIL

כהן יסייע להתרחבות החברה, שמטמיעה בישראל את פתרונות ההגנה של פורסקאוט, בין היתר לאיחוד האמירויות ● מדובר בתפקיד השני של כהן מאז שפרש לפני כמה חודשים ממשרד התקשורת

נתי כהן, היו"ר הפעיל של CyberIL. צילום: ניב קנטור

תא"ל (מיל') נתי כהן, שהיה עד לא מכבר מנכ"ל משרד התקשורת, מונה ליו"ר פעיל של CyberIL – חברה שמטמיעה ומשווקת בישראל את פתרונות ההגנה של ענקית הסייבר האמריקנית פורסקאוט.

CyberIL הוקמה על ידי אורן בחרי, שהוא אף הבעלים של דור טכנולוגיות וכן של חברות טכנולוגיות נוספות בעולמות התקשורת והמחשוב. מוצרי פורסקאוט כבר מוטמעים בארגונים בשוק הישראלי, דרך הפעילות של דור טכנולוגיות. בין לקוחותיה בארץ נמצאים ארגונים כמו בנק לאומי, רכבת ישראל וחברות מזון.

בחרי החליט להפריד את CyberIL מדור טכנולוגיות ולהפוך אותה לחברה עצמאית בעקבות הביקוש ההולך וגובר לפתרונות סייבר, במיוחד בתקופת הקורונה, והציע לכהן להיות יו"ר פעיל שלה. בחברה החדשה מועסקים כרגע 14 איש, אולם לדברי כהן, היא נמצאת בתהליך גיוס של עובדים נוספים.

במסגרת תפקידו יעסוק היו"ר הפעיל החדש בפיתוח העסקי ובהרחבת הפעילות של החברה בישראל ובחו"ל, בין היתר באיחוד האמירויות הערביות, שהסכם הנורמליזציה שישראל חתמה עימה מובא היום (ה') לאישור הכנסת.

פתרונות הגנה ומודיעין

הפתרונות של פורסקאוט מציעים הגנה על רשתות תקשורת ותשתיות קריטיות, ויש בפורטפוליו שלה גם מערכות בתחום מודיעין הסייבר. כהן אמר כי הפתרונות נותנים מענה בין היתר למערכות NAC והגנה על רשתות פנימיות בארגונים גדולים ומבוזרים, וכן להגנה על תשתיות OT/IOT ותשתיות קריטיות, שאינן פועלות על פרוטוקולי תקשורת סטנדרטיים.

כהן שימש כמנכ"ל משרד התקשורת קצת יותר משנתיים ופרש לאחר כינונה של הממשלה הנוכחית. במסגרת תפקידו הוא פעל לפריסת הסיבים האופטיים ולהמשך הכנתה של ישראל לכניסת הדור החמישי – דברים שבהם עוסקים גם שר התקשורת הנוכחי, יועז הנדל, והמנכ"לית החדשה של המשרד, לירן אבישר בן חורין.

לפני שהגיע למשרד התקשורת שירת כהן שנים רבת בצה"ל, כאשר בתפקידיו האחרונים במדים הוא היה קצין התקשוב הראשי וראש מטה אגף התקשוב וההגנה בסייבר. במסגרת תפקידיו הוקמה חטיבת ההגנה בסייבר בצה"ל, בראייה מטכ"לית אינטגרטיבית לכלל הזרועות, האגפים והפיקודים המרחביים.

התפקיד הנוכחי הוא השני של כהן מאז שהוא סיים את תפקידו כמנכ"ל משרד התקשורת. באחרונה דווח שהוא הצטרף כדירקטור למגדלי תקשורת, שמשקיעה במיזמים ובפרויקטי תשתיות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים