תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » טראמפ עדכן כי קיבל התנצלות מסונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל
נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. כעת פותח במלחמה נגד טוויטר? צילום: BigStock

טראמפ עדכן כי קיבל התנצלות מסונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל

בתדריך היומי של העיתונות אודות נגיף הקורונה מאתמול (א') התייחס נשיא ארה"ב לפרשייה שעליה דווח אתמול ● כזכור, הנשיא טען שגוגל מפתחת פורטל כלל ארצי לניטור הקורונה, הענקית ממאונטין וויו הכחישה, ואז חזרה בה והודתה שאכן כזו יוזמה מתקיימת

מאת 16 במרץ 2020, 11:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר אתמול (א') במהלך תדרוך עיתונאים יומיומי בנושא וירוס הקורונה שהתקיים בבית הלבן, כי מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי, צלצל אליו והתנצל.

טראמפ לא הבהיר על מה התנצל פיצ'אי, אך הוא שיבח את צוות התקשורת של ענקית הטכנולוגיה על שאימת את דבריו אודות אתר ייעודי לקורונה, שעל פיתוחו שוקדת גוגל.

"אני רוצה להודות לאנשים בגוגל ובגוגל תקשורת כי כידוע, הם אוששו את מה שאמרתי ביום ו'", הצהיר טראמפ והוסיף: "ראש גוגל, שהוא ג'נטלמן גדול, אמר, התקשר אלינו, והתנצל".

בהמשך הפנה הנשיא ביקורת לתקשורת ואמר: "אני לא יודע מאיפה העיתונאים קיבלו את החדשות המזויפות שלהם, אבל הם קיבלו את זה מאיפשהו". טראמפ הקריא מנייר, שעליו הודפסו שלל ציוצי גוגל תקשורת בהקשר המסוים, את אחת ההודעות שפורסמה במוצאי השבת, ואז אמר ש-"הם הוציאו הודעה", שמט במכוון את המסמך מידיו, והמשיך ואמר לנציגי התקשורת: "ואתם יכולים להבין את זה בעצמכם, ואיך זה יצא, ואני בטוח שתתנצלו. אבל זה יהיה נהדר אם נוכל באמת למסור את החדשות בצורה נכונה. זה יהיה כל כך נפלא", הבהיר הנשיא את הפואנטה בדבריו.

כזכור, אתמול דווח כי הכל החל כשביום ו' בישר נשיא ארה"ב טראמפ, במסיבת עיתונאים, כי גוגל מפתחת אתר למעקב אחרי קורונה בפריסה ארצית. ענקית החיפוש והטכנולוגיה התייחסה בתגובה מהירה לדברים אלו, וטענה שהם אינם נכונים.

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל. צילום: טוויטר

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל אלפבית וגוגל. צילום: טוויטר

טראמפ ציין בדבריו פרטים של ממש אודות הפרויקט שקורם עור וגידים במהירות, להגדרתו, וסיפר כי "בגוגל יש 1,700 מהנדסים שעובדים על זה כרגע. הם עשו התקדמות אדירה". אבל בגוגל טענו מיד לאחר מכן בכלל ש"אנו מפתחים כלי שיעזור לשלוח אנשים לבדיקת Covid-19", אבל סייגו וכתבו כי הפיתוח מבוצע על ידי חברה-בת של אלפבית ששמה ורילי, והיא זו שמקימה אתר ניסוי קטן בהרבה, בכדי להפנות אנשים למתקני בדיקה באזור המפרץ, קליפורניה, כך דיווח The Verge.

ואולם במוצ"ש כבר הוצף דף גוגל תקשורת בטוויטר בציוצי הבהרה, שלמעשה השת"פ עם הממשל לצורך הקמת פורטל קורונה ייעודי וכלל ארצי דווקא כן נמצא בשלבי פיתוח מהירים.

שני מאמצים שונים ומקבילים?

לא ברור מתי בדיוק התקשר פיצ'אי אל הנשיא אולם מוקדם יותר אתמול פרסם פיצ'אי, שהוא גם מנכ"ל גוגל וגם מנכ"ל אלפבית, עדכון בבלוג של גוגל, המתאר את המאמצים שביצעה החברה לצורך התמודדות עם איום המגיפה העולמית, כולל מה שכבר ידוע כמו הנחיות לעובדים לעבודה מרחוק, סגירת משרדים, אספקת אפשרויות לפרסום מידע בהרחבה מטעם גורמים רשמיים, למשל ביוטיוב, ובמקביל הסרת מידע כוזב שנפוץ אודות הנגיף.

עוד הבהיר פיצ'אי בפוסט שלו מעט מהבלבול בסוגיה מול טראמפ, והדגיש את הצעדים שנקטה החברה כדי לספק מידע נוסף על הנגיף המכונה COVID-19 למשתמשים שלה. פיצ'אי פירט גם על העבודה שאלפבית עושה לצורך בניית אתר קורנה לאזור המפרץ שבקליפורניה.

"במשך 21 שנים", כתב פיצ'אי בפוסט, "המשימה של גוגל הייתה לארגן את המידע העולמי ולהפוך אותו לנגיש ושימושי באופן אוניברסלי. חשוב מתמיד לעזור לאנשים לקבל את המידע הנכון כדי להישאר בריאים, לנוכח מגיפה עולמית כמו COVID-19. מאז העדכון האחרון שלי, האצנו את עבודתנו כדי לעזור לאנשים להישאר בטוחים, מעודכנים ומחוברים".

"אנו משתפים פעולה עם ממשלת ארה"ב בפיתוח אתר המוקדש לחינוך, מניעה ומשאבים מקומיים המוקדש ל-COVID-19 בפריסה ארצית. זה כולל שיטות מומלצות למניעה, קישורים למידע סמכותי של ארגון הבריאות העולמי (WHO) ולמרכזים לבקרת מחלות (CDC), וגם טיפים וכלים מועילים של גוגל עבור אנשים פרטיים, מורים ועסקים. אנו נשיק גרסה ראשונית של האתר בסוף יום ב', ה-16 במרץ, ונמשיך לשפר ולעדכן אותו במשאבים רבים יותר באופן שוטף", הבטיח פיצ'אי.

מנכ"ל הענקית ממאונטיין וויו גם פרסם ציוץ דומה בחשבון הטוויטר שלו. בשני המקרים לא דווח על כוונה שהפורטל ישמש לצורך מעקב אחרי חולים אלא אחרי התקדמות המחלה לתועלת הציבור.

כדאי לשים לב לאבחנה שאתר Tech Crunch עשה – לדבריו, מהבהרות שונות אלו ניתן להבין שלגוגל יש כרגע לפחות שני מאמצים שונים ומקבילים בנדון: העבודה של גוגל היא לספק מידע נוסף על COVID-19 למשתמשים שלה בכל השירותים השונים שהיא עומדת מאחוריהם; ומאמציה של ורלי הם להשיק אתר פיילוט "שיאפשר לאנשים לבצע הערכת סיכונים ולקבל תאריכים לבדיקה באתרים באזור המפרץ".

טראמפ עדכן כי קיבל התנצלות מסונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל Reviewed by on . נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר אתמול (א') במהלך תדרוך עיתונאים יומיומי בנושא וירוס הקורונה שהתקיים בבית הלבן, כי מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי, צלצל אליו והתנצל. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר אתמול (א') במהלך תדרוך עיתונאים יומיומי בנושא וירוס הקורונה שהתקיים בבית הלבן, כי מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי, צלצל אליו והתנצל. Rating: 0

הגיבו