הראל תטמיע שרתי פוג'יטסו בממשלה בעשרות מיליוני שקלים

במסגרת הפרויקט יוטמעו שרתי Rack במקום אלה של HPE, שסיפקה אותם לממשלה בשנים האחרונות ● משך המכרז הוא לשנתיים, עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות.

יוסי צייגר, מנכ"ל הראל טכנולוגיות. צילום: יח"צ

ועדת המכרזים למחשוב וטכנולוגיה במנהל הרכש הממשלתי בחרה בהראל טכנולוגיות מידע כזוכה יחיד במכרז לאספקת שרתי Rack לממשלה – כך נודע לאנשים ומחשבים. החל מהחודש הנוכחי היא תטמיע שרתי פוג'יטסו במשרדי הממשלה וביחידות הסמך שלה, בהיקף של בין 15 ל-30 מיליון שקלים בשנה.

משך המכרז הוא לשנתיים, עם אופציה להארכה בחמש שנים נוספות. הראל ופוג'יטסו יחליפו את HPE, שסיפקה לממשלה את השרתים מסוג זה בשנים האחרונות.

כיוון שמדובר במכרז מסגרת, הרי שמעתה, כל משרד ממשלתי שיצא לפרויקט של שרתי Rack יהיה חייב להטמיע את השרתים של פוג'יטסו יחד עם הראל טכנולוגיות, שהיא האינטגרטור הראשי שזכה.

בינואר השנה פורסם בלעדית באנשים ומחשבים כי מנהל הרכש הודיע שהראל ופוג'יטסו הגישו את ההצעה הטובה ביותר במכרז, אך הן עדיין לא הוכרזו רשמית כזוכות – עד אתמול (ד').

המכרז בינואר נערך באופן מקוון במשך כמעט 12 שעות, כאשר כל אחד מהמשתתפים שהגיעו לגמר היה צריך לתת מענה לתמהיל של 60% מחיר ו-40% איכות. מלבד הראל ופוג'יטסו השתתפו בתיחור המקוון דורקום – עם שרתי HPE, ומלם תים ומטריקס – עם שרתי דל.

הראל היא זכיינית ותיקה של הממשלה בתחום השרתים – בעיקר שרתי בלייד, עם לנובו, אולם הפעם היא ניגשה, בפעם הראשונה, למכרז שרתי Rack שפרסמה הממשלה. לנובו לא ניגשה למכרז, מאחר שהממשלה אסרה על חברות שכבר עובדות אתה לגשת אליו, כדי לוודא גיוון בין הספקים.

שרת Rack. מקור: BigStock

שרת Rack. אילוסטרציה: BigStock

"השרתים של פוג'יטסו הם שחקן חדש בישראל, אבל לא בעולם", אמר לאנשים ומחשבים בינואר יוסי צייגר, מנכ"ל הראל טכנולוגיות מידע. "יש ניסיון רב בהטמעת שרתי Rack שלה אצל ממשלות באירופה ובין היתר, היא הספק הראשי של ממשלת גרמניה. סביר להניח שזה היה אחד השיקולים בבחירה בנו".

במכרז שפרסם מינהל הרכש צוינו דרישות החומרה הבאות: תמיכה בממשק ניהול ווב, שיאפשר גישה מרחוק; תמיכה ב-Windows Server 2016, במערכות ההפעלה של VMware ולינוקס; תצורה של עד 2U; ועד שני מעבדים, למעט שרתי SAP HANA, שדורשים ארבעה מעבדים לפחות. כמו כן, במכרז צוין כי אחד השיקולים בבחירת הזכיין הוא הוכחה ליכולת חיסכון במשאבי ארון השרתים.

יצוין כי פוגי'טסו זכתה לפני יותר משנה במכרז ממשלתי של מחשבים ניידים קלי משקל, מדגם U939, ועד כה סופקו למשרדי הממשלה ולגופי הסמך שלה מאות יחידות מהם.

מהם שרתי Rack?

שרתי Rack נחשבים לחלופה לשרתי בלייד. בניגוד לתצורה של שרתי בלייד, הם לא חייבים להיות חלק ממארז, שכולל בדרך כלל עד 14 שרתים, אלא יכולים לעבוד כעמדה בודדת, עם מערכת חשמל וחיבור עצמאיים. על פי רוב, הם מוטמעים בארגונים שזקוקים לשרת אחד או יותר, והתצורה של בלייד אינה מתאימה להם.

יש לציין שבזמן האחרון מורגשת מצוקה בממשלה, מאחר שיש מניעה לרכוש ציוד שמיוצר בסין. המצוקה מורגשת בעיקר בגופים ביטחוניים, משרד ראש הממשלה ומשרדים שצריכים להחליף את הציוד המיושן שלהם. לעומת זאת, השרתים שזכו במכרז מיוצרים ביפן ובגרמניה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים